Katarzyna Furmanek zdobyła „srebro” w rzucie młotem

/dor/
Katarzyna Furmanek z KKL (pierwsza z lewej) zdobyła srebrny medal na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski. Obok Malwina Kopron i Marika Kaczmarek. Grzegorz Furmanek
Katarzyna Furmanek zdobyła srebrny medal na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Jeleniej Górze.

Na mistrzostwach rywalizowało troje zawodników KKL Kielce. Zgodnie z oczekiwaniami najlepiej spisała się Katarzyna Furmanek, która była druga w rzucie młotem z wynikiem 65,12 metra.

Pewnie wygrała olimpijka Malwina Kopron z AZS Poznań, która będzie reprezentować Polskę na igrzyskach w Rio de Janeiro - rzuciła - 69.72 m. Trzecia była Marika Kaczmarek z klubu Kadet Rawicz - 60.78.

-Jestem bardzo zadowolony z występu Kasi. Cel został osiągnięty. Ma „srebro”, jest to jej pierwszy medal w kategorii młodzieżowców. Wiadomo, że Malwina Kopron była poza zasięgiem wszystkich rywalek. Przed Kasią jeszcze dwa lata startów w tej kategorii - mówił Grzegorz Furmanek, tata i trener srebrnej medalistki 33. Młodzieżowych Mistrzostw Polski z Jeleniej Góry.

Katarzyna Furmanek startowała też w rzucie dyskiem. Zajęła dziewiąte miejsce z wynikiem 40.93 m. Dziesiąta w tej konkurencji była jej klubowa koleżanka Anna Dąbrowska - uzyskała rezultat 39.87. Zwyciężyła Lidia Augustyniak z AZS Poznań - 55.99.

Trzecim reprezentantem Kielecczyzny na tych zawodach był Wiktor Woś, który rywalizował na 400 metrów przez płotki. Zajął dwunaste miejsce z wynikiem 55.44.