Klasa A, grupa 2. Hat trick Tomasza Wójcika z Kamiennej. Wojciech Ciach nowym trenerem Zrywu (video, zdjęcia)

Dorota Kułaga
Rafał Jałocha (na pierwszym planie) zdobył zwycięską bramkę dla Stali Kunów w meczu ze Zrywem Zbigniewice. fot.Rafał Soboń
Piłkarze Zdroju Busko-Zdrój wygrali szósty mecz z rzędu i z kompletem punktów są liderem drugiej grupy A klasy. Pewne zwycięstwo odniosła Kamienna Brody, a trzy z pięciu bramek zdobył Tomasz Wójcik.

Jarosław Jałocha, trener Stali:

-Mecz był wyrównany. W pierwszej połowie mieliśmy lekką przewagę, po przerwie Zryw śmielej zaatakował, a my zdobyliśmy bramkę. Mieliśmy trochę więcej szczęścia. Zryw pokazał się jednak u nas z dobrej strony.

Piast Stopnica - Piast Osiek 1:0 (0:0), A. Segda 73.

Piast S.: Piotrowski - Guła, Kulpiński (60 A. Segda), Kabot, Ćwik - Jankoski (80 Romański), Kawa (70 Pisarski), Paweł Rajca, Skalbania - Kapusta, Piotr Rajca.

-Bramka padła po oskrzydlającej akcji z prawej strony. Paweł Rajca podał do Andrzeja Segdy, a ten strzałem z sześciu metrów strzelił zwycięskiego gola - mówił Piotr Idzik, trener Piasta Stopnica.

Kamienna Brody - Zorza Tempo Pacanów 5:2 (2:2), Wójcik 4, 65, 68, Sęga 28, Dąbrowski 69 - Kopacki 15, 32.

Kamienna: Sepioło - Jagieła, Stąporek (46 Spadło), Kowalik (80 Świercz), Niewczas - Synowiec, Sęga (75 Siczek), Góra, Sałata - Iwaniuk (68. Dąbrowski), Wójcik.

Kamienna odniosła pewne zwycięstwo, a hat - trickiem popisał się Tomasz Wójcik, który do Kamiennej trafił z Juventy Perfopol Starachowice.

Stal Kunów - Zryw Zbigniewice 1:0 (0:0), R. Jałocha 80 z rzutu karnego.

Stal: Korpikiewicz (80 Kania) - K. Ronduda (85 Ł. Ronduda), K. Haraźny, R. Haraźny, Witek - Frańczak (60 Zasuwa), Siudak, D. Łapa, S. Łapa - Kaczor, R. Jałocha.

Zryw przystąpił do tego spotkania pod wodzą nowego trenera - Macieja Gajdę w poprzednim tygodniu zastąpił Wojciech Ciach, były grający trener Koprzywianki Koprzywnica. Mecz był wyrównany, a zwycięskiego gola gospodarze strzelili w 80 minucie. W polu karnym faulowany był Rafał Jałocha, piłkarz ten pewnie wykorzystał "jedenastkę" i zdobył bramkę na wagę trzech punktów.

Artur Jagodziński, trener Zdroju:

-Baszta postawiła nam trudne warunki. W pierwszej połowie mogła zdobyć bramkę, ale bardzo dobrze bronił Rafał Wojtacha. Zwycięską bramkę zdobyliśmy po strzale Pawła Bandury. Dostał prostopadłe podanie od Sebastiana Krupy i przelobował bramkarza gospodarzy.

Baszta Rytwiany - Zdrój Busko-Zdrój 0:1 (0:1), P. Bandura 37.

Zdrój: Wojtacha - Mius, Kolanowski, Krzemiński, Grochowski - P. Bandura (89 Zoch), Mierzwa (55 M. Bandura), Krupa, R. Charyga (75 Lis) - Kumor (85 Szlema), Gzyl.

Agricola Łoniów - Świt Ćmielów 1:3 (0:0), Kiliański 60 - Giemza 65, 75, Wanat 84.

Świt: Kaczor - Koper, Gajda, Kmera, Słapek - Grabowski, Świć, Wanat, Ćwik (60 Swat) - Czupryn, Giemza (85 Starzomski).

-Przegrywaliśmy 0:1, ale ta bramka podziałała na nas jak płachta na byka. W ciągu 20 minut strzeliliśmy trzy gole i odnieśliśmy cenne zwycięstwo - mówił Piotr Stańczyk, trener Świtu.

Sokół Jachimowice - Star Starachowice 0:3 (0:1), Pocheć 42, Zięba 72, 74.

Star: Myszka - Pocheć, Maliszewski, Chodniewicz, Michalczyk (79 Klepacz) - Ochocki (84 R. Gębura), Jezulin, Markowski, Zięba (77 Kot) - Kwiecień, Mikos (78 Kosztowniak).

-Dobrze, że udało nam się zdobyć bramkę przed przerwą, dzięki temu w drugiej połowie grało nam się łatwiej. Po dwóch golach Radomira Zięby było już po meczu - powiedział Tomasz Jackowski, kierownik drużyny Staru.

Wisła Nowy Korczyn - GKS Górno 1:1 (0:1), Król 80 - Kobus 25 z karnego.

Najlepsi strzelcy: 9 - Kumor (Zdrój), 6 - Wójcik (Kamienna), Zięba (Star), 4 - R. Jałocha (Stal), 3 - Drozdowski, Kapusta, Piotr Rajca (Piast S.), G. Dzieciuch (Agricola), Furtowicz (Świt), Gzyl, P. Bandura (Zdrój), Kot (Star), Kopacki (Zorza Tempo), B. Ryński (Piast O.), Swoszowski (Wisła), Sęga (Kamienna).