Jędrzejowscy biegacze startowali w Częstochowie

Redakcja
Biegacze z Jędrzejowa, który wzięli udział w zawodach w Częstochowie. Na zdjęciu, od lewej: Józef Worobiec, Bartłomiej Bartosz, Andrzej Strzała. archiwum prywatne
Trzyosobowa grupa biegaczy z Jędrzejowa wzięła udział w VI Biegu Częstochowskim. Trasa biegu przebiegała wokół klasztoru na Jasnej Górze i mierzyła 10 kilometrów.

Nasz region reprezentowali jędrzejowscy zawodnicy: Józef Worobiec, Andrzej Strzała i Bartłomiej Bartosz. W sumie w zawodach wzięło udział 1200 biegaczy. W zawodach zwyciężył Sergii Okseniuk z Ukrainy, który pokonał trasę w 31 minut i 23 sekundy. Spośród jędrzejowskich zawodników w kategorii open najlepsze, 103 miejsce zajął Józef Worobiec z czasem 42 minuty i 26 sekund. Był on 10 w kategorii ponad 50 lat. 445 miejsce zajął Bartek Bartosz z czasem 48 minut i 41 sekund. Był on 148 w kategorii ponad 30 lat. 561 miejsce zajął Andrzej Strzała z wynikiem 51 minut i 6 sekund. W kategorii ponad 40 lat był on 131.