Kieleccy radni Prawa i Sprawiedliwości przedstawili swoje stanowisko w sprawie szkoły Nazaretanek oraz podwyżki cen biletów autobusów

Paweł WięcekZaktualizowano 
Kieleccy radni Prawa i Sprawiedliwości przedstawili swoje stanowisko w sprawie szkoły podstawowej Nazaretanek, reformy systemu komunikacji publicznej oraz związanej z tym podwyżki cen biletów autobusów, a także współpracy miasta ze spółdzielniami. Opinie rajców z PiS są diametralnie różnie od tego, co proponuje prezydent Kielc Bogdan Wenta.

Jak poinformowała Marianna Noworycka-Gniatkowska klub radnych Prawa i Sprawiedliwości rekomenduje projekt uchwały w sprawie bezpłatnego użyczenia Zgromadzeniu Sióstr Nazaretanek budynku przy ulicy Marszałkowskiej, gdzie zakonnice prowadzą publiczną szkołę podstawową. Podkreśliła, iż ta propozycja została pozytywnie zaopiniowana przez Komisję Edukacji i Kultury w Radzie Miasta Kielce stosunkiem trzech głosów za do trzech wstrzymujących się.

- Nikt nie był przeciw. Dziwimy się, że prezydent chce zniszczyć dorobek włożony w prowadzenie tej szkoły - powiedziała Marianna Noworycka-Gniatkowska.

Przypomnijmy. Prezydent Bogdan Wenta proponuje Nazaretankom dzierżawę na 16 lat i miesięczny czynsz w wysokości około tysiąca złotych. Włodarz taki projekt uchwały skierował pod obrady Rady Miasta. Pomysły radnych PiS, jak i prezydenta będą przedmiotem dyskusji na sesji Rady Miasta w czwartek, 11 kwietnia.

- Jesteśmy zaniepokojeni, bo to długo się ciągnie. To kompetencja prezydenta, by dać budynek na użyczenie bezpłatne, i żądamy od prezydenta, by uchwała była zrealizowana - dodał Marian Kubik.

Arkadiusz Ślipikowski podkreślił, że klub radnych Prawa i Sprawiedliwości nie zgadza się na zaproponowaną przez Bogdana Wentę reformę systemu komunikacji miejskiej, z czym wiążą się zmiany tras kursowania niektórych linii autobusowych oraz podwyżka cen biletów. - Mieszkańcy nie przemieszczają się po mieście autobusami, by jeździć niskoemisyjnie. To grupy najuboższe, jak emeryci, oraz dzieci. Trzy linie są likwidowane, siedem zmian. W Giżycku i Rybniku, gdzie także planowana jest reforma, prowadzi się szerokie konsultacje społeczne. Apelujemy do prezydenta o wznowienie konsultacji wśród społeczeństwa - powiedział Arkadiusz Ślipikowski.

- Reforma powinna być przeprowadzona bardziej sprawnie i pod kątem mieszkańców - zaznaczył Jarosław Karyś, szef klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości.

Poruszono także kwestię współpracy między miastem a spółdzielniami. - W blokach spółdzielczych mieszka 60 procent mieszkańców miasta. Problemy, jakie mają spółdzielcy, czasem były rozwiązywane w sposób zadowalający, a czasem nie. Federacja spółdzielni zgłosiła obawy do prezydenta. Zgłaszają wiele próśb, ale one pozostają bez echa. Na przykład oświetlenie, które miasto pragnie przekazać spółdzielniom. To jest krzywdzące dla spółdzielców, bo pozostali nie mają takich problemów. Mieszkańcy śródmieścia nie płacą za oświetlenie. To samo dzieje się z sieciami wodno-kanalizacyjnymi - wymieniał Jarosław Karyś.

- Naszym pomysłem jest powołanie zespołu wśród radnych, który by był w stałym kontakcie ze spółdzielniami oraz prezydentem i jego służbami. To pomoże spółdzielcom i uchroni miasto od błędnych decyzji. Liczymy na to, że problemy, które narastają, będą we właściwy sposób rozwiązane - powiedział Jarosław Karyś.

W liczącej 25 miejsc Radzie Miasta Kielce Prawo i Sprawiedliwość ma 11 mandatów.

POLECAMY RÓWNIEŻ:
Najpiękniejsze polskie cheerleaderki. Zdjęcia


Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy10 najdłuższych małżeństw w świecie show-biznesuWille i pałace najbogatszych Polaków. Zobacz, jak mieszkająTe kraje omijaj szerokim łukiem! Zobacz rankingIle kosztuje wychowanie dziecka w Polsce?


ZOBACZ TAKŻE: HITstory - "Sugar" Maroon 5

Źródło: vivi24

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 40

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
G
Gość

Rozumiem ze dziś nazaretanki opiekują wszystkimi dziecmi ze szkół tych w których jest dzisiaj strajk !!!!

zgłoś
G
Gość

W Nazarecie pensje płaci siostra, w tej kwestii jest to szkoła prywatna. Szkoła zmienia swój status w zależności od tego, co w danym momencie się opłaca. Nabór, zatrudnienie i płace wg. własnych kryteriów, subwencje i budynek - wtedy publiczna.

 

zgłoś
G
Gość

A nazaret jutro strajkuje ??? E chyba nie bo to miłośnicy pisu . Lubawski zawsze wspierał kler bo wiedział, że dzięki temu rządził . Może panie prezydencie jeśli pan chce coś zrobić dla klerykowa musi pan się zakolegować z biskupem. Chodzić do kurii na winko. A tak na powaznie  niech pan nie daje sobie w kaszę dmuchać . Suchy i Ryżawy do odstrzału .

zgłoś
G
Gość

PiS nie stać było na wystawienie swego mocnego kandydata na prezydenta, to niech teraz nie przeszkadza obecnemu. A radni, co doprowadzili miasto do zadłużenia w poprzednich kadencjach niech pomagają B. Wencie albo złożą mandat bo są nieudolni.

zgłoś
G
Gość
W dniu 07.04.2019 o 16:40, sygitoyo napisał:

wszystkie stowarzyszenia i zakony i inne podmioty powinny być traktowane na takich samych zasadach.Nie widzę żadnego powodu aby obdarzać systematycznie szczególnymi względami stowarzyszenia, które prowadzą również działalność komercyjną czy gospodarczą.w kieleckim przypadku odbiorcy naszej pomocy "społecznej"1. zakon =Watykan2. vive = Holender3. korona = już nie wiadomo Kto4. białek = wiadomo kto5. Itd. ...Wymienieni prowadzą również działalność komercyjną i gospodarczą i dlatego nie należy ich działalności dofinansowywać z  naszych podatków.Jak ich nie stać to niech z niech ograniczą koszty tak jak w każdej szanującej się firmie.

a co z dofinansowaniem dla jakiegoś Masscode?

zgłoś
s
sygitoyo

wszystkie stowarzyszenia i zakony i inne podmioty powinny być traktowane na takich samych zasadach.

Nie widzę żadnego powodu aby obdarzać systematycznie szczególnymi względami stowarzyszenia, które prowadzą również działalność komercyjną czy gospodarczą.

w kieleckim przypadku odbiorcy naszej pomocy "społecznej"

1. zakon =Watykan

2. vive = Holender

3. korona = już nie wiadomo Kto

4. białek = wiadomo kto

5. Itd. ...

Wymienieni prowadzą również działalność komercyjną i gospodarczą i dlatego nie należy ich działalności dofinansowywać z  naszych podatków.

Jak ich nie stać to niech z niech ograniczą koszty 

tak jak w każdej szanującej się firmie.

zgłoś
O
Olender

Radni PiS mogą sobie za darmo rozdawać swoje .Kto rozdaje społeczną własność, a jest zobowiązany do jej ochrony nie tylko podlega karze za działanie polegające na  przekroczeniu uprawnień ale też odpowiada za niegospodarność.Radni ci powinni zostać pozbawieni mandatów w trybie natychmiastowym bo nakłanianie do przestępstwa to też przestępstwo.Rozdawać Kościołowi mogą swoje a nie społeczne mienie tym bardziej ,że prowadzi to do zasiedzenia po 30 latach z czego Kościół bardzo chętnie korzysta zawłaszczając mienie ogólnospołeczne.

zgłoś
G
Gość
W dniu 07.04.2019 o 15:32, Gość napisał:

Ja również. A także za rozliczeniem radnych poprzedniej kadencji.

możesz im skoczyć. radnych poprzedniej kadencji rozliczają wyborcy na konic ich kadencji.

zgłoś
G
Gość
W dniu 07.04.2019 o 15:05, Gość napisał:

Jestem za referendum w sprawie wszystkich budynków oddanych kosciołowi i organizacjami z nim zwiazanymi w formie urzeczenia. Kielczanie mają prawo wypowiedzenia się w tej kwestii

Ja również. A także za rozliczeniem radnych poprzedniej kadencji.
zgłoś
G
Gość
W dniu 07.04.2019 o 12:15, samiswoi napisał:

Majątku nikt nie przekazuje tylko użycza. A to, że Prezydent BW przekazuje umową z 22 marca 105000 zł. dla Stowarzyszenia im J. Karskiego, to jest OK? Gdzie ta oszczędność?

Stowarzyszenie im. Jana Karskiego na dotację zasługuje bowiem prowadzi wiele ważnych dla ogółu społeczeństwa. Dla ogółu, nie dla garstki wybrańców (z dziwnego klucz), którzy wsparcia nie potrzebują. Co niektórzy wstydzić się swej pazerności i uporu godnego lepszej sprawy powinni.
zgłoś
G
Gość
W dniu 07.04.2019 o 13:59, Adam napisał:

To ci sami Radni co z Lubawskim zadłużyli Kielce

A jakie niby mieli by mieć powody by nie zadłużać ich z Lubawskim  po to by zadłużać je teraz z Wentą? No i jeszcze jeden aspekt, zadłużali bo realizowano unijne inwestycje a te wymagają do dziś wkładu własnego. Czyli nie okradli, co ?

zgłoś
G
Gość

Jestem za referendum w sprawie wszystkich budynków oddanych  kosciołowi i organizacjami z nim zwiazanymi  w formie urzeczenia.  Kielczanie mają prawo wypowiedzenia się w tej kwestii

zgłoś
G
Gość
W dniu 07.04.2019 o 14:44, Gregory napisał:

A niby za co te brawa, że po raz kolejny chcą ograbic miasto że swojego majątku? Siostry dostaną budynek na 30 lat, a po 30 latach co ?zasiedzenie

niech wezma sobie budynek od kleru na IXw , a szkoła społeczna na Marszałkowską

zgłoś
Z
Zofia

Może przeprowadzić referendum i zadać pytanie? Czy kielczanie chcą za darmo przekazać budynek wąskiej grupie osób? Bo ja nie chcę tego, niech idą w cholerę z tego miasta jak im się nie opłaca.

zgłoś
G
Gość
W dniu 07.04.2019 o 10:41, Gość napisał:

Mija 5 miesięcy rządów Wenty i chyba już można powiedzieć, że był to bardzo zły wybór mieszkańców. Nie wydarzyło się dla Kielc i mieszkańców nic pozytywnego, te rządy to korowód chaosu, szybko eskalującej walki wewnętrznej i głupawych decyzji, z których w większości Wenta musiał się wycofać. Zero wizji przyszłościowej ! Ile można jechać i mamić mieszkańców, że tu się nie da nic zrobić bo Lubawski to, Lubawski tamto ! Jego już nie ma i jest gorzej niż wtedy gdy był. Bijąc się o fotel prezydenta Kielc Wenta i jego obóz wiedzieli wszystko i o finansach Kielc i realizowanych do czasu wyborów projektach ekipy Lubawskiego. Wiedzieli w co wchodzą i powinni już wtedy wiedzieć w jakim własnym kierunku chcą pójść ! Pieprzenie na okrągło, że tego i tamtego się nie da to bajki dla ograniczonych umysłowo. Nie mają żadnej wizji a te 5 miesięcy ich rządów to jedynie rozpaczliwe próby kiepskiego administrowania miastem.

No rzeczywiście  mija 5 mesiecy jak niestety realizuje sie nie swój budzet, ma sie wrzoda  na du*** w postaci ludzi Lubawskiego, radnych z pisu i Suchego

zgłoś
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3