Juniorzy KS Vive Kielce pokonali Port Service Wybrzeże Gdańsk i zagrają o medale Mistrzostw Polski. Przed nimi ostatni mecz

Bartosz Wartałowicz
Facebook/KS Vive Junior
Juniorzy KS Vive Kielce wygrali kolejny mecz na turnieju ćwierćfinałowym Mistrzostw Polski Juniorów, rozgrywanym w Lubinie. Zawodnicy Aleksandra Litowskiego pokonali Port Service Wybrzeże Gdańsk 36:34 i na pewno zagrają o medale. W niedzielę 11 lutego rozegrają ostatni mecz w tej fazie rozgrywek.

Juniorzy KS Vive Kielce wygrali z Port Service Wybrzeże Gdańsk i zagrają o medale Mistrzostw Polski

Port Service Wybrzeże Gdańsk - KS Vive Kielce 34:36 (12:17)
Vive: Solnica, Augustowski 2, Michalczyk, Malarz 4, Osuch 2, Pakaszewski 5, Łapot, Olczyk 9, Sęk, Trela 6, Smysło 1, Latosiński 5, Stawowy.

Pierwsze 10 minut bardzo wyrównane i o dziwo to kielczanie musieli gonić wynik. Role się jednak szybko odwróciły i juniorzy Vive szybko zbudowali sobie pięciobramkową przewagę, która utrzymała się do przerwy. W drugich 30 minutach zespół z Kielc zagrał bardzo mądrze i trzymał rywali z Gdańska na dystans 3-4 goli. W ostatnich minutach Wybrzeże rzuciło 2 gole z rzędu, ale nie miało to żadnego wpływu na wynik spotkania. Zespół Aleksandra Litowskiego wywalczył sobie awans i zagra o medale Mistrzostw Polski.

Przed juniorami Vive jeszcze ostatni mecz w tej fazie turnieju. W niedzielę 11 lutego zagrają z gospodarzami - SMS Zagłębie Lubin. Początek spotkania o godzinie 12.