Jawornik Gorzków jedzie do wicelidera z Nagłowic

Kamil Markiewicz
W niedzielnym spotkaniu drugiej grupy klasy A Jawornik Gorzków pokonał u siebie rezerwy Wiernej Małogoszcz 6:4. Do przerwy gospodarze wygrywali 2:1, po trafieniach Pawła Madeckiego i Norberta Wątka. W drugiej połowie do bramki Wiernej trzykrotnie trafił Przemysław Antos oraz raz Patryk Gorgoń.

Było to pierwsze zwycięstwo Jawornika w tym sezonie. Mimo wygranej nie udało mu się opuścić ostatniego miejsca w tabeli. Ekipa z Gorzkowa ma na koncie 4 punkty. Traci do wyprzedzających ją Partyzanta Wodzisław, Grodu Wiślica i Zrywu Skroniów 2 punkty.

Wyjazdowej porażki doznała Nidzica Dobiesławice, która po wyrównanym spotkaniu uległa liderowi rozgrywek Piaskowiance Piaski 0:1.

Nidzica po siedmiu kolejkach plasuje się na piątej pozycji z dorobkiem 10 punktów. Traci do lidera Piaskowianki 7 punktów.

Przed drużynami z powiatu kazimierskiego mecze ósmej kolejki. Trudne zadanie czeka na graczy z Gorzkowa, którzy w niedzielę, o godzinie 11, zmierzą się na wyjeździe z wiceliderem Dębem Nagłowice. Ekipa z Nagłowic w minionej kolejce zremisowała w Nowym Korczynie z Wisłą 2:2.

W niedzielę, o godzinie 15, Nidzica zagra na własnym obiekcie ze słabo spisującym się w tym sezonie Zrywem Skroniów. W minionej kolejce Zryw uległ na wyjeździe Nidzie Oksa 1:6.

(Źródło: pomorska.pl)