Klasa A, grupa 1. Mecz w blasku jupiterów

Kamil MARKIEWICZ [email protected]
Trybuny otwartego w niedzielę nowego stadionu Victorii Mniów wypełniły się niemal do ostatniego miejsca. Kamil Markiewicz
W Kielcach i Górkach Szczukowskich nie zagrali. Wysokie zwycięstwo Górna

W niedzielę rozegrana została ostatnia kolejka rundy jesiennej. Dwa mecze z powodu złych stan boisk się nie odbyły. W Mniowie otwarto nowy stadion Victorii. To spotkanie zostało przerwane z powodu… awarii jupiterów.

Victoria Mniów - MSS-Klonówka Masłów 2:1 (0:0), Bartosz Szkil 72, 84 - Mateusz Bujak 73.

Victoria: Bujak - Kwaskowicz (72 Stachera), Rzeszowski, Kornecki (65 Serek), Michał Milcarz - Rusiński, Kłębek, Kamont, Adach (85 Pach) - Nowek (74 Plech), Szkil.

To było wydarzenie bez precedensu. Mecz w Mniowie został rozegrany przy sztucznym oświetleniu, które zostało zamontowane na nowym stadionie Victorii. Niestety nie obyło się bez niespodzianek. Po 12 minutach gry spotkanie zostało przerwane z powodu awarii oświetlenia. Ponad godzinę trwały prace naprawcze, ale ostatecznie udało się uruchomić jupitery i rozegrać pojedynek, w którym górą byli gospodarze. Warto podkreślić, że trybuny nowego stadionu Victorii mieszczące 610 osób były niemal zapełnione. - Był to ciężki mecz. Rywal miał przewagę, nam udało się wykorzystać sytuacje, które mieliśmy. Cieszy nas, że mimo początkowych problemów otwarcie stadionu wypadło okazale - mówił Piotr Dejworek, trener Victorii.

Lechia Strawczyn - GKS Górno 2:5 (1:2), Tomasz Raczyński 18, Krzysztof Kasprzyk 68 - Arkadiusz Krzysiek 27, Przemysław Kowalik 30, 52, 80, 90.

GKS: Piotr Kowalik - R. Kaleta (67 Wąś), Morawski, Zielonka, Raczyński - Filipczak (69 Wypych), Krzysiek, Haba (82 M. Waldon), Przemysław Kowalik - Radek, Albin.

- Przeciwnik grał dobrze. Zwyciężyliśmy przy dużym szczęściu, ale także determinacji, mimo dużych braków kadrowych - mówił Mirosław Waldon, trener zespołu z Górna.

Piaskowianka Piaski - Piast Chęciny 3:0 (0:0), Adrian Stępień 55 z karnego, Rafał Krzysztofik 70, 85.

Piaskowianka: Zimny - Sieradzki, Pietrasiewicz, Bawoł, Butenko - Szymański (75 Tomaszek), Stępień, Jędrzejak, Owczarek (90 Harłap) - Krzysztofik (90 Tambor), Kowalczyk (65 Gawron).

- Był to wyrównany mecz. Wynik nie odzwierciedla tego, co działo się na boisku. Przeciwnicy mieli swoje okazje na strzelenie goli, ale ich nie wykorzystali. My byliśmy znacznie skuteczniejsi. Na wyróżnienie w tym spotkaniu zasługuje 16-letni debiutant Jarosław Owczarek. Myślę, że jak zespół z Piasków będzie miał tak zdolną młodzież to w przyszłości kibice będą dumni z jego wyników - mówił Grzegorz Opara, trener Piaskowianki.

GLKS Krasocin - Zieleń Żelisławice-Secemin 0:2 (0:0), Patryk Pasoń 65, Mateusz Piekacz 90.

Zieleń: Tylko - Bartyzel, Lichosik, Świeboda, Piekacz - Znojek (80 Rak), P. Nidziński, M. Fira, Bukowski, K. Nidziński - Walasek (60 Pasoń).

Tęcza Gowarczów - Wicher Miedziana Góra 0:2 (0:0), Dawid Borowiec 65, Mateusz Łukasiewicz 77.

Wicher: B. Żak - Surowiec, D. Piwowarczyk, Ł. Wrona, Dudzik - B. Koza (46 Tybinkowski), R. Wrona (80 Czyż), Łukasiewicz, Socha (46 K. Piwowarczyk) - Piotrowicz, S. Koza (67 Wiśniewski).

- W pierwszych pięciu minutach mieliśmy dwie stuprocentowe sytuacji, których nie udało nam się wykorzystać. Goście podczas całego pojedynku tylko raz zagrozili naszej bramce. Był to ostatni mecz naszego kapitana Rafała Wrony, który zakończył piłkarską karierę - mówił Janusz Ślewa, kierownik drużyny z Miedzianej Góry.

AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce - Zryw Skroniów, Victoria Górki Szczukowskie - Nida Sobków - mecze nie odbyły się z powodu złego stanu boisk.

Najlepsi strzelcy: 11 - Cezary Zarzycki (MSS-Klonówka), Bartosz Szkil (Victoria M.), 10 - Robert Radek (Górno), 9 - Rafał Krzysztofik (Piaskowianka).