Jędrzejowska "czwórka" z Pucharem Burmistrza

/KAR/
Drużyna ze Szkoły Podstawowej numer 4 z Jędrzejowa, zwycięzcy szóstej edycji Lekkoatletycznego Grand Prix o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Jędrzejów. Fot. archiwum prywatne
W Jędrzejowie odbył się czwarty, ostatni mityng szóstej edycji Lekkoatletycznego Grand Prix szkół podstawowych o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Jędrzejów.

W zawodach uczestniczyło blisko stu uczniów z jedenastu szkół z terenu naszej gminy. Uczestnicy rywalizowali w trzech konkurencjach indywidualnych: biegu na dystansie 250 metrów, bieg sprinterski na dystansie 60 metrów oraz rzut piłeczką palantową. Ponadto rozegrana została drużynowa w sztafeta szwedzka.

Wyniki: bieg na dystansie 250 metrów: dziewczęta: 1. Aleksandra Wiewiór (4 Jędrzejów), 2. Iwona Samek (Potok Wielki), 3. Weronika Kisiel (Piaski). Chłopcy: 1. Adrian Rybicki (3 Jędrzejów), 2. Arkadiusz Wilczyński (2 Jędrzejów), 3. Adam Samek (Potok Wielki). Bieg sprinterski na dystansie 60 metrów: dziewczęta: 1. Roksana Dąbrowa (3 Jędrzejów), 2. Iwona Samek (Potok Wielki), 3. Aleksandra Wiewiór (4 Jędrzejów). Chłopcy: 1. Adrian Rybicki (3 Jędrzejów), 2. Dariusz Arwaj (3 Jędrzejów), 3. Kordian Kot (Prząsław). Rzut piłeczką palantową: dziewczęta: 1. Klaudia Główczyńska (4 Jędrzejów), 2. Klaudia Kisiel (2 Jędrzejów), 3. Milena Marek (Potok Wielki). Chłopcy: 1. Karol Chrzanowski (2 Jędrzejów), 2. Paweł Józefowicz (Piaski), 3. Dariusz Arwaj (3 Jędrzejów).

Najlepszą zawodniczką zawodów została Iwona Samek (Potok Wielki), natomiast najlepszym zawodnikiem Adrian Rybicki (3 Jędrzejów). W klasyfikacji drużynowej czwartego mityngu najlepszym zespołem okazała się Szkoła Podstawowa numer 3 z Jędrzejowa, która zgromadziła 48 punktów. Drugie miejsce, z wynikiem 35 punktów, zajęli uczniowie Potoku Wielkiego, a trzecie z jędrzejowskiej "czwórki", którzy zgromadzili 31 punktów.

W klasyfikacji generalnej grand prix zwyciężyła Szkoła Podstawowa numer 4 z Jędrzejowa z wynikiem 198 punktów. Była to piąta wygrana "czwórki" w sześciu dotychczasowych edycjach. Drugie miejsce z 131 punktami zajęła jędrzejowska "trójka", a na trzeciej pozycji uplasowała się szkoła z Potoku Wielkiego, gromadząc 109 punktów. Najlepszą zawodniczką grand prix została Aleksandra Wiewiór (4 Jędrzejów), a najlepszym zawodnikiem Jakub Marzec (4 Jędrzejów).