Julen Aginagalde w finale mistrzostw Europy

Polska Press
Julen Aginagalde, hiszpański obrotowy Vive Tauronu Kielce, podobnie jak jego klubowy kolega, Niemiec Tobias Reichmann zagra w finale rozgrywanych w Polsce mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych. W półfinale Hiszpania pokonała 33:29 Chorwację, w barwach której grali dwaj kieleccy skrzydłowi, Manuel Strlek i Ivan Cupić.

Drugi krakowski półfinał, nie był tak zacięty, jak pierwszy pomiędzy Norwegią i Niemcami, który zakończył się dogrywką. Chorwaci, niedawni pogromcy Polski, prowadzili tylko na początku spotkania, różnicą dwóch, trzech trafień. Potem warunki dyktowała drużyna z Półwyspu Iberyjskiego, która w 32 minucie wygrywała już 19:14. Chorwacja zdołała jeszcze zmniejszyć straty do jednego gola, ale końcówka spotkania należała do Hiszpanii.

Julen Aginagalde zdobył 5 bramek, oddając 6 rzutów, miał również asystę i wypracował karnego. U Chorwatów Manuel Strlek miał skuteczność 4/6, przestrzelił karnego w końcówce spotkania, a grał przez ponad 57 minut; Ivan Cupić miał skuteczność 2/4.

W niedzielę, w meczu o 3. miejsce, Chorwaci zagrają o godzinie 15 z Norwegią, a w wielkim finale, o godzinie 17.30, Niemcy zmierzą się z Hiszpanami.