Najgorszy mecz Korony Kielce w Centralnej Lidze Juniorów i tylko remis z ostatnim zespołem tabeli [ZDJĘCIA, WIDEO]

Sławomir Stachura
W ataku na bramkę Elany Toruń Dawid Lisowski z Korony
W ataku na bramkę Elany Toruń Dawid Lisowski z Korony Sławomir Stachura
Korona przerwała kapitalną passę w Centralnej Lidze Juniorów do lat 18, w której wygrała wszystkie pięć meczów. W sobotę zremisowała w Kielcach z ostatnią w tabeli Elaną Toruń 1:1. Dla torunian był to pierwszy punkt w rozgrywkach.

Korona Kielce – Elana Toruń 1:1 (0:1)
Bramki:
Filip Kruszec 87 – Hubert Maciąg 24.
Korona: Osobiński – Prętnik (74. Gawlik), Bartosiak, Bujak, Malec (46. Gurski) – Długosz, P. Lisowski, Sewerzyński (80. Pawczyński), D. Lisowski – Piróg – Górski (80 Kruszec).

Czasami zdarzają się mecze, w których nic nie idzie i taki rozegrali w sobotę kielczanie. Korona przeważała, ale w sumie zagrała słaby, chaotyczny mecz. Nie potrafiła wykorzystać nawet przewagi zawodnika, gdy w 65 minucie jeden z piłkarzy Elany otrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Kielczanie stworzyli mnóstwo sytuacji, ale bili głową mur i nie mieli pomysłu na rozmontowanie defensywy torunian.

W dodatku musieli gonić wynik, gdyż w 24 minucie goście przeprowadzili szybką kontrę, którą skutecznie wykończył Hubert Maciąg. Korona walczyła choćby o remis i udało się go osiągnąć w 87 minucie, gdy po dobrej centrze z rzutu wolnego idealnie przymierzył zmiennik Filip Kruszec.

- Uczulaliśmy zawodników, by nie tracili koncentracji, choć gramy z ostatnim w tabeli zespołem. Ale też prawda jest taka, że dziś niewiele nam wychodziło, byliśmy nieskuteczni i daliśmy Elanie wykorzystać kontrę po naszym rzucie rożnym. To będzie taka nauczka na przyszłość – podsumował mecz Marek Mierzwa, trener Korony.

W środę Korona gra zaległy mecz z Jagiellonią w Białymstoku. Początek o godzinie 11.