Karolina Kołeczek zdobyła "złoto" na Mistrzostwach Polski Juniorów w Białymstoku

/dor/
Karolina Kołeczek pewnie wywalczyła złoty medal na Mistrzostwach Polski Juniorów. Fot. archiwum prywatne
Pochodząca z Sandomierza Karolina Kołeczek potwierdziła w niedzielę , że jest zdecydowanie najlepszą juniorką w Polsce w biegu na 100 metrów przez płotki. Pewnie wygrała tę konkurencję na mistrzostwach kraju w Białymstoku.

Na 66. Mistrzostwa Polski Juniorów w lekkiej atletyce zawodnicy z Kielecczyzny zdobyli jeden medal.

Zgodnie z oczekiwaniami po "złoto" sięgnęła Karolina Kołeczek z Trójki Sandomierz, która pewnie zwyciężyła na 100 m przez płotki. Podopieczna trenera Andrzej Mirka uzyskała czas 13.81. Druga była Martyna Mąkosa z ZTE Radom z wynikiem 14.57.

- Karolina zdeklasowała rywalki, mimo że nie chodziło nam tu o wynik, ale o miejsce. Biegła uważnie, żeby nie daj Boże nic się nie stało, bo przed nią start na mistrzostwach świata w Barcelonie - powiedział Andrzej Mirek, trener Trójki Sandomierz. Dodajmy, że jest to drugi medal mistrzostw Polski wywalczony w ostatnich dniach przez Karolinę Kołeczek. W poprzedni weekend zdobyła "srebro" w swojej koronnej konkurencji w rywalizacji z seniorkami.

W niedzielę, na zakończenie mistrzostw Polski, rywalizowały sztafety 4x400 m. Na szóstej pozycji sklasyfikowane zostały zawodniczki KKL Kielce w składzie: Ewelina Dryja, Sabina Jarząbek, Katarzyna Kozak, Marta Stemplewska - 4:04.45. Wcześniej w biegu na 1500 m startował Sylwester Lepiarz z MUKS THM Ostrowiec. Był bliski zdobycia medalu, ostatecznie zajął czwarte miejsce z wynikiem 3.57,64.

Wyniki naszych lekkoatletów: 800 m: 5. Karolina Mierzejewska (MUKS THM Ostrowiec) - 2.23,45; 5000 m: 5. Agata Wiatrowska (Trójka Sandomierz) - 18.12,98 - rekord życiowy; 1500 m: 7. Karolina Mierzejewska - 4.49,74; rzut młotem: 7. Justyna Prus (KKL) - 41.80 - rekord życiowy; 3000 m: 8. Agata Wiatrowska - 10.32,92; 2000 m z przeszkodami: 11. Dominika Łukasiewicz (MUKS THM) - 7.29,39 - rekord życiowy; 1500 m: 12. Dominika Łukasiewicz - 4.54,84; 800 m: Sabina Jarząbek (KKL) - 2.20,90 w eliminacjach; 1500 m: 4. Sylwester Lepiarz (MUKS THM) - 3.57,64; 3000 m: 8. Sylwester Lepiarz - 8.36,77 - rekord życiowy; rzut młotem: 16. Marcin Koźbiał (KKL) - 51.28; 200 m: Paweł Tietierin (KKL) - 22,33 w eliminacjach, wczoraj był siódmy w finale B - 22.59.