Jest wyrok w sprawie śmierci mieszkańca Jędrzejowa

  Jest wyrok w sprawie śmierci mieszkańca Jędrzejowa

  Zdjęcie autora materiału

  Michał Nosal

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Jest wyrok w sprawie śmierci mieszkańca Jędrzejowa
  Dobiegł końca proces tyczący śmierci 45-letniego mieszkańca Jędrzejowa. Jeden z jego znajomych został skazany na osiem lat więzienia za zadanie ciężkich obrażeń skutkujących śmiercią. Drugiego sąd uznał winnym tego, iż nie udzielił bitemu pomocy i skazał na półtora roku za kratami.
  Jest wyrok w sprawie śmierci mieszkańca Jędrzejowa
  Proces toczył się przed Sądem Okręgowym w Kielcach. Wyrok zapadł w czwartkowe popołudnie.

  Chodzi o dramatyczne wydarzenia, jakie rozegrały się nocą z 9 na 10 września ubiegłego roku w pokoju wynajmowanym w Jędrzejowie przez 45-letniego mężczyznę. Była sobota, a gospodarz podejmował 24- i 40-latka. Panowie pili alkohol. Dzięki zapisowi z kamer miejskiego monitoringu wiadomo, że goście po raz ostatni wyszli do sklepu po więcej około godziny 23.30. Potem rozegrała się tragedia.

  Z ustaleń procesu wynika, że doszło do nieporozumienia między gospodarzem, a młodszym z gości. Według sądu 24-latek, mając ograniczoną zdolność do kierowania swym postępowaniem, zadawał 45-latkowi ciosy w głowę, tułów, pośladki. Mężczyzna miał połamany nos, żebra, obrzęk mózgu. Nie przeżył.

  -Na ciele były także dwa podłużne ślady wskazujące na to, że padły ciosy narzędziem, którego nie udało się jednak odnaleźć. Zadając wiele nieprzypadkowych ciosów, oskarżony mógł przewidywać, że mogą stać się one przyczyną poważnych obrażeń – mówił w czwartek sędzia Krzysztof Rachwał, skazując 24-latka na osiem lat więzienia.

  Drugi z oskarżonych: 40-latek, został uznany winnymi nieudzielenia pomocy. Sad nie dał wiary zapewnieniom mężczyzny, że nie był on świadomy co się się stało i ocknął się dopiero po wszystkim. Sąd przyjął, że oskarżony nie pomógł osobie, której zdrowie i życie było zagrożone, choć udzielenie pomocy jemu samemu niczym by nie zagrażało.

  Ważnym dowodem w sprawie było nagranie z komórki młodszego z oskarżonych wykonane pół godziny po północy.
  - Treść nagranych rozmów potwierdza, że w zadawaniu ciosów udział brała tylko jedna osoba – uzasadniał sędzia Krzysztof Rachwał i mówiąc o młodszym ze skazanych dodawał: - Nie jest on osobą wykształconą. Trudno przyjmować, że przewidując postępowanie przed sądem podczas nagrywania specjalnie mówił tylko o sobie.

  Przypomnijmy, obaj mężczyźni zostali zatrzymani w dzień po tragicznej nocy. Początkowo usłyszeli zarzuty pobicia ze skutkiem śmiertelnym, potem w toku śledztwa prokuratura zmieniła je na oskarżenie o zabójstwo. Sąd Okręgowy w Kielcach ostatecznie zmienił kwalifikację. W przypadku 24-latka na spowodowanie obrażeń skutkujących śmiercią, w przypadku 40-latka na nieudzielenie pomocy. Wyrok nie jest prawomocny.

  CZYTAJ TAKŻE
  Śmierć 45-letniego mieszkańca Jędrzejowa. Ruszył proces w sprawie zabójstwa  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Przygotowanie grzybów - krok po kroku - do spożycia, suszenia, mrożenia, marynowania
  Praca marzeń, czyli TOP 10 wyjątkowych stanowisk pracy

  TOP 10 polskich przysmaków w zagranicznym wydaniu


  Oglądasz KUCHENNE REWOLUCJE? Oto QUIZ dla ciebie

  Muszka owocówka. 10 sposobów jak się jej pozbyć z kuchni

  Najdziwniejsze pytania w "Milionerach" [QUIZ]
  ZOBACZ TAKŻE: FLESZ. OD PAŹDZIERNIKA BEZ DOWODU REJESTRACYJNEGO I OC

  (Źródło:vivi24)

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (3) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki!

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki!

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów!

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów!

  Miss i Mister Studniówki 2019. Zgłoś się

  Miss i Mister Studniówki 2019. Zgłoś się