Judo. Złoto Kubickiej, srebro Garbacza w mistrzostwach Polski w Opolu

(SAW)
Trener Żaka Kielce Artur Karyś z Kingą Kubicką i Mateuszem Garbaczem na podium w Opolu. archiwum klubu
Sukcesem kieleckich judoków zakończyły się mistrzostwa Polski seniorów w Opolu. Złoty medal wywalczyła Kinga Kubicka, a srebrny Mateusz Garbacz.

Kinga Kubicka w mistrzostwach zdobyła złoto w kategorii 48 kg. W Opolu jak we wcześniejszych latach reprezentowała klub WKS Flota Gdynia, ale na co dzień mieszka i trenuje w Kielcach, jest też szkoleniowcem w Żaku Kielce i wychowanką tego klubu. W Opolu zdobyła swój kolejny już medal mistrzostw Polski i trzeci w w karierze tytuł mistrzowski. W finale pokonała Katarzynę Wiszniewską z UKS Piła. W mistrzostwach w tej kategorii startowało 12 zawodniczek

Reprezentujący Żaka Kielce Mateusz Garbacz zdobył natomiast srebrny medal w wadze do 73 kg, w której startowała rekordowa liczba 31 judoków. Podopieczny trenera Michała Zelka przegrał dopiero w finale po dogrywce z Michałem Bartusikiem z UKJ Millenium Rzeszów. Dla Mateusza to pierwszy medal mistrzostw Polski seniorów, gdyż wcześniej zdobywał medale młodzieżowych mistrzostw kraju. W Opolu stoczył pięć walk. Mateusz startował również w drużynie, gdzie reprezentował klub AZS AWF Warszawa. Wywalczył z nim również srebrny medal.
W mistrzostwach wystartował też Bartłomiej Słowak z Żaka w wadze 81 kg, ale miał trudne losowanie i odpadł już po pierwszej rundzie.

(Źródło: vivi24)