Jojko prezesem KSZO. Nowy trener przed Świętami

  Jojko prezesem KSZO. Nowy trener przed Świętami

  Rafał SOBOŃ

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Janusz Jojko podpisuję umowę.

  Janusz Jojko podpisuję umowę. ©fot. Rafał Soboń

  Po długich poszukiwaniach i rozmowach, od poniedziałku na fotelu prezesa KSZO SSA zdecydował się zasiąść Janusz Jojko. Jego poprzednik - Tomasz Frąk zrezygnował z pełnionej funkcji 27 października 2009 roku.
  Janusz Jojko podpisuję umowę.

  Janusz Jojko podpisuję umowę. ©fot. Rafał Soboń

  O objęciu fotela prezesa przez dotychczasowego trenera bramkarzy poinformował przewodniczący Rady Nadzorczej - Ryszard Wąsik. Podziękował on za trud pracy Pani Agnieszce Cybulskiej, która pełniła obowiązki prezesa po rezygnacji Tomasza Frąka oraz dyrektorowi KSZO SSA - Zbigniewowi Grombce. Przeprosił również zawodników za to, że ponownie musieli przeżywać ciężkie chwile, jednocześnie dziękując za ogromne wsparcie z ich strony. Nie zabrakło również ciepłych słów pod adresem władz Celsa Huty Ostrowiec, która wciąż wspiera finansowo ostrowiecki zespół.

  Poszukiwania kandydata na prezesa trwały dość długo, a podjęcie decyzji było trudne dla obu stron. Przewijał się również wątek ogłoszenia upadłości klubu, jednak nowo powołany prezes nie dopuszczał i nie dopuszcza do siebie takiego rozwiązania. - Jestem związany z tym miastem, z tym klubem. Podjąłem tą decyzję po rozmowach z Prezydentem Miasta, akcjonariuszami i przede wszystkim z radą drużyny. Zapewnili mnie, że pomogą mi dalej ciągnąć ten ciężki wózek - powiedział Janusz Jojko.

  NAZWISKO NOWEGO TRENERA POZNAMY PRZED ŚWIĘTAMI

  Kibiców z pewnością najbardziej w tym momencie interesuje, kto poprowadzi pierwszy zespół w rozgrywkach zaplecza Ekstraklasy. Wolny pozostaje również etat szkoleniowca zespołu rezerw.

  Janusz Jojko zapowiedział, że nazwisko pierwszego szkoleniowca KSZO poznamy jeszcze przed świętami.
  Na obecną chwilę poza Dawidem Bastą i Piotrem Wtorkiem nikt nie opuścił zespołu. 31 stycznia kontrakt wygasa Hubertowi Robaszkowi, natomiast Łukasz Matuszczyk otrzymał kolejną propozycję - tym razem z wyższej ligi i w najbliższych dniach dojdzie do rozmów na temat ewentualnego transferu. Obrońca KSZO ma bowiem jeszcze przez pół roku ważny kontrakt z ostrowieckim pierwszoligowcem.

  - Na pewno sytuacja w klubie nie jest dobra, ale chcemy wyjść na prostą i walczyć o utrzymanie się w I lidze - zapowiedział prezes Janusz Jojko.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Studniówki

  Wideo