Klasa A, grupa 2. Hat trick Klepacza, dwa gole Chmiela - rywalizują o tytuł króla strzelców

Dorota Kułaga
Kamil Markiewicz
Emocjonująca walka o awans. Gród Wiślica nie daje za wygraną

Zryw Zbigniewice - Spartakus Aureus II Daleszyce 0:0

Zryw: Piętka - K. Pacholczak, Chwała, Godek, Zielonka - Ćwiertnia, Sudy, S. Pacholczak (T. Pa-cholczak), Kobyłecki (70. Bogdański) - Polit (70. Kaniewski), Ferens.

Spartakus Aureus II: Kraiński - A. Wołowiec, Frąk, Baran, Urbański - M. Pacierz, Sitarz (60. Kosakiewicz), Boksiński (75. Stępień), Banasik - Otawski (80. Parkita), Godek.

-W końcówce gospodarze mieli dobre okazje do strzelenia gola - mówił Arkadiusz Janaszek, trener rezerw Spartakusa.

Zorza Tempo Pacanów - OKS Opatów 2:1 (2:0)

Bramki: Tomasz Kopacki 20, Kamil Mazur 30 - Michał Rutkowski 50 z karnego.

Zorza Tempo: Religa - Dziedzic, M. Kopacki, Augustyn - K. Mazur, Marcinek (90. Woch), K. Kopacki, Jędrzejczyk, P. Mazur - T. Kopacki, Kaleta.

OKS: Krupa - Kroczek, Sidor, Zawadzki, Karek (46. Cebula) - Praga, Rutkowski, Rusak, Fraszczyk - Banasiewicz, Kostrzewa.

-Pierwsza połowa była dobra w naszym wykonaniu. W drugiej OKS miał kilka sytuacji. Wygraliśmy, ale goście byli bliscy uzyskania remisu - mówił Rafał Konat, trener Zorzy Tempo.

UKS Baćkowice - Baszta Rytwiany 1:1 (0:0)

Bramki: Kamil Wasek 60 - Maciej Zaliński 80.

UKS: Gadowski - Janik, Czaja, Kargul, Rusiecki - Wasek (70. Kadela), Kotaś, D. Czaja (80. Serwata), Siwoń (90. Placha) - A. Czaja, Łata.

Baszta: Rosiek - Misiak, Buba, Maj, Rozegnał - Zaliński, Misterkiewicz, Wicik, Zdziuch (80. Zientarski) - Sadłocha, Chyliński (65. Bajur).

Gród Wiślica - Agricola Łoniów 5:0 (1:0)

Bramki: Kamil Olesiński 16, Patryk Klepacz 50, 64, 80, Albert Dryja 74.

Gród: Walasek - Lozia (64. Wieloch), Sobura, Kucharski, M. Nowak - Olesiński (70. A. Dryja), Niedziela, Mika, Odrobina (46. Kochański) - Szcześniak (65. Maj), Klepacz.

-Zdecydowanie przeważaliśmy, szczególnie w drugiej połowie. Na uwagę zasługuję bramka 16-letniego wychowanka. Albert Dryja stawia pierwsze kroki w pierwszym zespole i radzi sobie bardzo dobrze - z zadowoleniem mówił Przemysław Gruchała, trener Grodu.

Świt Ćmielów - Nidzica Dobiesławice 3:0 (0:0)

Bramki: Mateusz Mularski 84, Krzysztof Świątek 86, Michał Kosowski 87.

Świt: Kruzel - Świątek, Cichocki, Romanowski, Sarna - Kaczmarczyk (46. M. Mularski), Jedlikowski (43. Fulara), Kotwa, A. Mularski (87. Rożniata) - Kosowski, Relikowski (67. Marynowski).

-Rywal zamurował bramkę, my cały czas atakowaliśmy. Dopiero jak grający trener Nidzicy dostał czerwoną kartke, to było łatwiej. W ciągu czterech minut zdobylismy trzy bramki - powiedział Tomasz Marynowski, trener Świtu.

LZS Samborzec - GKS Górno 3:2 (2:1)

Bramki: Marcin Chmiel 3, 36, Maciej Jarosz 82 z karnego - Adrian Krawczyk 15 z karnego, Jacek Filipczak 52.

LZS: Lamch - Serafin (75. Bęczkowski), Kanios, Zioło, Kruczek - Gawroński, Marcin Kiliański, Mądry (55. Jarosz), Adamczyk, Maciej Kiliański, Chmiel.

Jawornik Gorzków - Alit II Ożarów 4:2 (2:0)
Bramki: Grzegorz Kwiatkowski 55, Michał Maziarz 70 dla Alitu.

Spartakus Aureus II Daleszyce - Baszta Rytwiany 1:3 (0:2)Bramka: Patryk Boksiński 90 dla Spartakusa.

Najlepsi strzelcy: 24 - Patryk Klepacz (Gród), 23 - Marcin Chmiel (Samborzec), 15 - Tomasz Kopacki (Zorza Tempo).

Ocenia kolejkę

Przemysław Gruchała, trener Grodu Wiślica: - Nadal walczymy ze Świtem o pierwsze miejsce. W tej kolejce niespodzianką jest dla mnie porażka OKS z Zorzą i remis Baszty z UKS. Myślałem, że mocny zespół z Rytwian wywalczy trzy punkty.