Kielczanki zagrały przeciwko Chinkom

PK
Kamil Markiewicz
Wiktoria Gliwińska i Dominika Więckowska z Korony Handball Kielce zagrały w reprezentacji Polski juniorek w piłce ręcznej w Międzynarodowym Turnieju o Puchar Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Impreza odbyła się w Elblągu, a nasze juniorki zmierzyły się między innymi ze swoimi rówieśniczkami z Chin.

Polskie juniorki przegrały z dwiema ekipami występującymi w PGNiG Superlidze – Kramem Startem Elbląg 23:32 (11:19) i Vistalem Gdynia 20:35 (8:14) oraz uległy kadrze juniorek Chin 32:35 (15:14). Gliwińska zdobyła, odpowiednio, 4, 3 i 6 bramek, a Więckowska 0, 1 i 1. Reprezentacja Polski zajęła czwarte, ostatnie miejsce w turnieju.

Obie zawodniczki Korony Handball otrzymały powołanie na kolejny turniej, w którym zagra biało-czerwona kadra juniorek. W dniach 27-30 grudnia w holenderskim Raalte Polki zmierzą się z Holandią, Słowacją i Belgią.