Sebastian Batkowski z Nosanu Kielce zdobył złoty medal bilardowych Mistrzostw Polski w Kielcach w odmianie 10-bil

Dorota Kułaga
Sebastian Batkowski z Nosanu zdobył złoty medal Mistrzostw Polski 10-bil
Sebastian Batkowski z Nosanu zdobył złoty medal Mistrzostw Polski 10-bil Nosan Kielce
Reprezentujący Nosan Kielce Sebastian Batkowski zdobył złoty medal Mistrzostw Polski 10-bil! W finale pokonał Mariusza Skonecznego aż 7:2 i tym samym obronił tytuł mistrzowski zdobyty przed rokiem.

Sebastian Batkowski został mistrzem Polski

To nie jest jedyny medal dla Kielc w tej odmianie. Brązowy krążek w turnieju rozgrywanym w kieleckim hotelu Binkowski zdobył Michał Turkowski. Bilardzista Nosanu w walce o finał 10-bil uległ klubowemu koledze, Sebastianowi Batkowskiemu, 2:7.
Z kolei w kategorii Pań w odmianę 10-bil triumfy święciła Oliwia Zalewska, która w finale pokonała Monikę Ząbek 5:2. Trzecie miejsce ugrała Dominika Pawełczyk z Wiślicy.

Przypomnijmy, że dzień wcześniej reprezentująca drużynę Nosanu Kielce Katarzyna Wesołowska zdobywa złoty medal 8-bil na Mistrzostwach Polski w Bilard. Kielczanka w finałowym spotkaniu pokonała Oliwię Zalewską 5:3. Brązowy medal w rywalizacji kobiet zdobyła Izabella Jońska.

Katarzyna Wesołowska zdobyła medal po sześciu latach nieobecności na krajowych mistrzostwach. W półfinale Wesołowska pokonała Jońską (obie Nosan Kielce) 5:4. Dobrze dla reprezentantów stolicy województwa świętokrzyskiego ułożyły się losy finałów w kategorii mężczyzn. Po srebrny medal sięgnął zawodnik Nosanu Kielce, Sebastian Batkowski, który w finale uległ Wiktorowi Zielińskiemu 2:8. Natomiast z brązowym medalem rozgrywki 8-bil zakończył Karol Skowerski, który przegrał grę o finał z Batkowskim 6:8.

Karol Skowerski (Nosan Kielce) – brązowy medalista 8-bil

Na najlepszego zawodnika w kategorii mężczyzn czeka specjalna nagroda o wartości ponad 55.000 złotych w postaci nominacji na Euro 2024, pokrycia kosztów w turniejach Pucharu Europy Euro Tour oraz samochód Toyota Corolla Cross, który otrzyma na cały przyszły sezon. Dodajmy, że Mistrzowie i Mistrzynie Polski otrzymają nominację do kadry narodowej, a zwycięzcy poszczególnych rankingów, kwalifikację na Euro 2024.

Zawody potrwają do 15 grudnia, a miejscem rozgrywek jest hotel Binkowski w Kielcach. Wstęp na zawody, które trwają codziennie od 9.00 do 21.00, jest BEZPŁATNY. Z zawodów prowadzona jest transmisja na żywo na antenie TVSPORTS.PL.
Partnerami Mistrzostw są: Urząd Miasta Kielce, Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Świętokrzyskie Stowarzyszenie Sportowe, Ministerstwo Sportu i Turystyki, ML Bilard. Iwan Simonis Aramith, Brześc, Strefa Billard&Darts, Toyota Łódź, Clash, Targi Kielce, DJ Stanley, POT, Jump, Hotel Binkowski.

Patronat Medialny: TVSPORTSPL, SportklubPolska, TVP 3 Kielce, Echo Dnia, Radio Kielce, Radio EM, CKsport.pl, TV Świętokrzyska, Radio Eska, WKielcach.

Polski Związek Bilardowy jest członkiem Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Europejskiej Federacji Bilardowej i współpracuje z Ministerstwem Sportu i Turystyki. Związek wydał licencje dla ponad 5.000 zawodników i ponad 300 klubów. Jest jednym organizatorem sportowego życia bilardowego w Polsce. Organizuje zawody Polskiej Ligi Bilardowej na trzech szczeblach w których uczestniczy blisko 60 zespołów. Powołuje kadrę narodową i prowadzi szkolenie i rywalizację zaliczaną do Systemu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży. Reprezentanci Polskiego Związku Bilardowego wywalczyli ponad 200 medali w mistrzostwach świata i Europy.