Juventa Starachowice postraszyła Koronę Kielce. Ciekawe derby i dużo goli [ZDJĘCIA, WIDEO]

Sławomir Stachura
Fragment meczu Korona - Juventa Starachowice
Fragment meczu Korona - Juventa Starachowice Sławomir Stachura
W meczu Centralnej Ligi Juniorów Młodszych do lat 17 Korona pokonała w Kielcach Juventę Starachowice 4:1. Do przerwy niespodziewanie prowadzili piłkarze ze Starachowic 1:0.

Korona Kielce – Juventa Starachowice 4:1 (0:1)
Bramki:
Kacper Śliwa 52, Łukasz Górski 56, Miłosz Gierczak 58, Daniel Szelągowski 77 z karnego – Maciej Moskwa 32.
Korona: Karyś – Kośmicki (71. Dziedzic), Klapa, Dela, Cukrowski – Górski (57. Jagła), Dziubek (41. Śliwa), K. Turek (60. Słabosz), Gierczak (71. Żądło), Konstantyn (69. Bartosik) – Szelągowski.
Juventa: Strzelec – Moskwa (70. Szułkiewicz), Płatek, Cichocki, Wasiliewski – Szymański, Michalczyk (68. Sitarz), Mikos (60. Hamera), Swat (60. Korczak) – Skiba, - Adamczyk (60.Anduła).

Korona od początku miała przewagę i stwarzała okazje, ale w 32 minucie drużyna trenera Piotra Dejworka przeprowadziła ładną akcję, mocno uderzył na bramkę Maciej Moskwa, a piłka odbiła się jeszcze od jednego z obrońców Korony i wpadła do bramki.
Stracony gol źle wpłynęła na Koronę, która do końca pierwszej części gry atakowała chaotycznie i bez pomysłu. Juventa była natomiast groźna i dobrze organizowała się w obronie.

Dużo zmieniło się po przerwie i mecz rozstrzygnął się po przerwie między 52 a 58 minutą. Wtedy to kielczanie strzelili aż trzy gole i znów stanęli. Wynik ustalił w 77 minucie Daniel Szelągowski, który wykorzystał rzut karny po faulu na sobie.
Po przerwie zagraliśmy dużo skuteczniej i były tego efekty – przyznał Marek Graba, drugi trener Korony, którą prowadzi razem z Michałem Gęburą.

NAJGORSZY MECZ KORONY I REMIS Z OSTATNIĄ W TABELI ELANĄ TORUŃ W CENTRALNEJ LIDZE JUNIORÓW

- Już w pierwszej połowie Korona przeważała, ale udało nam się strzelić gola. Po przerwie zabrakło nam trochę sił i Korona to wykorzystała. Przegraliśmy, ale po meczu powiedziałem chłopakom, że jeśli mamy przegrywać, to właśnie po takich meczach, czyli po walce – ocenił Piotr Dejworek, trener Juventy.

Nowa Korona Kielce - wszyscy piłkarze bez tajemnic!