Karolina Młodawska z KKL Kielce zdobyła drugi medal mistrzostw Polski! Brązowy w skoku w dal

Stanisław Wróbel
Karolina Młodawska na stadionie w Kielcach z trenerem Zdzisławem Lipińskim.
Karolina Młodawska na stadionie w Kielcach z trenerem Zdzisławem Lipińskim. Dorota Kułaga
Karolina Młodawska z Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego Kielce zdobyła brązowy medal na mistrzostwach Polski seniorów, które odbyły się we Włocławku. Wynik na medal 6,16 metra uzyskała w trzeciej kolejce. Konkurs nie układał się po myśli Karoliny i był dla niej bardzo trudny. Przypomnijmy ,że w piątek zdobyła złoto mistrzostw Polski w trójskoku, w rok temu na mistrzostwach Polski też miała brąz.

We Włocławku podium było dokładnie takie samo, jak rok wcześniej na mistrzostwach Polski w Radomiu. W niedzielę we Włocławku triumfowała Joanna Kuryło z AZS AWF Wrocław wynikiem 6,35 metra, przed Magdaleną Żebrowską z Podlasia Białystok - 6,23 metra i Karoliną Młodawską z KKL Kielce - 6,16. Rok temu w Radomiu Kuryło wygrała z wynikiem 6,29 przed Żebrowską - 6,23 i naszą Karoliną - 6,14.

Niedzielny konkurs Karolina zaczęła od próby spalonej, w drugiej kolejce uzyskała 5,99 i była szósta. Przy skoku na medal miała mnóstwo szczęścia. Wiatr wiał w momencie wykonywania próby aż 3 metry na sekundę i udało się skoczyć aż 6,16! Po trzeciej kolejce Karolina zajmowała drugie miejsce. Niestety kolejne próby nie były udane - spalone skoki w czwartek i szóstej i 6.01 w piątek przy wietrze +0,8 metra.

Czwartą w konkursie Adriannę Szóstak z AZS Poznań nasza Karolina pokonała o 2 centymetry. Szóstak swój najlepszy wynik - 6,12 uzyskała z wiatrem 0,4 metra na sekundę, ale w innych próbach wiało jej nawet 1,5 metra na sekundę - wtedy skoczyła 6,10.

Karolina Młodawska w październiku skończy 24 lata. W Kielcach trenuje pod wodzą trenera Zdzisława Lipińskiego i ich współpraca przynosi fantastyczne efekty. W ciągu dwóch lat zrobiła ogromny postęp. Najpierw znalazła się wśród najlepszych zawodniczek w skoku w dal w Polsce a na mistrzostwach we Włocławku okazała się ,że została królową polskiego trójskoku. Więcej o jej występie w piątek Zawodniczki z Kielc mistrzyniami Polski! Obie pierwszy raz

Karolina Młodawska chwali współpracę z trenerem Zdzisławem Lipińskim. - Lubię trenera, trener lubi mnie. Dogadujemy się i są efekty - mówi z zadowoleniem Karolina Młodawska, zawodniczka KKL Kielce.