Kielecki policjant z Oddziału Prewencji na podium Półmaratonu Ślężańskiego

Elżbieta Zemsta
Młodszy aspirant Michał Kołomański, policjant kieleckiego Oddziału Prewencji stanął na podium w Półmaratonie Ślężańskim. Tatrocki Krzysztof
Młodszy aspirant Michał Kołomański, policjant kieleckiego Oddziału Prewencji stanął na podium w Półmaratonie Ślężańskim. Trudną trasę pokonał w godzinę i 18 minut.

Kielecki policjant wziął udział w Półmaratonie Ślężańskim

Półmaraton Ślężański odbył się w minioną sobotę – trasa obejmuje ponad dwudziestokilometrowy odcinek i biegnie wokół góry Ślęża na Dolnym Śląsku. W zawodach wystartowało 2100 zawodników, w ramach zmagań odbył się Mistrzostwa Polski Policji.
Policjant kieleckiego Oddziału Prewencji wspominał, że „od startu przez 10 kilometrów trasa prowadziła pod górę, koniec biegu też stanowił spory podbieg. Na starcie było ciepło, jednak później wszyscy zmagali się z silnym wiatrem”.

W klasyfikacji wiekowej M35 nasz policjant zajął pierwsze miejsce, wśród mundurowych biorących udział w zawodach był trzeci. Czas 01:18:22 pozwolił za zajęcie 17 miejsca w kategorii open. Za trzy tygodnie startuje w Mistrzostwach Polski Policji w Maratonie w Dębnie.