Karol Sadocha walczył w mistrzostwach Europy w kick boxingu

Dorota Kułaga
Karol Sadłocha startował w mistrzostwach Europy.
Karol Sadłocha startował w mistrzostwach Europy. Archiwum klubu
Mistrzostwa Europy w kick boxingu seniorów zakończyły się dużym sukcesem reprezentacji Polski, która w klasyfikacji medalowej zajęła drugie miejsce, za Rosją.

W Słowenii z dobrej strony pokazał się Karol Sadłocha ze Sportowego Klubu Soma Gym Kick Boxing Kielce. Mieszka w Komórkach w gminie Daleszyce. Rywalizował w kategorii 67 kilogramów w odmianie low kick.
Był to dla niego debiut w tak ważnej imprezie. Stoczył dwie walki. W pierwszej pokonał zawodnika z Azerbejdżanu, natomiast w drugiej przegrał 1:2 z Alejandro Rodriguezem z Hiszpanii. - Karol nie zdołał przebrnąć do strefy medalowej i uplasował się na miejscach 5-8. Start w tak dużej imprezie i konfrontacja z najlepszymi zawodnikami Europy to dla niego cenne doświadczenie - mówił trener Marek Soboń.