Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Jak kochasz, to nie bij - kampania "Białej wstążki" w Kielcach (zdjęcia)

Iwona ROJEK
Statuetką za zaangażowanie w działania przeciwko przemocy został nagrodzony dzielnicowy Roman Szymkiewicz z Komendy Miejskiej Policji.
Statuetką za zaangażowanie w działania przeciwko przemocy został nagrodzony dzielnicowy Roman Szymkiewicz z Komendy Miejskiej Policji. Dawid Łukasik
W piątek w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Kielcach zainaugurowano VI edycję kampanii "Białej wstążki". Ambasadorzy kampanii obiecali, że będą skutecznie walczyć z przemocą, którą obecnie stosują mężczyźni, kobiety, a nawet dzieci.

[galeria_glowna]

Agnieszka Mazur, specjalistka pracy z rodziną, do spraw przemocy i inicjatorka kampanii „Białej wstążki” uhonorowana przez prezydenta Wojciecha Lubawskiego

Agnieszka Mazur, specjalistka pracy z rodziną, do spraw przemocy i inicjatorka kampanii „Białej wstążki” uhonorowana przez prezydenta Wojciecha Lubawskiego jako liderka dobrych praktyk. Dawid Łukasik

Agnieszka Mazur, specjalistka pracy z rodziną, do spraw przemocy i inicjatorka kampanii "Białej wstążki" uhonorowana przez prezydenta Wojciecha Lubawskiego jako liderka dobrych praktyk.
(fot. Dawid Łukasik )

Kampanię rozpoczął jej ambasador prezydent Wojciech Lubawski. - Chciałbym, żeby Kielce zasłynęły w Polsce z szacunku - podkreślił prezydent. - Z tego, żeby mężczyźni w stosunku do kobiet i na odwrót nie używali siły, tylko potrafili ze sobą rozmawiać. Teraz nastały takie czasy, że przemoc "przestała być przywilejem" mężczyzn, często wrogie i agresywne potrafią być kobiety i nastolatki.

- Świat się zmienia i my też musimy wypracowywać nowe rozwiązania na obecne problemy - dodał wicemarszałek Grzegorz Świercz. - Jesteśmy bardziej niecierpliwi, nerwowi. To dobrze, że miasto i województwo słynie z takich nowatorskich rozwiązań w tej dziedzinie, że są organizowane takie akcje. Tegoroczna kampania, jak zapowiedziała jej organizatorka Magdalena Gościniewicz, wicedyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach będzie poświęcona prawnym aspektom tego zjawiska. - Często od tego do kogo napiszemy pisma, jak będą sformułowane, jaką pomoc prawną otrzymamy zależy los maltretowanej kobiety - mówiła wicedyrektor. - Dlatego zorganizowaliśmy bezpłatne porady prawne i wydaliśmy poradnik prawny, zawierający bardzo ważne informacje i porady.

Za wkład w budowanie lokalnego systemu przeciwdziałania przemocy został odznaczony aspirant sztabowy Roman Szymkiewicz z komisariatu III przy ulicy Paderewskiego w Kielcach. Wyróżniono również całą grupę fachowców, lekarzy policjantów, kuratorów, pracowników socjalnych, członków interdyscyplinarnego zespołu przeciwdziałającego przemocy, którzy stosują w swoim życiu dobre praktyki, służące poszkodowanym.

- W czasie tegorocznej akcji, którą przygotowaliśmy razem z Uniwersytetem Jana Kochanowskiego przekażemy zainteresowanym wiele ciekawych informacji, które na pewno zaowocują tym, że osoby doświadczające przemocy będą chciały zmienić swoje życie - powiedziała Grażyna Pisarczyk, współorganizator kampanii, dyrektor kieleckiego Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie