Karolina Młodawska z KKL Kielce 1 centymetr od podium Halowych Mistrzostw Polski w skoku w dal. Złoto Mateusza Borkowskiego w Toruniu

Dorota Kułaga
Karolina Młodawska z KKL Kielce była piąta w skoku w dal. Do podium zabrakło jej 1 centymetra! Bartłomiej Kozlowski
Karolina Młodawska nie zdobyła drugiego medalu na Halowych Mistrzostwach Polski w Toruniu. Zawodniczka KKL Kielce, której trenerem jest Zdzisław Lipiński, zajęła piąte miejsce, ale do podium zabrakło jej 1 centymetra. Złoty medal w biegu na 800 metrów wywalczył Mateusz Borkowski, wychowanek LKB Rudnik.

Mateusz Borkowski zdobył złoty medal w Toruniu

Karolina Młodawska w sobotę zdobyła złoty medal w trójskoku, a w niedzielę rywalizowała w skoku w dal i również pokazał się z dobrej strony.

Niespodziewanie mistrzynią Polski w skoku w dal została Anna Matuszewicz. Torunianka w szóstej serii osiągnęłą wynik 6.44 metra i o centymetr wyprzedziła Nikolę Horowską. Trzecie miejsce zajęła Magdalena Bokun, która uzyskała 6.26 i wyprzedziła czwartą i piątą zawodniczkę konkursu o centymetr. Karolinie Młodawskiej do trzeciego miejsca na podium zabrakło więc tylko 1 centymetra.

W finale biegu na 800 metrów najlepszy był pochodzący z Krynek Mateusz Borkowski, wychowanek LKB Rudnik, który wygrał z czasem 1:46.78. Drugi był Patryk Sieradzki – 1:47.20.

Szósty w konkursie skoku o tyczce był Nikodem Pochopień z KKL, który pokonał wysokość 4,80 metra. Jak informuje portal www.la.kielce.com.pl równocześnie był trzeci wśród młodzieżowców (U23) i dlatego zdobył brązowy medal w tej kategorii wiekowej.

W biegu na 3000 metrów Maja Peryt z Juventy Cerrad Starachowice ustanowiła rekord życiowy czasem 9.52,48. Podopieczna trenera Dawida Kubca została sklasyfikowana na 11. miejsce w kategorii open i na czwartym wśród młodzieżowców.