Kielczanki wraz z polską kadrą dziewiąte w Europie

(PK)
Kamil Markiewicz
Reprezentacja Polski zajęła dziewiąte miejsce w otwartych mistrzostwach Europy juniorek w piłce ręcznej, które odbywają się w szwedzkim Goeteborgu. W kadrze biało-czerwonych grały dwie zawodniczki Korony Handball Kielce, Dominika Więckowska i Wiktoria Gliwińska.

W pojedynku decydującym o dziewiątym miejscu Polki pokonały w piątek Czeszki 24:22 (15:8). Kielczanki nie zdobyły w tym meczu bramek. Drużyna trenera Tomasza Konitza z kompletem trzech zwycięstw zajęła pierwsze miejsce w grupie zespołów walczących o miejsca 9-12, wyprzedzając Szwajcarię, Czechy i Finlandię.

Mecz z Czechami odbył się w największej arenie mistrzostw, mającej blisko 13 tysięcy miejsc hali Scandinavium. W finale Szwecja zagra z Danią, a o brązowy medal będą rywalizowały Holandia i Norwegia.