Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kielczanka Karolina Sołowow została laureatką prestiżowej nagrody

PB
Karolina Sołowow cieszy się nagrodą razem z księdzem Andrzejem Augustyńskim, przewodniczącym Zarządu Stowarzyszenia Siemacha
Karolina Sołowow cieszy się nagrodą razem z księdzem Andrzejem Augustyńskim, przewodniczącym Zarządu Stowarzyszenia Siemacha archiwum
Karolina Sołowow z prestiżową nagrodą za „dobroć”. Na gali dziękowała partnerowi, kierowcy rajdowemu Rafałowi Sonikowi Córka największego świętokrzyskiego przedsiębiorcy Michała Sołowowa, która pomaga ubogim ludziom została Najlepszym Filantropem Indywidualnym 2016. Nagrodę przyznała organizacja Executive Club.

O Karolinie Sołowow pisaliśmy wielokrotnie przy okazji akcji charytatywnych, które organizuje Fundacja „Fabryki Marzeń”, kierowana przez kielczankę. W ubiegłym miesiącu fundacja wyremontowała znajdujące się w dramatycznym stanie, mieszkanie kielczanki samotnie wychowującej dwójkę dzieci.

Nagroda dla wyjątkowej osobowości

Karolina Sołowow została laureatem w kategorii Outstanding Individual Philanthropist, czyli wyjątkowej osobowości wspierającej materialnie i pozamaterialnie organizacje pozarządowe oraz instytucje użyteczności publicznej, doceniono także promowanie przez znaną kielczankę działań filantropijnych. Tytuł przyznała kapituła Responsible Business Awards - prestiżowego konkursu, odbywającego się w ramach konferencji „Responsible Business Summit & Awards Gala”, w której skład wchodzą czołowi polscy szefowie organizacji filantropijnych.

To partner pokazał jej, że trzeba „dawać przykład”

- Bardzo mi miło, że znalazłam się w tak znakomitym gronie – powiedziała Karolina Sołowow na gali, która w ubiegłym tygodniu odbyła się w Warszawie. - Wywodzę się z rodziny, która zawsze chciała pomagać, mogła pomagać i pomaga. Były to działania wywołane impulsem, potrzebą serca. Pomoc, o której nie chcieliśmy mówić, nie chcieliśmy jej pokazywać. Moj partner Rafał Sonik uświadomił mi jako pierwszy w moim życiu że moje działania powinny być bardziej uporządkowane, stałe i pokazujące innym, że filantropia to wspaniała rzecz. Zachęcając innych, trzeba samemu dać przykład. Stąd pomysł założenia Fundacji „Fabryki Marzeń”. Teraz mogę śmiało powiedzieć, że takie założenie sprawdziło się. Pomagamy, szukamy partnerów, wolontariuszy i znajdujemy ich. W każdym realizowanym projekcie zaczynamy w kilka osób, a kończymy w kilkadziesiąt. Zmieniamy życie naszych podopiecznych, ulepszamy otoczenie, ale także dzisiejsze i przyszłe życie. Dziękuję za to wyróżnienie. Dedykujemy je setkom dotychczasowych wolontariuszy, z którymi przynosiliśmy radość do wielu domów. A także Rafałowi, który wskazał mi najlepsza drogę. Dzisiejsza nagroda jest Naszym wspólnym sukcesem – podkreśliła Karolina.

W jaki sposób działa fundacja „Fabryki marzeń”?

Karolina Sołowow jest inicjatorem powstania Fundacji. Jak mówi, zawsze przyświecał jej główny cel: pomoc potrzebującym dzieciom. Działalność charytatywna kielczanki początkowo skupiała się na poprawie komfortu życia poprzez modernizacje mieszkań. Po wyremontowaniu 15 łazienek dla ubogich rodzin z dziećmi, Karolina zadecydowała o wzmocnieniu skali pomocy i założeniu Fundacji Fabryki Marzeń, która zarejestrowana została we wrześniu 2015 roku. W jej ramach obecnie działają 3 główne filary:

Fabryka Remontów, która stawia sobie za cel poprawę warunków bytowych i komfortu życia poprzez remonty mieszkań i świetlic.

Fabryka Rozwoju Osobistego, która ma na celu nauczanie i wychowywanie młodzieży w duchu przedsiębiorczości i innowacyjności, motywowanie do rozwoju osobistego oraz inspirowanie do osiągania sukcesów w różnych dziedzinach życia.

Fabryka Stypendiów, która zakłada wspieranie uzdolnionej młodzieży z biednych rodzin poprzez system stypendialny.

Pomoc na wielką skalę

Tylko dotychczas Fundacji udało się wyremontować ponad 40 pomieszczeń, w tym: łazienek i sal rehabilitacyjnych dla niepełnosprawnych. W ramach jej działalności organizowane są warsztaty rozwoju osobistego w gimnazjach i szkołach średnich, odbyły się już między innymi w Kościelisku, Dobczycach oraz Zakopanem. Przyznane zostały stypendia: Oli Pobiedze – uzdolnionej muzycznie uczennicy gimnazjum z województwa świętokrzyskiego oraz Ewie Januszewskiej – utalentowanej flecistce, która dzięki pomocy Fundacji może kontynuować swoją naukę w Szwajcarii.

Obecnie w skali roku Fundacja kładzie ponad 1000 metrów kwadratowych płytek ceramicznych, remontując około 35 pomieszczeń, pomaga ponad 100 dzieciom i współpracuje z blisko 800 wolontariuszami. Dotychczasowa wartość skali pomocy remontowej szacowana jest na ponad 400 tysięcy złotych

Efekty pracy Fundacji Fabryki Marzeń można było śledzić w serialu telewizyjnym „Cztery kąty, anioł piąty” zrealizowanym przez TVP1 i nadal emitowanym na różnych kanałach TVP.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie