Juniorzy Vive Kielce w najlepszej czwórce w kraju. Patryk Wasiak rzucał średnio ponad 11 bramek w meczu

Juniorzy Vive Kielce znów zagrają o medale mistrzostw Polski.
Juniorzy Vive Kielce znów zagrają o medale mistrzostw Polski. KS Vive junior
Juniorzy Vive Kielce awansowali do turnieju finałowego mistrzostw Polski w swojej kategorii wiekowej. W turnieju ćwierćfinałowym, którego gospodarzem byli w weekend, podopieczni trenerów Aleksandra Litoskiego i Dominika Żyły odnieśli komplet zwycięstw i awansowali do finałowej rozgrywki z pierwszego miejsca.

Juniorzy Vive Kielce awansowali do najlepszej czwórki w Polsce

Broniące zdobytego przed rokiem złotego medalu Vive dość pewnie awansowało do turnieju finałowego. W pierwszym meczu ze Spartą Oborniki wyrównana walka trwała tylko do stanu 8:8 w 17 minucie, w drugiej części przewaga gospodarzy sięgała już 10 bramek różnicy. W sobotnim spotkaniu z Pałacem Młodzieży Tarnów Vive szybko odskoczyło (5:1, 11:4) i do końca meczu kontrolowało wynik. Zgodnie z przewidywaniami najbardziej zacięty był niedzielny pojedynek z Górnikiem Zabrze. W 24 minucie zespół z Kielc przegrywał 11:14, a chwilę później 12:16. W 33 minucie doprowadził do remisu 17:17, ale zabrzanie znów odskoczyli na trzy trafienia (19:22 w 38 min). O wygranej naszych szczypiornistów zadecydowała końcówka spotkania. Od stanu 29:29 w 53 minucie zdobyli oni dwie bramki z rzędu, a w 59 minucie prowadzili 35:32.

Na uwagę zasługuje skuteczność Patryka Wasiaka. Prawy rozgrywający kieleckiej drużyny, syn byłego zawodnika Iskry i Vive, Radosława Wasiaka, zdobył w ćwierćfinałowym turnieju 34 gole, czyli średnio ponad 11 bramek na mecz.

Turniej finałowy odbędzie się w dniach 9-10 marca w nieustalonym jeszcze miejscu. W półfinale kielczanie zmierzą się z Gwardią Opole, a Górnik Zabrze zagra z Port Service Wybrzeżem Gdańsk.