Juniorzy Vive Kielce awansowali do ćwierćfinału mistrzostw Polski. Wygrali turniej 1/8 w Gdańsku

Juniorzy Vive Kielce awansowali do ćwierćfinałów mistrzostw Polski.
Juniorzy Vive Kielce awansowali do ćwierćfinałów mistrzostw Polski. Vive Junior
Juniorzy Vive Kielce awansowali do ćwierćfinału mistrzostw Polski w piłce ręcznej. Drużyna prowadzona przez trenerów Aleksandra Litowskiego i Dominika Żyłę wygrała turniej 1/8, który odbył się Gdańsku.

Juniorzy Vive Kielce z awansem do ćwierćfinału mistrzostw Polski

Drużyna z Kielc, broniąca zdobytego przed rokiem złotego medalu, pierwszy mecz z MTS Kwidzyn zaczęła bardzo dobrze, w 16 minucie prowadząc 11:5. Potem jednak w jej grze zaczęły się pojawiać błędy i kwidzynianie odrabiali straty, w 23 minucie doprowadzając do remisu 13:13. W dodatku za chwilę czerwoną kartkę zobaczył czołowy zawodnik naszego zespołu, Patryk Wasiak. Jednak Vive szybko odbudowało jakość gry, odzyskało prowadzenie, wygrywając ostatecznie 40:32.

Na najtrudniejszy dla kielczan zapowiadał się dla kielczan sobotni mecz z drużyną z Gdańska. I tak było. Początkowo prowadziło Port Service Wybrzeże (8 min. 2:5), dopiero skuteczniejsza gra w końcówce pierwszej połowy pozwoliła Vive wyjść na minimalne prowadzenie. Losy wygranej były niepewne jeszcze do 45 minuty, kiedy był remis 25:25. Ale znów bardzo dobra w wykonaniu juniorów z Kielc końcówka pozwoliła wygrać spotkanie 36:31 i zapewnić im awans do 1/ 4 mistrzostw Polski z pierwszego miejsca.

W tej sytuacji niedzielny mecz z Victorią Łódź nie miał już żadnego znaczenia dla kolejności w tabeli i szkoleniowcy naszego zespołu dali pograć zawodnikom dotąd rezerwowym. Łodzianie wygrali 28:26.

Wyniki

• Vive Kielce – MTS Kwidzyn 40:32 (21:15)
  • Vive Kielce – Port Service Wybrzeże Gdańsk 36:31 (16:15)
  • Vive Kielce – Victoria Łódź 26:28 (11:17)
  • Port Service - Victoria 31:30 (14:17), Victoria – Kwidzyn 25:29 (11:13), Port Service Wybrzeże – Kwidzyn 30:27 (14:15).

Kolejność

• 1. Vive Kielce 6 pkt.
  • 2. Port Service Wybrzeże Gdańsk 6
  • 3. MTS Kwidzyn 3
  • 4. Victoria Łódź 3

Vive: Błażejewski 0, 0, -, Biela 0, 0, Błasiński -, 0, 1 – J. Pinda 9 (3), 4, -, Wasiak 2, 11, -, Lubczyński 2, 3, -, Winiarski 9, 3, -, Barucha 4, 3, O. Trela 0, 0, 3, Olczyk 4, 4, -, Sęk 2, -, 2, Malczak 5, 4, 7 (2), Augustowski 0, 0, 2, Zając 0, 2, -, Jurasik 3, 2, 4, Rataj -, -, 3, D. Trela -, -, 1, Pakaszewski -, -, 3.

GDZIE SĄ CHŁOPCY Z TAMTYCH LAT, CZYLI CO DZIŚ ROBIĄ BYŁE GWIAZDY VIVE KIELCE [ZDJĘCIA]

IGOR KARACIĆ SIĘ ZARĘCZYŁ. ZOBACZ JEGO PIĘKNĄ WYBRANKĘ

PIĘKNOŚĆ Z UKRAINY. ZOBACZ PARTNERKĘ ARTIOMA KARALIOKA

BYŁY ZAWODNIK VIVE KIELCE JEST CZOŁOWYM POKERZYSTĄ ŚWIATA. WYGRYWA MILIONY DOLARÓW

RESTAURACJE, STRZELNICA, SKLEP, DEVELOPERKA, CAMPY DLA MŁODZIEŻY– ZOBACZ BIZNESY PIŁKARZY RĘCZNYCH [ZDJĘCIA]

POLUB NAS NA FACEBOOKU. NAJWIĘCEJ INFORMACJI O ŚWIĘTOKRZYSKIEJ PIŁCE RĘCZNEJ NA: