Baszta Rytwiany górą w meczu na szczycie w Ćmielowie

Zorza Tempo Pacanów - MSS Klonówka Masłów 4:0 (1:0)

Bramki: Tomasz Kopacki 26, Krystian Soja 50, 73, Konrad Kopacki 55.

Zorza Tempo: Religa - Augustyn, M. Marcinek, M. Kopacki, P. Mazur - Kobos, K. Marcinek (66. Kapciak), K. Mazur (86. Nawrot), K. Kopacki (66. Gumuła) - Soja (74. J. Kopacki), T. Kopacki.

- W pierwszej połowie graliśmy pod wiatr, w drugiej uzyskaliśmy wyraźną przewagę i udokumentowaliśmy ją trzema golami. Byliśmy lepszym, dojrzalszym zespołem, wygraliśmy jak najbardziej zasłużenie - mówił Lech Malczewski, trener Zorzy Tempo.

GKS Górno - Piast Osiek 3:1 (2:1)

Bramki: Robert Radek 5, 58, Karol Zielonka 22 - Robert Misiak 44.

UKS Baćkowice - GKS Obrazów 1:2 (0:0)

Bramki: Bartosz Siwoń 70 - Łukasz Mazur 75, Paweł Hammer 86.

GKS: Kaczor - Woś, Zając, Lasek, Gajda - Meszek, Białkowski, Sadok, Obrębski (58. Mazur) - Hammer, Lipiec.

Świt Ćmielów - Baszta Rytwiany 2:3 (1:1)

Bramki: Przemysław Romanowski 9, Piotr Kiljański 67 - Marcin Bajur 20, Kamil Witek 60, Tomasz Strzałka 89.

Świt: Kruzel - Kaczmarczyk (46. Molęda), Romanowski, Niedbała, Sarna - Michałowski (68. Gajewski), Jedlikowski, Kiljański, A. Mularski (80. Rożniata) - Stawiarski, Relikowski (46. M. Mularski).

Baszta: Rosiek - Gardyński, Buba, Maj, Zdziuch - W. Pentek (60. Golba), Misiak, Wicik (70. Chyliń-ski), Zaliński - Bajur (75. Strzałka), Sojka (49. Witek).

- Dwie bramki zdobyli zawodnicy, którzy weszli po przerwie. Bardzo cieszymy się z tej wygranej na boisku dotychczasowego lidera. Kamil Witek potwierdził, że na niego można liczyć - mówił Maciej Zaliński, grający trener Baszty.

Nidzica Dobiesławice - Jawornik Gorzków 1:6 (0:4)

Bramki: Bartosz Jesionka 75 - Kamil Adamski 14, Norbert Wątek 18, 29, Marcin Szlembarski 36 z karnego, 80, Albert Wątek 60.

Jawornik: Orzechowski - A. Niedźwiedź, Radziszewski, Szlembarski, K. Wątek - Bysiński (87. Koziński), Ł. Niedźwiedź (86. Zapart), Wiącek, Adamski - N. Wątek, A. Wątek (82. Zapiór).

LZS Samborzec Alit II Ożarów 1:1 (0:0)

Bramki: Damian Mądry 70 z karnego - Grzegorz Pękalski 65.

Agricola Łoniów - Wisła Nowy Korczyn 1:4 (0:4)

Bramki: Wojciech Piątek 84 - Łukasz Gadaw-ski 14, Dominik Sobczyk 21, Rafał Zając 35, Kamil Buczak 40.

Wisła: Borczuch - Misiewicz, Rechowicz, Gadawski (75. Jędrzejczyk), Rasiński (55. Dudek) - Parlak, Zając (85. Pietrzyk), Ciekalski, Buczak - Słoń, Sobczyk.

Koprzywianka Arka Koprzywni-ca - OKS Opatów 0:6 (0:5)

Bramki: Dawid Banasiewicz 2 z karnego, 3, 35, Dawid Gardynik 32, Sebastian Rusak 36 z karnego, Sebastian Kostrzewa 87.

OKS: Dulny - Fraszczyk, Sidor, Gaweł, Karek - Witek (24. Ćwik), Kroczek, Rusak, Szewczyk (55. Kostrzewa) - Gardynik (55. Gałka), Banasiewicz.

Najlepsi strzelcy: 18 - Dawid Banasiewicz (OKS), 13 - Tomasz Stawiarski (Świt), 11 - Nor-bert Wątek (Jawornik), 10 - Michał Piotrowski (Wisła), 9 - Damian Lipiec (Obrazów), 8 - Marcin Bajur (Baszta), Sebastian Rusak (OKS).

Maciej Zygadło, kierownik drużyny OKS Opatów: - Cieszy nas pewna wygrana z Koprzywianką. Do przerwy było 5:0 i było już po meczu. To było najlepsze 45 minut w naszym wykonaniu w tym sezonie. Po cichu liczyłem na zwycięstwo Baszty w Ćmielowie i doczekałem się. Dzięki temu wróciliśmy na fotel lidera. Baszta potwierdziła, że jest groźnym zespołem. Zaskoczyły mnie też rozmiary zwycięstwa Jawornika.