Karolina Kołeczek zdobyła minimum na mistrzostwa Europy

Dorota Kułaga
Karolina Kołeczek ma powody do zadowolenia. Ma już pierwsze minimum.
Karolina Kołeczek ma powody do zadowolenia. Ma już pierwsze minimum. Grzegorz Lipiec
Najlepszy start w tym sezonie zanotowała Karolina Kołeczek podczas 62. Memoriału Janusza Kusocińskiego w Szczecinie.

Zawodniczka Wisły Junior Sandomierz wygrała bieg na 100 metrów przez płotki z czasem 13,15 sekundy. Wypełniła więc minimum na mistrzostwa Europy w Amsterdamie, które wynosiło dokładnie 13,15 sekundy.
Minimum do Rio de Janeiro, które wynosi 13,00, tym razem nie udało się zdobyć, ale było o to bardzo trudno w samotnym biegu. Zaskakujące jest to, że na tak prestiżowej imprezie, na której w biegu na 100 metrów przez płotki miała być międzynarodowa obsada, wystartowała tylko Karolina Kołeczek. W blokach startowych stanęła jeszcze tylko Anna Kiełbasińska z Sopotu, ale nie pobiegła.
-Szkoda, bo gdyby Karolina miała z kim rywalizować, to na pewno wynik byłby dużo lepszy. Ale najważniejsze, że mimo samotnego biegu zdobyła minimum na mistrzostwa Europy. Za tydzień mamy mistrzostwa Polski w Bydgoszczy, do których spokojnie się przygotowujemy. A na zdobycie olimpijskiego minimum mamy jeszcze cztery tygodnie - powiedział Andrzej Mirek, trener lekkoatletów Wisły Junior Sandomierz.