Klasa A, grupa 1. Gol i pech trenera (zdjecia)

Kamil MARKIEWICZ
Mateusz Łukasiewicz (strzela) zdobył bramkę dla Wichru Miedziana Góra w spotkaniu z AZS Politechniką Świętokrzyską Kielce. Kamil Markiewicz
Mateusz Łukasiewicz zapewnił zwycięstwo Wichrowi. Daniel Borycki zdobył bramkę w...33 sekundzie. Zryw przerwał złą passę

Janusz Ślewa, kierownik drużyny Wichra Miedziana Góra:

- Mecz był bardzo wyrównany. Do przerwy mieliśmy dwie sytuacje sam na sam. Jednej z nich nie wykorzystał Mateusz Piotrowicz, a drugą na bramkę zamienił Mateusz Łukasiewicz. W drugiej połowie mieliśmy zdecydowaną przewagę. W 80 minucie wynik mógł podwyższyć Rafał Wrona, ale jego strzał obronił golkiper zespołu z Kielc.

Pecha miał Mateusz Chabros, grający trener Piaskowianki Piaski. Najpierw zdobył bramkę, a w 27 minucie musiał opuścić boisko z powodu poważnej kontuzji.

Wicher Miedziana Góra - AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce 1:0 (1:0), Mateusz Łukasiewicz 41.

Wicher: B. Żak - B. Koza, D. Piwowarczyk, Foks, Dudzik - Czyż (80 Proboszcz), R. Wrona, K. Piwowarczyk, Łukasiewicz (86 Wałek) - Socha (58 Foderowicz), Piotrowicz (70 Tybinkowski).

Politechnika: Pacanowski - Buras, Buczak, Foks, Pawłowski - Lewandowski (46 Kulik), Wojasiewicz (65 Cedro), Pedrycz, Kosiński - Milner (75 Obara), Lurzyński (80 Zdziechowicz).

PECH TRENERA CHABROSA

GLKS Krasocin - Tęcza Gowarczów 3:3 (2:1), Przemysław Winckowicz 10, Karol Grabka 15, Grzegorz Skoczek 87 z karnego - Hubert Cieślik 6, Bartłomiej Kałuża 75, Grzegorz Gałązka 85.

GLKS: Kozieł - Staciwa (46 Kowalczyk), Naczelnik, Podsiedlik (80 Skoczek), Kozłowski - Tkaczyk (46 Łazarski), Grabka, Luzar, Saladra - Winckowicz (70 Wijas), Łapot.

Tęcza: Hladik - Ferensztajn, Skowron, Gorzewski, Stępień - D. Widuliński (10 Chmielewski, 70 Gałązka), H. Cieślik, Wróbel, K. Widuliński (75 Feliński) - M. Cieślik, Bomba (46 Kałuża).

- W kolejnym meczu zabrakło nam szczęścia. Jedna z bramek dla gości, moim zdaniem, padła ze spalonego. W końcówce musieliśmy odrabiać straty. Ostatecznie udało nam się zremisować - mówił Jan Luzar, grający trener GLKS.

Piaskowianka Piaski - MSS-Klonówka Masłów 5:3 (4:1), Robert Szymański 37, 41, Mateusz Chabros 11, Tomasz Faryna 21 z karnego, Rafał Krzysztofik 68 - Cezary Zarzycki 49, 57, Jacek Zieliński 6.

Piaskowianka: Dziub - Więckowski, Sieracki, Tomaszek (65. Bik), Chabros (27. Tekiel) - Pietrasiewicz, Stępień (75. Bawoł), Szymański, Jędrzejak - Faryna (88. Harłap), Krzysztofik.

- Po pierwszej połowie prowadziliśmy 4:1, ale w przerwie zostaliśmy w szatni. Przy stanie 4:3 zrobiło się nerwowo, ale zdobyliśmy jeszcze jedną bramkę - mówił Mirosław Pietrasiewicz, kierownik drużyny Piakowianki. Jedną z bramek dla gospodarzy zdobył grający trener Mateusz Chabros. W 27 minucie doznał jednak poważnej kontuzji kolana i musiał opuścić boisko. - Wyglądało to groźnie, ale mamy nadzieję, że nie jest to zerwanie więzadeł krzyżowych - dodał Mirosław Pietrasiewicz.

ZRYW PRZERWAŁ ZŁĄ PASSĘ

Victoria Górki Szczukowskie - Zryw Skroniów 1:2 (0:0), Sebastian Malarczyk 56 - Wojciech Ziółkowski 62, Paweł Faryna 76.

Victoria: Jóźwik - Domagała (70. Zielonka), Żelazny, Rudnicki, Jagodzki - Parszewski, M. Czerwiak, P. Czerwiak (46. Jarosiński), Szymczyk (75. Chojnecki) - Malarczyk, Kołodziej (80. Szafarczyk).

Zryw: Koczaj - Kwiatkowski, Ziółkowski, Koncewicz, Zasada - Maludziński (46. A. Jarzyński), Magiera, Pańtak, D. Jarzyński (46. P. Faryna) - Stańczyk (85. Grząba), Krakowski (70. Wydrych).

- Pierwszy raz miałem do dyspozycji pełni skład. Byliśmy lepsi, szybciej operowaliśmy piłką. Po trzech porażkach z rzędu wreszcie udało się przerwać złą passę - powiedział Mariusz Kośmider, trener Zrywu.

Nida Sobków - GKS Górno 1:0 (1:0), Łukasz Kwapisz 9.

Nida: Prusicki - Sułek, P. Adamczyk, M. Dziopa, Nawrot - Porębski (65. Stępień), Szmalec, Olszewski, Woliński (90. Marzycki) - Kwapisz (85. K. Adamczyk), W. Dziopa (70. Juszczyk).

Piast Chęciny - Zieleń Żelisławice-Secemin 2:2 (1:1), Daniel Borycki 1, Maciej Drej 76 - Paweł Rak 33, Dawid Sikorski 72.

Piast: Rączka - Mochocki, Ogonowski, Rechowicz (50. Jarząbek), Gajos - Zawadzki (46. Wojda), Drej, Jastrzębski (85. Kubicki), Niechciał - Borycki, Cieślikiewicz (70. Kosmala).

Pierwsza bramka dla gospodarzy padła w 33 sekundzie. Zdobył ją Daniel Borycki.

Lechia Strawczyn - Victoria Mniów 3:0 (1:0), Mirosław Gałęziowski 12, 78, Tomasz Raczyński 62.

Lechia: Urbańczyk - Zapała, Surma, Picheta (75. Pietrzak), D. Mazur - Wilczkowski, Zając, K. Kasprzyk, Raczyński - Gałęziowski, Wawrzeńczyk (83. M. Piotrowski).

Najlepsi strzelcy: 5 - Cezary Zarzycki (MSS-Klonówka), 4 - Przemysław Kupis (MSS-Klonówka), 3 - Mirosław Gałęziowski, Tomasz Raczyński (Lechia), Mateusz Chabros, Rafał Krzysztofik (Piaskowianka), Robert Radek (Górno), Adam Wawrzeńczyk (Lechia), Emil Lurzyński (Politechnika), Jacek Zieliński (MSS-Klonówka).