Juniorki Korony Handball Kielce wicemistrzyniami Polski! (WIDEO, zdjęcia)

Mateusz KOŁODZIEJ [email protected]
Łukasz Zarzycki
Piłkarki ręczne Korony Handball Kielce odniosły sukces w mistrzostwach Polski juniorek rozgrywanych na swoim terenie
Korona Handball Kielce - MTS Kwidzyn 16:21 (7:11)

Mistrzostwa Polski Juniorek w Piłce Ręcznej "Kielce 2014" - ...

Słaba skuteczność, nerwowość i niewymuszone błędy miały wpływ na finałową porażkę juniorek Korony Handball Kielce w odbywających się od 15 marca w hali przy ulicy Krakowskiej mistrzostwach Polski juniorek. Kieleckie zawodniczki w finale nie sprostały MTS Kwidzyn, ale i tak odniosły ogromny sukces.

Korona Handball - MTS Kwidzyn 16:21 (7:11)
Korona Handball:
Januchta, Sobczyk - Mochocka 6, Kaźmiruk 4, Gliwińska 2, Czubaj 2, Kosmala 2, Fijałkowska, Bortnowska, Sobierajska, Pragiel.

Kielczanki finałowe spotkanie rozpoczęły wyraźnie spięte. Gospodynie turnieju nie miały pomysłu na atak pozycyjny, piłki rzadko docierały do skutecznej zwykle na kole Karoliny Mochockiej, a ze środka rozegrania wstrzelić się nie mogła bohaterka półfinałowego spotkania z Vistalem Gdynia, Izabela Kaźmiruk. Zawodniczki Moniki Ciszek nieźle spisywały się w obronie, w bramce kolejne kapitalne zawody rozgrywała Aleksandra Januchta, ale w kieleckim zespole praktycznie nie funkcjonował szybki atak.

Wszystkie te elementy sprawiły, że grające konsekwentnie kwidzynianki powoli, ale systematycznie powiększały przewagę. Rozpoczęły od prowadzenia 4:1, co zmusiło trenerkę Korony Handball Monikę Ciszek do wzięcia czasu już w 10 minucie. Najbliżej dojścia rywalek nasze zawodniczki były w 37 minucie, kiedy po bramce Karoliny Mochockiej było tylko 11:12. Losy meczu ostatecznie rozstrzygnęły się w 55 minucie, kiedy zespół z Kwidzyna miał już cztery bramki przewagi (19:15). Końcową minutę ławka rezerwowych MTS Kwidzyn oglądała już na stojąco, a po końcowym gwizdku wybuchła euforia radości. - Mieliśmy swoje pozycje, ale zdecydowanie zabrakło skuteczności - mówiła po meczu trenerka kieleckiej "siódemki", Monika Ciszek, dla której zdobyty srebrny medal mistrzostw Polski juniorek był już dwunastym medalem w jej trenerskiej karierze. - Smakuje on jednak wyjątkowo, bo wyszarpaliśmy go w ostatniej chwili, a mieliśmy jeszcze nawet szansę na złoto.

Przypomnijmy, że szczypiornistki Korony Handball awans do finału zawdzięczają fantastycznemu spotkaniu półfinałowemu, w którym wygrały po dogrywce z Vistalem Gdynia 21:20. Wcześniej, w pojedynkach grupowych kielczanki zremisowały z Jutrzenką Płock oraz wygrały z Samborem Tczew i swoim późniejszym rywalem w finale, MTS Kwidzyn.

Po finałowym spotkaniu, a jeszcze przed dekoracją najlepszych drużyn organizatorzy turnieju rozdali nagrody indywidualne. I tak w najlepszej siódemce turnieju znalazły się trzy przedstawicielki kieleckiego klubu. Bramkarka Aleksandra Januchta, lewoskrzydłowa Wiktoria Gliwińska i kołowa Karolina Mochocka. Do Aleksandry Januchty powędrowało jeszcze jedno wyróżnienie - dla najlepszej bramkarki turnieju. Najskuteczniejszą zawodniczką została natomiast Patrycja Szyszkowska (Łukovia Łuków, 59 bramek), a na najwszechstronniejszą zawodniczkę imprezy wybrano Kingę Gutkowską (MTS Kwidzyn).

W meczu o trzecie miejsce Kusy Szczecin pokonał Vistal Gdynia 37:23 (19:12). Piątą lokatę mistrzostw rozgrywanych od poniedziałku w kieleckiej hali przy ulicy Krakowskiej po zwycięstwie nad UKS Wilanovia Warszawa 24:22 (14:15) zajęły natomiast juniorki MMKS Jutrzenka Płock.