Klasa A, Grupa 1. Pewne zwycięstwa Nidzianki, Górna, Zrywu i rezerw Granatu

Kamil MARKIEWICZ [email protected]
Mateusz Opara (przy piłce) zdobył bramkę dla Victorii Mniów w przegranym meczu z Astrą Suchedniów 1:2. fot. Kamil Markiewicz
Zespoły z czołówki tabeli odniosły pewne zwycięstwa w weekendowych spotkaniach. Najwięcej goli padło w meczu w Górkach Szczukowskich, gdzie miejscowa Victoria uległa GKS Górno 1:4. Trzy gole dla GKS w tym spotkaniu zdobył Przemysław Kowalik.

Andrzej Wiącek, trener Nidzianki Bieliny:

- Nie był to najlepszy mecz w naszym wykonaniu, dlatego tym bardziej cieszymy się ze zdobycia kolejnych trzech punktów. Dąb zagrał bardzo ambitnie, co nie pozwoliło nam na zdobycie więcej bramek. Ozdobą meczu była bramka w 15 minucie zdobyta przez Szymona Bochniaka, który bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego z 23 metrów trafił wprost w okienko bramki zespołu z Nagłowic.

Victoria Mniów - Astra Suchedniów 1:2 (1:0)
Mateusz Opara 7 - Jakub Karpiński 62, Artur Miernik 85.
Astra: Niemczyk - Wierzbiński (82 Kabała), Miernik, Tumulec, Więckowski - Rumiński, Przeworski, Piasta, Mendak - Karpiński, Skarbek.
- Jesteśmy zadowoleni z wyniku, ponieważ po raz pierwszy w tym sezonie wygraliśmy mecz wyjazdowy. Straciliśmy bramkę w pierwszej połowie i musieliśmy gonić wynik - mówi Rafał Lasota, prezes Astry Suchedniów.

Zieleń Żelisławice-Secemin - LKS Bolmin 2:2 (0:1)
Artur Fira 53, Krzysztof Saladra 73 - Artur Janyst 24, Michał Skrobot 62.
Zieleń: Dariusz Miernik - A. Fira, Bernat, Gwiazda (46 Saladra), Bartyzel (46 Zawada) - T. Fira, Walasek, M. Fira, Pasoń - Kowalski (46 Szlachta), Damian Miernik (83 Barczyński).
LKS: Telesiewicz - Szustak, Nowak, Minda, Dziurzyński - Dudek, Blicharski, Stawiak (80 Mietelski), Saltarski (75 Pączkiewicz) - Skrobot (79 Syska), Janyst.
- Pierwszej połowie byliśmy zespołem przeważającym, choć nie potrafiliśmy wykorzystać stworzonych sytuacji. W drugiej połowie to gospodarze zaczęli grać lepiej. W końcówce musieliśmy bronić wyniku - mówi Marian Haczkiewicz, trener LKS Bolmin.

Piast Chęciny - Gród Ćmińsk 2:2 (1:1)
Wiktor Nowak 1, Damian Wojda 51 - Paweł Ślusarczyk 38, Cezary Trojan 75.
Piast: Rączka - Kozłowski, Heinrich, Stępień, Klimczak - Jaworski, Terech (60 Sławeta), Latkowski, Wojda - Nowak (46 Pisarczyk), Wajs (68 Rutkowski).
Gród: Dygas - Nadolnik, Górecki, Głuszek, I. Adach - Galus (65 Walczak), Ślusarczyk (80 Frydrych), Koza, T. Frączyk - K. Frączyk, S. Adach (65 Trojan).

Nidzianka Bieliny - Dąb Nagłowice 3:0 (2:0)
Szymon Bochniak 15, 66, Mateusz Pindral 22.
Nidzianka: Iwan - Maciejski, Satro, Kosecki, Marcin Pindral - Bąk (70 Chlewicki), Kowalczyk, Adamczyk (82 Zielonka), Sito (80 Majczak) - Bochniak, Mateusz Pindral.

Victoria Górki Szczukowskie - GKS Górno 1:4 (1:0)
Piotr Gil 30 - Przemysław Kowalik 50, 67, 90, Piotr Wąś 75.
GKS: Morawski - R. Kaleta, Waldon, K. Kaleta, Janus - Kumorowski, Wąś, Zielonka, Kowalik - Sot, Radek.

Polanie Pierzchnica - Zryw Skroniów 1:2 (1:1)
Jakub Majewski 4 - Łukasz Krakowski 30, 62.
Zryw: Dziub - Kwiatkowski, Albin, Pańtak, Ziółkowski - Faryna, Łoboda, Kaleta, Karnia - Krakowski (82 R. Suchmiel), Pawlikowski (87 P. Suchmiel).