Kielecki sukces podczas bilardowych mistrzostw Polski! Sebastian Batkowski wygrywa samochód, a Nosan Kielce klasyfikację medalową

Wojciech Buras
Sebastian Batkowski wygrał samochód.
Sebastian Batkowski wygrał samochód. Maciej Urban
Dopiero co zakończone mistrzostwa Polski przebiegły pod znakiem świetnych wyników bilardzistów Nosanu Kielce. Najjaśniejszą postacią wydarzenia był Sebastian Batkowski, który okazał się jego najlepszym zawodnikiem. W nagrodę otrzymał samochód.

Kielecki sukces podczas bilardowych mistrzostw Polski

Sebastian Batkowski sięgnął po złoty medal odmiany 10-bil. Zawodnik kieleckiego klubu pokonał w finale Mariusza Skonecznego aż 7:2 i tym samym obronił tytuł mistrzowski zdobyty przed rokiem. Dodajmy, że to nie jedyny tegoroczny medal dla Kielc w tej odmianie. Brązowy krążek w turnieju rozgrywanym w kieleckim hotelu Binkowski zdobył Michał Turkowski. Bilardzista Nosanu w walce o finał 10-bil uległ klubowemu koledze, Sebastianowi Batkowskiemu, 2:7.

Batkowski zdobył także srebrny medal w odmianę 8-bil. Z kolei rozgrywki 9-bil zakończył na dziewiątym miejscu. Zawodnik Nosanu Kielce w klasyfikacji medalowej uplasował się na pierwszym miejscu, został MVP Mistrzostw Polski w Bilard i tym samym zdobył nagrodę specjalną, czyli samochód osobowy TOYOTA COROLLA CROSS w użytkowanie przez kolejne 12 miesięcy. Dodatkowo Sebastian otrzymał wsparcie finansowe na Pucharu Europy oraz nominację na przyszłoroczne Euro. Łączna wartość nagrody to 55 tysięcy złotych.

Oczywiście Batkowski to niejedyny świętokrzyski medalista tegorocznych mistrzostw Polski. Oprócz Turkowskiego, po brązowy medal sięgnął też inny zawodnik Nosanu Kielce, Karol Skowerski. Wywalczył on ostatnie miejsce podium w odmianę 8-bil.

Wśród Pań ogromny sukces osiągnęła Katarzyna Wesołowska z Nosanu Kielce. Po kilku latach rozbratu ze sportem bilardowym, Wesołowska powróciła w wielkim stylu, wywalczając złoto odmiany 8-bil! W tej samej odmianie po brąz sięgnęła inna kielecka zawodniczka - Izabella Jońska, która podczas mistrzostw dopisała do swojego dorobku także trzecie miejsce 9-bil.

Warto odnotować również świetne wyniki Dominiki Pawełczyk z UKS Miłek Wiślica. Bilardzistka wywalczyła brąz 10-bil i srebro 9-bil.

Dominika Pawełczyk (UKS Miłek Wiślica) – brązowa medalistka 10-bil / srebrna medalistka 9-bil
Katarzyna Wesołowska (Nosan Kielce) – Mistrzyni Polski 8-bil
Izabella Jońska (Nosan Kielce) – brązowa medalistka 8-bil / brązowa medalistka 9-bil
Sebastian Batkowski (Nosan Kielce) – srebrny medalista 8-bil / Mistrz Polski 10-bil
Karol Skowerski (Nosan Kielce) – brązowy medalista 8-bil
Michał Turkowski ( Nosan Kielce ) - brązowy medalista 10 bil

Impreza odbyła się w dniach 11-18 grudnia w hotelu Binkowski w Kielcach. Polski Związek Bilardowy jest członkiem Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Europejskiej Federacji Bilardowej i współpracuje z Ministerstwem Sportu i Turystyki. Związek wydał licencje dla ponad 5.000 zawodników i ponad 300 klubów. Jest jednym organizatorem sportowego życia bilardowego w Polsce. Organizuje zawody Polskiej Ligi Bilardowej na trzech szczeblach w których uczestniczy blisko 60 zespołów. Powołuje kadrę narodową i prowadzi szkolenie i rywalizację zaliczaną do Systemu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży. Reprezentanci Polskiego Związku Bilardowego wywalczyli ponad 200 medali w mistrzostwach świata i Europy.