Katarzyna Furmanek z KKL Kielce w finale rzutu młotem na mistrzostwach Europy w Rzymie! Sabina Jarząbek zajęła 62. miejsce w półmaratonie

Dorota Kułaga
Łzy wzruszenia Katarzyny Furmanek po awansie do finału rzutu młotem na mistrzostwach Europy w Rzymie. Z lewej Anita Włodarczyk. Marek Biczyk/PZLA/Facebook
Sabina Jarząbek z KKL Kielce zajęła 62 miejsce w półmaratonie podczas 36. Lekkoatletycznych Mistrzostw Europy w Rzymie. Jej klubowa koleżanka Katarzyna Furmanek awansowała do finałowego konkursu rzutu młotem.

Katarzyna Furmanek w finale rzutu młotem w Rzymie!

Sabina Jarząbek uzyskała czas uzyskała czas 1:16.48. Najlepsza z Polek Aleksandra Lisowska zajęła 29. pozycję. Reprezentacja Polski w klasyfikacji drużynowej półmaratonu zajęła ósme miejsce. Zwyciężyła Wielka Brytania. Zawodniczka KKL tego startu nie zaliczy do udanych, ponieważ uzyskała czas o ponad 4 minuty gorszy od rekordu życiowego.

Sabina Jarząbek z KKL Kielce zajęła 62 miejsce w półmaratonie podczas 36. Lekkoatletycznych Mistrzostw Europy w Rzymie. Marek Biczyk/PZLA

Bardzo dobrze spisała się Katarzyna Furmanek z KKL. Z wynikiem 68,66 m awansowała do finału rzutu, który rozegrany zostanie w poniedziałek, 10 czerwca, na Stadionie Olimpijskim w Rzymie. W finale wystąpią również utytułowane polskie zawodniczki - Anita Włodarczyk wywalczyła awans z piątym wynikiem 71,27 m, a Malwina Kopron z ósmym - 69,13 m. Najlepszy rezultat eliminacji uzyskała Katrine Koch Jacobsen z Danii – 72,88 m. Poniedziałkowy finał rzutu młotem rozpocznie się o godzinie 21.33.

Katarzyna Furmanek w niedzielę powalczy w finale rzutu młotem na Stadionie Olimpijskim Facebook

- Widać, że Kasia jest gotowa na dalekie rzucanie. Myślę, że w finale będzie więcej luzu. Jej rekord życiowy wynosi 73.60 metra. Zobaczymy, co pokaże w finale

- powiedział Grzegorz Furmanek, tata Kasi i jednocześnie prezes Świętokrzyskiego Związku Lekkiej Atletyki. W poniedziałek rano leci do Rzymu i na Stadionie Olimpijskim z trybun będzie wspierał dopingiem swoją córkę. Razem z Tomaszem Furmankiem, również byłym zawodnikiem, bratem Katarzyny Furmanek.