Klasa okręgowa. Cztery bramki Mateusza Kleszcza. Nowy trener Jandaru Bodzechów.

Mirosław ROLAK, Dorota KUŁAGA, Kamil MARKIEWICZ
Fragment meczu Astry Piekoszów z Jandarem Bodzechów. Przy piłce zawodnik gospodarzy Łukasz Mularczyk. fot. Kamil Markiewicz
Niewiele brakowało, by w Opatowie doszło do prawdziwej sensacji. Wicelider, Wicher Miedziana Góra, zdobył wyrównującą bramkę w mecz ze zdegradowanym już OKS, w doliczonym czasie gry. Dziesięć goli strzelili gracze Victorii Skalbmierz w meczu ze Zrywem w Łopusznie. Cztery bramki zdobył napastnik Sokoła Rykoszyn, Mateusz Kleszcz.

Marcin Zychalski, grający trener Astry Piekoszów: - Mecz stał na wysokim poziomie. Obie drużyny stworzyły sobie wiele klarownych sytuacji do zdobycia bramki, z których każdemu zespołowi udało się wykorzystać po dwie. Myślę, że wynik jest wynikiem sprawiedliwym.

Tomasz Szwagierczak, nowy trener Jandaru Bodzechów: - Był to niewątpliwie mecz walki. Stworzyliśmy dużo więcej klarownych sytuacji pod bramką przeciwnika, a gospodarze zdobyli bramki po błędach naszej obrony. Troszkę mnie nerwy poniosły i wylądowałem na trybunach. Na pewno żałuję swojego postępowania, choć nie ubliżyłem sędziemu.

Astra Piekoszów - Jandar Bodzechów 2:2 (1:1), Hajduk 5, Zychalski 57 z karnego - Mazepa 26, Kosowski 75.
Astra: Trela - Banaś, Jaroszenko, Karbownik, Mikołajczyk - Mularczyk, Gębski, D. Marek (70. Kaczmarski), Wijas - Haj-duk, Zychalski.
Jandar: Kruzel - Sarna, Rutkowski, Kijanka, Cieślik - Dy-narek, Dryka, Wacker (72. Ćwik), Janikowski - Mazepa, Kosow-ski (82. Gruszka).
W sobotnim meczu w Piekoszowie Jandar wystąpił pod wodzą nowego szkoleniowca Tomasza Szwagierczaka, który w środę zastąpił na tym stanowisku dotychczasowego trenera drużyny z Bodzechowa, Janusza Wackera.
W 5 minucie, po bramce Szymona Hajduka, Astra objęła prowadzenie. W 26 minucie z rzutu wolnego Konrad Kijanka dośrodkowywał piłkę w pole karne gospodarzy, wyskoczył do niej Piotr Mazepa i strzałem głową pokonał Mariusza Trelę. W 56 minucie w polu karnym Jandaru faulowany został Marcin Zychalski i sędzia podyktował "jedenastkę", którą na bramkę zamienił sam poszkodowany. W 75 minucie goście doprowadzili do wyrównania. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Marcin Dynarek, a do bramki Astry skierował ją Michał Kosowski. W 83 minucie Marcin Dynarek pokonał Mariusza Trelę, ale bramka nie została uznana, ponieważ, zdaniem sędziego, została zdobyta z pozycji spalonej. Taka decyzja nie spodobała się zarówno nowemu trenerowi Jandaru Tomaszowi Szwagierczakowi, który został odesłany na trybuny, oraz Piotrowi Mazepie, który za dyskusję z sędzią otrzymał najpierw jedną, a po chwili drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko. W 88 minucie również za dyskusję z arbitrem dwie żółte i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Karol Gruszka, który na boisku przebywał zaledwie sześć minut. Po meczu, za to samo przewinienie, czerwony kartonik zobaczył Mateusz Dryka.

Zryw Łopuszno - Victoria Skalbmierz 0:10 (0:5), Antos 42, 65, 70, Rechowicz 15, 38, Łakota 22, Krawczyk 40, Borek 49, Kwiecień 79, Kupiszewski 85.
Zryw: Kumański - Jarząb, Głowala, Niebudek, Stelmasz-czyk - Urbańczyk, Serafin (46. Kmiecik), Picheta (46. Tokarski), Grzegorczyk - Pęczek, Gałęzowski (63. Soboń).
Victoria: Pałaszewski - Idziak, Włudarz, Karpiński, Stal-mach - Łakota, Ciekalski (65. Kwiecień), Rechowicz, Borek - An-tos, Krawczyk (55. Szostak, 75. Okrajek).
Podopieczni trenera Jacka Skalskiego już do przerwy rozstrzygnęli losy meczu. W drugiej połowie również zdobyli pięć bramek i wygrali aż 10:0. Hat trick zaliczył w tym spotkaniu Przemysław Antos.

Koprzywianka Koprzywnica - Sokół Rykoszyn 0:6 (0:1), Mateusz Kleszcz 35, 55, 60, 78, Stańczyk 50, Domagała 72.
Koprzywianka: S. Grdeń - Zwolski, Ryński (75. Gach), Chmielowiec, Piątkwoski - Mrozik, Kruczek, Kiliański, Krakowiak - Kuciński, Ł. Pyszczek (30. S. Pyszczek).
Sokół: Sroka - Ł. Szymański, Krzeszowski, Sidło, P. Wijas (87. Łabędzki) - M. Wijas, Domagała, Podgórski, Stańczyk (80. Król) - P. Szymański, M. Kleszcz.
- Jesteśmy bardzo szczęśliwi. Wygraliśmy wysoko na bardzo trudnym terenie, wyniki ułożyły się dla nas korzystnie i wskoczyliśmy na drugie miejsce. Radość jest więc podwójna. Jeśli chodzi o mecz z Koprzywianką, to po przerwie mieliśmy wyraźną przewagę. Umiejętnie kontrolowaliśmy gospodarzy. Wygraliśmy zasłużenie - mówił grający trener Paweł Wijas. Bohaterem w jego zespole był Mateusz Kleszcz, który zdobył cztery bramki.

Nidzianka Bieliny - Klimontowianka Klimontów 3:0 (2:0), Bochniak 25, 37, Satro 65.
Nidzianka: Iwan - Gałka, Skrzypek, Mateusz Pindral, Mar-cin Pindral - Maciejski (65. Sito), Kraj, Kowalczyk, Bąk - Satro, Bochniak (76. Gajda).
Klimontowianka: Cena - Krawczyk, Farian, Gawryś (80. Grosicki), Koczot (71. Siudak) - Chwała, Sudy, Borycki (31. So-wiński), Dywan - Wójciak, Gaweł (60. Ferens).
- Zagraliśmy jedno ze słabszych spotkań w tej rundzie. Dwa błędy bramkarza zadecydowały o tym, że do przerwy prze-grywaliśmy 0:2. W drugiej połowie staraliśmy się zdobyć kontaktową bramkę, ale gospodarze strzelili gola z kontrataku i ustalili wynik meczu - powiedział Witold Złotnik, trener Klimon-towianki.

OKS Opatów - Wicher Miedziana Góra 2:2 (0:1), Adrian Czaja 64, Paweł Domurad 87 - Michał Sobczyk 31, Michał Skrobot 90.
Opatów: Mikosa - Gardynik, Łowicki, Nowacki, Partyka, Dzietko, M. Dziadowicz, K. Dziadowicz, Marcjan (50. Domurad), Cebula, Czaja (70. Frańczak).
Wicher: Gąsiorowski - Wałek, Śliwa, Spyra, Sobczyk, Foks (46. Czyż), Tkacz (46. Skrobot), Wrona, Łukasiewicz, S. Koza, Wesołowski.

Zenit Chmielnik - Sparta Dwikozy 3:0 (1:0), Paweł Koldras 28, Dawid Gwarek 65, Jakub Buras 84.
Zenit: Chudszik - Waluś, Pająk (80. Pietryka), Cielibała, Radomski, Osman, Nędza, Bracisiewicz, Ogórek (46. Gwarek), Rogala, Kołdras (70. Buras).
Sparta: Bodła - B. Lebida, Drożdżal, Orawiec, Zajder, Mazur, Boleń, Maziarz, Bijak (68. Giedzion), Hołody, M. Lebida (62. Rybus).

Unia Sędziszów - GKS Rudki 1:1 (1:1), Rafał Cielebała 43 - Radosław Wójcik 35.
Unia: Otręba - Żebrowski, Krupa, Surówka (78. Kita), Chuptyś, Cielebała (68. Samburski), W. Zapalski, Matelski (73. Ślęzak), Bratek, Szota, Brożek (75. Rozborski).
Rudki: Rafalski - Łebek, Bassa (80. Wiecha), Brzozowski, P. Piątek, Graczak, Wojciechowski, Wójcik, D. Kowalski, K. Kowalski (85. Będziński), Piakarz (55. Wiącek).

LZS Samborzec - Moravia Morawica 3:5 (2:1), Marek Mrzygłod 7, Wojciech Gawroński 35, Marek Kulczycki 80 - Kamil Dziewięcki 25, Maciej Zawadzki 54, 61, 78, Karol Gilewski 69.
Samborzec: Lamch - Grądziel, Zięba, Surowiec, Szymański (60. Kulczycki), Kanios, Szczepański, Gawroński, Mrzygłód (46. Gąsiorek), Drozdowski, Dąbrowski (80. Biało).
Moravia; P. Kubicki - A. Strójwąs, Zegadło, Ozimirski, Kozak, W. Młynarczyk (46. Zawadzki), B. Młynarczyk, Gilewski, K. Kubicki, Kardynał (80. Rutkiewicz), Dziewięcki.