Jak uczniowie ostrowieckiego ekonomika... spotykają się z...

  Jak uczniowie ostrowieckiego ekonomika... spotykają się z Europą

  Mirosław Rolak

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Jak uczniowie ostrowieckiego ekonomika... spotykają się z Europą
  1/17
  przejdź do galerii
  W Zespole Szkół nr1 im. M. Kopernika w Ostrowcu odbyła się Międzynarodowa Konferencja „Spotkanie z Europą”. Konferencja była podsumowaniem rezultatów dwóch projektów realizowanych w szkole w ramach Programu Erasmus+: „Praca, nauka, doświadczenie europejskie – staż zawodowy uczniów ZS nr1 w Ostrowcu Świętokrzyskim” i „Spotkanie z Europą – szkolenie językowe dla nauczycieli Zespołu Szkół Nr1 w Ostrowcu”.
  W konferencji wzięli udział uczestnicy projektów: 20 uczniów klas trzecich i czwartych Technikum Nr 1 kształcący się w zawodach technik hotelarz, technik spedytor, technik żywienia i usług gastronomicznych, 10 nauczycieli języka angielskiego i przedmiotów zawodowych, przedstawiciele Narodowej Agencji – Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji dysponującej funduszami programów unijnych i Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli.
  Specjalnym gośćmi byli przedstawiciele instytucji partnerskich, z którymi szkoła współpracuje przy realizacji projektów od wielu lat. Był dyrektor i menadżer organizacji CONSUE PORTUGAL z Setubalu Eugenia Turcan i Josimar Gomes. Dzięki nowoczesnym możliwościom komunikacji w konferencji uczestniczyli też przedstawiciele włoskiego biura międzynarodowej firmy ETN – Sistema Turismo z Rimini, Vasiliki Karagkouni - koordynator agencji, pan Stefano de Bonis, Stratos Diakatos i Katarzyna Gaworek.

  Uczestnicy projektów zaprezentowali korzyści z udziału w stażach i kursach oraz rezultaty wynikające ze zdobytych doświadczeń. Josimar Gomes oraz przedstawiciele Sistema Turismo zaprezentowali swoje organizacje i przedstawili możliwości współpracy. Marta Affeltowicz z Narodowej Agencji omówiła zasady aplikowania w ramach różnych akcji prowadzonych w Programie Erasmus+ i wręczyła uczestnikom obu projektów dokumenty Europass, które są uznawane w całej Europie jako potwierdzenie zdobytych umiejętności i doświadczeń. Aneta Bródka zachęcała do udziału w pracach nad projektami Erasmus+, które stwarzają różne możliwości rozwoju zarówno uczniom jak i nauczycielom.

  -Trudno przecenić korzyści jakie dają naszym uczniów staże zagraniczne – powiedziała Agnieszka Kutera, dyrektor ZS nr 1. - Pozwalają one bowiem nie tylko doskonalić się zawodowo, ale też umożliwiają poznawanie warunków pracy w innych krajach.

  Zobacz galerię  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Przygotowanie grzybów - krok po kroku - do spożycia, suszenia, mrożenia, marynowania
  Praca marzeń, czyli TOP 10 wyjątkowych stanowisk pracy

  TOP 10 polskich przysmaków w zagranicznym wydaniu


  Oglądasz KUCHENNE REWOLUCJE? Oto QUIZ dla ciebie

  TOP 10 skutecznych sposobów, żeby zwiększyć zdolność kredytową. Znasz te metody?

  Najdziwniejsze pytania w "Milionerach" [QUIZ]  ZOBACZ TAKŻE: FLESZ 12 LISTOPADA WOLNE

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Studniówki

  Miss i Mister Studniówki 2019| Zgłoś się!

  Miss i Mister Studniówki 2019| Zgłoś się!

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów [ZDJĘCIA]