Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

"Kawa czy herbata" na żywo z powiatu starachowickiego (zdjęcia)

/A.L./
Ekipa programu telewizyjnej "jedynki" "Kawa czy herbata?" gościła w piątek w powiecie starachowickim. Były cztery wejścia "na żywo" - jedno z Wąchocka, trzy z Muzeum Przyrody i Techniki oraz nagrane wcześniej na terenie powiatu felietony.

[galeria_glowna]
Program zrealizowano w ramach projektu "Nad Czarną i Kamienną - nieodkryte piękno północnej części województwa świętokrzyskiego". Od poniedziałku ekipy telewizyjne codziennie gościły na terenie jednego z pięciu powiatów, które realizują ten unijny projekt. W poniedziałek w programie "Kawa czy herbata?" oglądaliśmy atrakcje powiatu opatowskiego, we wtorek ostrowieckiego, w środę skarżyskiego, w czwartek koneckiego, wczoraj - starachowickiego.

Z Opactwa i z Muzeum

Kilka minut po godzinie szóstej rano reporterzy programu Tomasz Wolny i Marcin Pawlak przywitali widzów z powiatu starachowickiego. Potem Marcin Pawlak w Opactwie Cystersów w Wąchocku rozmawiał z Ojcem Opatem Eugeniuszem Augustynem i z Markiem Samsonowskim - chyba przyszłym honorowym sołtysem Wąchocka. Widzowie obejrzeli też felieton poświęcony Opactwu Cystersów w Wąchocku. W tym czasie ekipa w Starachowicach przygotowywała wejście "na żywo". Doktor Ireneusz Suliga z Tomaszem Wolnym przeszli od Wielkiego Pieca do hali spustowej, gdzie z gitarą czekał Tomasz Kordeusz, pieśniarz, kompozytor, autor tekstów i dyrektor Starachowickiego Centrum Kultury.

Był felieton z powiatu, potem profesor Grzegorz Pieńkowski prezentował wystawę paleontologiczną Muzeum Przyrody i Techniki. Pokazano rzeźby Leszka Drożdża - autor był obecny i prace plastyczne z Ogniska Plastycznego. O inspiracjach mówił dyrektor Ogniska Sylwester Kiełek. Paweł Kołodziejski z Muzeum mówił o samochodach Star 20 i słynnym Starze, którym przejechano trasę rajdu Paryż - Dakar. Wioletta Sobieraj z Muzeum zaprezentowała słynną starachowicką replikę "Papamobile". Tomasz Wolny wsiadł do Stara "Paryż - Dakar" i pojechał do muzealnego archeoparku. Stamtąd wyemitowano ostatnią z wizytówek powiatu starachowickiego. W szałasie zasiadł Marcin Pawlak, rozmawiał z Michałem Surmą ze starachowickiego Klubu Archeologicznego "Rydno", przy piecu dymarskim był doktor Szymon Orzechowski, o pięknych świętokrzyskich szlakach i "nornic walking" mówił Andrzej Cygan ze starachowickiego międzyszkolnego oddziału PTTK.

Podsumowanie z Czerwonymi Gitarami

Dziś na terenie Muzeum Przyrody i Techniki podsumowanie projektu "Nad Czarną i Kamienną - nieodkryte piękno północnej części powiatu starachowickiego". Będą prezentacje artystyczne pięciu powiatów, koncerty zespołów "Manchester" i "Czerwone gitary". Ekipa programu "Kawa czy herbata?" nagra i w przyszłym tygodniu wyemituje felieton z tej imprezy.

Realizowany przez dwa lata projekt "Nad Czarną i Kamienną - nieodkryte piękno północnej części województwa świętokrzyskiego" ma wypromować północną część województwa świętokrzyskiego, pięć powiatów: konecki, ostrowiecki, skarżyski, opatowski i starachowicki. Powiaty wspólnie prezentowały swoją ofertę na targach turystycznych w kraju i za granicą, wydano przewodniki, foldery, znaczki, zamontowano tablice informacyjne, powstała wspólna strona internetowa, były spoty reklamowe, kampania promocyjna w prasie, radio i telewizji. Wartość projektu to ponad 1 milion 242 tysiące złotych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie