Jan Poborski z UKS Kielce 28 jest złotym medalistą 15 Ogólnopolskiego Finału Lig Alpejskich. Był najlepszy w kategorii Dzieci Starsze

Bartosz Wartałowicz
Jan Poborski złotym medalistą Mistrzostw Polski w narciarstwie w kategorii dzieci starsze. UKS 28 Kielce
Jan Poborski z UKS Kielce 28 zdobył złoty medal na 15 Ogólnopolskim Finale Lig Alpejskich - Mistrzostwach Polski Dzieci w narciarstwie. Kielczanin okazał się najlepszy w kategorii Dzieci Starsze.

Jan Poborski z UKS 28 Kielce złotym medalistą Mistrzostw Polski Dzieci w narciarstwie

Narciarz kieleckiego klubu okazał się najlepszy wśród dzieci w wieku 5-6 lat (K6). Jan Poborski uzyskał czas 51.67, wyprzedzając drugiego Piotra Bobeła z KS Maltaski, który skończył w czasie 52 sekund oraz Miłosza Feliksa z WKN z czasem 52.16.

Srebrny medal w kategorii K9 zdobyła inna zawodniczka UKS 28 Kielce - Maja Matys z czasem 52.91. Zawodniczka kieleckiego klubu przegrała tylko z Katarzyną Koźbiał z KS Live Bielsko Biała, która ukończyła zawody z czasem 49.31.

Na 15 Ogólnopolskim Finale Lig Alpejskich barwy UKS 28 Kielce reprezentowali również: Lena Kwiatkowska (K5), Gabriela Galicka (K5), Filip Soprych (K6), Dominik Chabowski (K6), Marcel Kowalski (K6), Olivier Skiba (K6), Kacper Kot (K6), Agnieszka Kasińska (K7), Wiktoria Calicka (K7), Karol Kwiatkowski (K8) i Olga Poborska (K9).