Jak uczniowie ostrowieckiego ekonomika... spotykają się z...

  Jak uczniowie ostrowieckiego ekonomika... spotykają się z Europą

  Mirosław Rolak

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Jak uczniowie ostrowieckiego ekonomika... spotykają się z Europą
  1/17
  przejdź do galerii
  W Zespole Szkół nr1 im. M. Kopernika w Ostrowcu odbyła się Międzynarodowa Konferencja „Spotkanie z Europą”. Konferencja była podsumowaniem rezultatów dwóch projektów realizowanych w szkole w ramach Programu Erasmus+: „Praca, nauka, doświadczenie europejskie – staż zawodowy uczniów ZS nr1 w Ostrowcu Świętokrzyskim” i „Spotkanie z Europą – szkolenie językowe dla nauczycieli Zespołu Szkół Nr1 w Ostrowcu”.
  W konferencji wzięli udział uczestnicy projektów: 20 uczniów klas trzecich i czwartych Technikum Nr 1 kształcący się w zawodach technik hotelarz, technik spedytor, technik żywienia i usług gastronomicznych, 10 nauczycieli języka angielskiego i przedmiotów zawodowych, przedstawiciele Narodowej Agencji – Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji dysponującej funduszami programów unijnych i Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli.
  Specjalnym gośćmi byli przedstawiciele instytucji partnerskich, z którymi szkoła współpracuje przy realizacji projektów od wielu lat. Był dyrektor i menadżer organizacji CONSUE PORTUGAL z Setubalu Eugenia Turcan i Josimar Gomes. Dzięki nowoczesnym możliwościom komunikacji w konferencji uczestniczyli też przedstawiciele włoskiego biura międzynarodowej firmy ETN – Sistema Turismo z Rimini, Vasiliki Karagkouni - koordynator agencji, pan Stefano de Bonis, Stratos Diakatos i Katarzyna Gaworek.

  Uczestnicy projektów zaprezentowali korzyści z udziału w stażach i kursach oraz rezultaty wynikające ze zdobytych doświadczeń. Josimar Gomes oraz przedstawiciele Sistema Turismo zaprezentowali swoje organizacje i przedstawili możliwości współpracy. Marta Affeltowicz z Narodowej Agencji omówiła zasady aplikowania w ramach różnych akcji prowadzonych w Programie Erasmus+ i wręczyła uczestnikom obu projektów dokumenty Europass, które są uznawane w całej Europie jako potwierdzenie zdobytych umiejętności i doświadczeń. Aneta Bródka zachęcała do udziału w pracach nad projektami Erasmus+, które stwarzają różne możliwości rozwoju zarówno uczniom jak i nauczycielom.

  -Trudno przecenić korzyści jakie dają naszym uczniów staże zagraniczne – powiedziała Agnieszka Kutera, dyrektor ZS nr 1. - Pozwalają one bowiem nie tylko doskonalić się zawodowo, ale też umożliwiają poznawanie warunków pracy w innych krajach.

  Zobacz galerię  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Przygotowanie grzybów - krok po kroku - do spożycia, suszenia, mrożenia, marynowania
  Praca marzeń, czyli TOP 10 wyjątkowych stanowisk pracy

  TOP 10 polskich przysmaków w zagranicznym wydaniu


  Oglądasz KUCHENNE REWOLUCJE? Oto QUIZ dla ciebie

  TOP 10 skutecznych sposobów, żeby zwiększyć zdolność kredytową. Znasz te metody?

  Najdziwniejsze pytania w "Milionerach" [QUIZ]  ZOBACZ TAKŻE: FLESZ 12 LISTOPADA WOLNE

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Rolnik Roku 2018 | Finał [zdjęcia, wideo]

  Rolnik Roku 2018 | Finał [zdjęcia, wideo]

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Już 18 listopada W Kielcach zabrzmią polskie rockowe hity lat 80!

  Już 18 listopada W Kielcach zabrzmią polskie rockowe hity lat 80!