Klasa A, grupa 1. Mistrz jesieni pokazał klasę (WIDEO, zdjęcia)

Kamil Markiewicz
Tomasz Raczyński (przy piłce) strzelił dwa gole dla Lechii Strawczyn.
Tomasz Raczyński (przy piłce) strzelił dwa gole dla Lechii Strawczyn. Kamil Markiewicz
Dobiegła końca runda jesienna. Na półmetku rozgrywek liderem jest Lecha Strawczyn, która w niedzielę rozgromiła u sienie GLKS Fałków aż 6:0.

Piast Chęciny - Dąb Nagłowice 2:1 (0:1)

Bramki: Paweł Gryń 56, Piotr Brzoza 67 - Szymon Jaszczyk 16.

Piast: Babiarski - J. Zawadzki, Gryń, Ogonowski, Gajos (53. Bielecki) - Brzoza, Kurzawa, Włosiński (60. Puchała), Sinkiewicz - Kuś (72. K. Zawadzki), Niechciał.

- W pierwszej połowie przeważali goście, którzy zdobyli bramkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Po przerwie graliśmy z wiatrem, co ułatwiło nam grę - powiedział Grzegorz Krzysztofek, kierownik zespołu z Chęcin.

Sokół-Nordkalk Górnik Rykoszyn - Astra Piekoszów 0:2 (0:1)

Bramki: Mariusz Jaroszenko 20 z karnego, 70 z karnego.

Astra: Attia - Malarczyk, Trojanowski, Jaroszenko, M. Jarosiński (46. F. Jarosiński), Mularczyk (64. Blicharski), Postawa, Łapot, Parszewski (90. Rudnicki) - Kryczka, Bodzioch (80. Kaczmarski).

W 29 minucie gospodarze nie wykorzystali rzutu karnego. Strzał Sebastiana Wijasa obronił Kacem Attia. - Pierwszy rzut karny był podyktowany po zagraniu ręką, a drugi po faulu gracza gospodarzy. Spotkanie było wyrównane. Wygrał zespół bardziej zdeterminowany - powiedział Marcin Wiśniewski, prezes Astry.

Piaskowianka Piaski - MSS-Klonówka Masłów 1:5 (0:3)

Bramki: Rafał Krzysztofik 82 - Cezary Zarzycki 20, Marcin Supierz 40, 42, 79, Hubert Janyst 50.

MSS-Klonówka: Porębski - Ł. Kupis, P. Zarzycki, Kwiatkowski, T. Janyst - H. Janyst, Kmieć, Haba, Kozubek - C. Zarzycki, Supierz.

Nida Sobków - Bucovia Bukowa 1:2 (1:1)

Bramki: Adrian Ksel 32 z karnego - Paweł Bąk 32, Marcin Ptak 71.

Bucovia: Mierzwa (32. Chojnecki) - Jędrzejak, Jamrozik, Strzelecki, Stefańczyk - Sójka - Ptak, Wilk, Tatar (46. Nowak), M. Bąk - P. Bąk (84. Mazur).

W 60 minucie gospodarze nie wykorzystali rzutu karnego. Adrian Ksel strzelił ponad bramką. W 65 minucie gracz Nidy Piotr Ogonowski trafił w słupek.

Zryw Skroniów - Skała Tumlin 4:0 (1:0)

Bramki: Robert Łoboda 5, 47, Hubert Magiera 55, Konrad Dzwonek 62.

Zryw: Sroka - Faryna, Kocełak, Kwapisz, Ziółkowski - Grząba (58. Fendrych), Segieta, Pańtak (75. Koncewicz), Magiera (60. Dzwonek), Stańczyk - Łoboda (65. Krakowski).

- Było to bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu. Żałujemy, że runda się już skończyła, bo nasza gra wyglądała bardzo dobrze - powiedział Mariusz Kośmider, trener Zrywu.

Lechia Strawczyn - GLKS Fałków 6:0 (3:0)

Bramki: Tomasz Raczyński 4, 63, Tomasz Baran 31, Mirosław Gałęziowski 41, 67, Rafał Piotrowski 80.

Lechia: Gorzelak - Zapała, K. Majka, Tkaczyk, Jas (80. Picheta) - Wawrzeńczyk (75. Piotrowski), Baran (85. Pańczyk), K. Kasprzyk, Raczyński - Gałęziowski (71. M. Majka), Zajęcki.

Ozdobą spotkania były drugie bramki Tomasza Raczyńskiego i Mirosława Gałęziowskiego. Pierwszy popisał się pięknym uderzeniem z 20 metrów w samo „okienko”, a drugi pokonał bramkarza z Fałkowa strzałem z 35 metrów.

Samson Samsonów - Partyzant Wodzisław 0:1 (0:0)

Bramka: Mateusz Zyguła 86.

Victoria Mniów - AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce 6:0 (3:0)

Bramki: Karol Rusiński 4, Mateusz Milcarz 15, 50, 72, Mateusz Krężołek 28, Karol Grabka 60.

Victoria: Kaszuba - Kwaskowicz, Kamont, Michał Milcarz, Pach (60. Pasierbek) - Rusiński, Grabka, Nowek (70. Lisowski), Łukasiewicz (87. Kukulski), Krężołek (80. Krakowiak) - Mateusz Milcarz.

- Przeważaliśmy przez całe spotkanie. Przy lepszej skuteczności wynik mógł być znacznie wyższy. Goście nie zagrozili naszej bramce - powiedział Łukasz Królik, prezes Victorii.

Najlepsi strzelcy: 23 - Albert Zajęcki (Lechia), 12 - Cezary Zarzycki (MSS-Klonówka), 10 - Tomasz Baran (Lechia), Marcin Supierz (MSS-Klonówka), Rafał Krzysztofik (Piaskowianka), Mateusz Krężołek (Victoria).

Mirosław Gałęziowski, grający trener Lechii Strawczyn:

- Zaskoczyła mnie dobra gra Astry w Rykoszynie. Zryw odniósł pewne zwycięstwo. Bucovia na koniec rundy grała dobrze, co potwierdziła swoją wygraną i wysoką pozycją w tabeli. Rozczarowała mnie Piaskowianka, która przegrała u siebie i to wysoko. Myślałem, że na półmetku rozgrywek będzie się ona plasować znacznie wyżej w tabeli.