Jeden medal Guliwera w mistrzostwach Polski w sumo

/dor/
Maciej Wilczyński z Guliwera wywalczył srebrny medal.
Maciej Wilczyński z Guliwera wywalczył srebrny medal. Archiwum klubu
W Krotoszynie odbyły się Mistrzostwa Polski Kadetów i Kadetek, Młodzików i Młodziczek w sumo. W zawodach wzięło udział ponad 350 zawodników z 31 klubów z całej Polski.

Kielce reprezentowali zawodnicy Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego Guliwer. Najlepiej w grupie młodzików spisał się Maciej Wilczynski w kategorii wagowej 40 kilogramów, który przegrał tylko jedną walkę z zawodnikiem z Sokoła Lublin i wywalczył srebrny medal. Adam Wódkowski w kategorii 50 kilogramów uplasował się na piątym miejscu, przegrywając walkę o brąz.

W grupie kadetów dwóch zawodników Guliwera zajęło piąte pozycje, również przegrali pojedynki o brązowe medale. Trenerem zawodników Guliwera Kielce jest Karol Kucharczyk.