Katarzyna Furmanek zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Europy Juniorek w Szwecji!

/Dor/
Archiwum prywatne
Wspaniały sukces odniosła Katarzyna Furmanek z KKL Kielce. W sobotę zdobyła brązowy medal w rzucie młotem na Mistrzostwach Europy Juniorów Eskilstunie w Szwecji.

Zawodniczka trenowana przez swojego tatę Grzegorza Furmanka była trzecia z wynikiem 63 metry i 80 centymetrów. Zwyciężyła reprezentantka Francji Audrey Ciofani, która uzyskała 67 metrów i 20 centymetrów. Druga była Norweżka Nedberge Beatrice Llano, która posłała młot na odległość 64 metrów i 76 centymetrów.

-To kolejny ogromny sukces świętokrzyskiej lekkiej atletyki. Przed tygodniem Karolina Kołeczek zdobyła srebrny medal na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy, teraz Kasia wywalczyła "brąz". Mamy kilka perełek, które liczą się w Europie. W niedzielę o medal w Szwecji będzie jeszcze walczył Mateusz Borkowski z LKB Rudnik, który wszedł do finału biegu na 800 metrów - z zadowoleniem mówił Wiesław Rożej, prezes Świętokrzyskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Dodajmy, że w sobotnim półfinale biegu na 800 metrów Mateusz Borkowski, którego trenerem jest Sylwester Dudek, uzyskał czas 1:51.16.