Kamil Zieliński już nie jest liderem Tour de Pologne

/gli/
Kamil Zieliński stracił koszulkę lidera Tour de Pologne.
Kamil Zieliński stracił koszulkę lidera Tour de Pologne. Fot. Polskapresse
Tylko przez jeden dzień z prowadzenia w klasyfikacji generalnej Tour de Pologne cieszył się Kamil Zieliński z Ostrowca Świętokrzyskiego.

W czwartek peleton Tour de Pologne rywalizował na najdłuższym i najtrudniejszym etapie wyścigu. 223 kilometry z Nowego Sącza do Zakopanego, osiem premii górskich, mnóstwo podjazdów - tak wyglądał piąty etap Tour de Pologne. Tylko przez jeden dzień z żółtej koszulki lidera cieszył się Kamil Zieliński z Ostrowca Świętokrzyskiego, który jeździ na co dzień we włoszczowskiej grupie Domin Sport.

27-latek nie wytrzymał trudów tego górskiego etapu i na mecie zameldował się dopiero na osiemdziesiątym miejscu z 30-minutą stratą do zwycięzcy. Etap wygrał Belg Bart De Clercq z grupy Lotto Soudal, który popisał się udaną akcją na ostatnich kilometrach. Drugie miejsce zajął Włoch Diego Ulissi z grupy Lampre-Merida, a trzeci był Sébastien Reichenbach z grupy IAM Cycling. Polacy kończyli ten etap poza pierwszą dziesiątką. Najwyżej sklasyfikowany został szesnasty Tomasz Marczyński (reprezentacja Polski). W klasyfikacji generalnej Marczyński zajmuje 21 miejsce i jest najlepszym z Polaków.