Jechali po naukę, przywieźli dwa srebrne medale z Pucharu Polski

Piotr Stańczak
Dwa srebrne medale przywieźli reprezentanci UKS Relaks Skarżysko-Kamienna z Puchar Polski Kadetów, Juniorów i Seniorów, który w Dwikozach.

Turniej odbył się 4-6 listopada w formułach lekkiego kontaktu. Wystartowało 341 zawodników i zawodniczek z 41 klubów. Skarżyszczanie - juniorka Wiktoria Kulińska oraz kadet młodszy Jakub Bilski dopiero zaczynają swą przygodę z kickboxingiem, choć pierwsza z wymienionych ma już na swoim koncie sukcesy - dwa medale tegorocznych mistrzostw kraju.

Kulińska walczyła w kategorii wagowej do 50 kilogramów juniorek. W półfinale pokonała Aleksandrę Karwańską (Legionowski Klub Sportów Walki Tajfun), zaś w finale zmierzyła się z Julią Świcą (Legion Głogów). - Po bardzo ładnej oraz wyrównanej potyczce werdyktem sędziów 2:1 zwyciężyła głogowianka. W tym roku przegrała ona natomiast z Wiktorią w mistrzostwach kraju K-1 Rules. Zapewne walczyć będą ze sobą jeszcze niejednokrotnie - mówi Piotr Lubecki, trener UKS Relaks.

Bilski (do 47 kg kadetów młodszych) startował w dwóch formułach. W light contact po wygranym półfinale przegrał walkę o złoto z Patrykiem Bodzekiem (Beskid Dragon Bielsko-Biała). Skarżyszczanin uległ temu samemu przeciwnikowi w ćwierćfinale zawodów kick light.