Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kampania "Białej Wstążki" rozpoczęta (video)

Iwona Rojek
Swoją klapę do wstążki chętnie wystawił Paweł Sieczkowski z Komendy Miejskiej  Policji w Kielcach.
Swoją klapę do wstążki chętnie wystawił Paweł Sieczkowski z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. A. Piekarski
We wtorek podczas rozpoczęcia w Kielcach kampanii "Białej Wstążki" kobiety przypięły obecnym na sali panom do klap marynarek białe wstążki.

Białe wstążki są symbolem nowego życia bez stosowania w swoich rodzinach przemocy.

- Wobec faktu, że to mężczyźni są głównie sprawcami przemocy czuje się trochę jak podejrzany, ale wstążkę chętnie przypnę - żartował wiceprezydent Andrzej Sygut.

A wyróżniony, jako najdłużej noszący białą wstążkę, w czasie ubiegłorocznej, pierwszej kampanii, przewodniczący rady miasta Krzysztof Słoń podkreślił, że nie przypadkowy jest wybór miejsca tej uroczystości. - To właśnie w Urzędzie Stanu Cywilnego pary przyrzekają sobie miłość i szacunek i szkoda, że po latach niewiele z tego zostaje - ubolewał. - Zamiast opiekowania się partnerką i dziećmi są awantury o przysłowiową przesoloną zupę. Dlatego mam nadzieję, że obecna kampania to zmieni.

Kto kocha nie bije

Taką nadzieję, że będzie lepiej mają też organizatorzy akcji, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, wchodzący w jego skład Ośrodek Wsparcia dla Ofiar Przemocy i drugi dla Sprawców przy ul. Wiśniowej 3. - Tegoroczna kampania odbywa się pod hasłem "Kocham, lubię, szanuję, nie biję" - tłumaczyła Grażyna Pisarczyk, kierownik ośrodka dla ofiar. - Chcemy promować mężczyzn z autorytetem, którzy w każdej, nawet ciężkiej sytuacji zachowują się godnie i spokojnie, bo to świadczy o sile charakteru. Poproszę wszystkie panie, aby teraz przypięły mężczyznom wstążki, a oni propagowali pozytywne zachowania wśród swoich kolegów.

Na sali zrobił się ruch, ale swoją pierś do przypięcia dzielnie wypiął dyrektor Marek Scelina i Leszek Osterczy, kierownik referatu profilaktyki. Wstążkę przypięła im bez żadnych poddekstów Agnieszka Mazur, koordynator Ośrodka dla Sprawców Przemocy.

Magdalena Gościniewicz, wicedyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie dodała, że w czasie realizowania gminnego programu przeciwdziałania przemocy w autobusach miejskich będzie rozwieszonych ponad 250 plakatów, przypomniała też numer telefonu zaufania 9513, gdzie mogą dzwonić pokrzywdzone kobiety. Powiedziała, że nadal będzie trwała akcja informacyjna, gdzie można szukać pomocy i oprócz tego podjęto współpracę z 200 instytucjami, które obiecały im pomagać w przeciwdziałaniu przemocy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie