Klasa okręgowa. Dziewiąta wygrana GKS Nowiny

dor
Star miał pretensje do sędziego. Gród nadal płaci frycowe. Pierwsze zwycięstwo Polan u siebie

Wicher Miedziana Góra - Moravia Morawica 0:2 (0:2)

Bramki: 0:1 Mateusz Zawadzki 11, 0:2 Bartłomiej Bęben 41.

Wicher: Piwowar - Tybinkowski, Salwa, Morawski, Pańtak - K. Piwowarczyk, M. Piwowarczyk, Wypych, Pedryc (50. Chyb) - Makocki, Wojtasiński.

Moravia: P. Kubicki - Miszczyk (46. Szewczyk) , Ł. Zawadzki (60. Kraj),M. Zawadzki, Skrzypek (46. Jasiński) - Radomski, B. Młynarczyk, W. Młynarczyk, K. Kubicki - Pierzak (77. Pietrzyk), B. Bęben.

- Moravia była zespołem lepszym, szybszym, lepiej poukładanym. Popełniliśmy dwa błędy, po których straciliśmy bramki. Na dzień dzisiejszy na tyle nas stać. Musimy się skupić na kolejnych meczach. Moravii życzę awansu, a trenerowi Markowi Bębnowi zdrowia - powiedział Sławomir Woj-tasiński, Wichra.

Koprzywianka Arka Koprzywni-ca - GKS Nowiny 0:4 (0:2)

Bramki: 0:1 Tomasz Paździor 23, 0:2 Paździor 38, 0:3 Łukasz Gągorowski 68, 0:4 Adrian Solnica 72.

Koprzywianka Arka: S. Grdeń - W. Ciach, G. Gawroński, Nasternak, Gorycki (80. Pawlik) - Tworek (46. Siwecki), A. Ciach (60. Walczak), Bryła, Oszczudłowski - Pruś (80. D. Gawroński), Ozdoba.

GKS: Głuch - Kasprzyk, Markowski (57. Bujak), Ślefarski, Król (68. Olejarczyk) - Nowiński, Cichoń, Paździor (78. Piotrowicz), Gągorowski, Solnica (79. Staszewski) - Szewczyk.

-Już po pierwszych 15 minutach powinniśmy prowadzić przynajmniej 4:0. Mieliśmy dużą przewagę, ale później momentami dostosowaliśmy się poziomem do przeciwnika. Najważniejsze jednak, że pewnie wygraliśmy - mówił Mariusz Ludwinek, trener GKS.

Dodajmy, że to już dziewiąte z rzędu zwycięstwo zespołu z Nowin w klasie okręgowej.

Wisła Nowy Korczyn - Gród Ćmińsk 2:1 (1:1)

Bramki: 0:1 Artur Kuliński 27, 1:1 Michał Piotrowski 44, 2:1 Piotrowski 80 z karnego.

Wisła: Borczuch - Tomal, Kwiecień, Misiewicz, Parlak - Witek (70. Ofiara), Taler, Ciekalski, Dudek (46. Zając) - Piotrowski, Francuz.

Gród: Krumplewski - Arczewski (40. Adach), T. Frączyk, Polakowski, Socha (46. Węgrzyn) - Walczak, Trojan, Żołowicz (46. K. Frączyk), Leśniewski - Kuliński, Wieczorek (60. Nadol-nik).

- W pierwszej połowie zmarnowaliśmy rzut karny. W drugiej Michał Piotrowski już wykorzystał jedenastkę i dzięki temu wygraliśmy. Cieszymy się ze zwycięstwa, ale muszę przyznać, że remis byłby sprawiedliwy - powiedział Wiesław Francuz, grający trener Wisły.

- Nie mieliśmy prawa przegrać tego meczu. Wisła wygrała, bo ma bardziej doświadczonych zawodników, my dalej płacimy frycowe - stwierdził Mariusz Arczewski, grający trener Grodu.

Polanie Pierzchnica - Star Starachowice 4:1 (2:1)

Bramki: 1:0 Maciej Ozimirski 3, 1:1 Bartosz Sęga 26, 2:1 Krzysztof Trela 30, 3:1 Hubert Lipa 55 z karnego, 4:1 Lipa 70.

Polanie: Czechowski - Dziedzic, Pietrzyk, Ozimirski, Malinowski (60. Klimek) - Lipa, Trela, Dziewięcki (75. Kraska), Kozak - Rajek (78. Kmiecik), Majewski.

Star: Star: Poński - Spadło, Kozieł, Sende-rowski, Drabik - Rafalski, Kiełek (75. Zięba), Śliusar (55. Bies), Maciejczak - Sęga, Fabjański.

-Zagraliśmy konsekwentnie. Mieliśmy dwa rzuty karne, ale jednego nie wykorzystaliśmy. Cieszymy się z pierwszej wygranej u siebie, bo do tej pory zwyciężaliśmy tylko na wyjeździe - powiedział Krzysztof Trela, grający trener Polan Pierzchnica.

- Przegraliśmy z przeciwnikiem, ale - po raz pierwszy muszę to powiedzieć - duża w tym zasługa sędziów. Pierwszą połowę kończyliśmy w dziesiątkę, później sędzia podyktował dwa rzuty karne dla przeciwnika. Ciężko było się podnieść - stwierdził Artur Anduła, trener Staru Starachowice.

Zenit Chmielnik - Orlicz Suchedniów 1:3 (1:3)

Bramki: 0:1 Kamil Moskal 12, 0:2 Kamil Moskal 30, 0:3 Karol Świtowski 32, 1:3 Arkadiusz Rogala 43

Zenit: Simkiewicz - Wołczyk (55. Zawierucha), Tacij, Cielibała, Kawiński (70. Łękawski) - Piotrowski, Maciński, Ślusarczyk (60. Braci-szewicz), Rogala - Kreżołek (62. Frankiewicz), Gwarek

Orlicz: Ścisłowicz - Bator, Sikora, Górecki, Nötzel - Świtowski, M. Banaszkowski, Jarząb, Moskal (60. Skarbek) - Nowak, Rzeszowski (55. Galus, 85. Mądzik).

Losy tego spotkania rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie. W 12 minucie wynik otworzył Kamil Moskal. Ten sam zawodnik zdobył gola w 30 minucie, a po kolejnych dwóch Orlicz prowadził już 3:0.

Bramka dla gospodarzy w końcówce pierwszej połowy okazała się tylko honorową. - Pierwsza połowa nie potoczyła się po naszej myśli. Po zmianie stron stworzyliśmy sobie kilka sytuacji bramkowych, jednak piłka nie chciała już wpaść do siatki - mówił kierownik drużyny Zenitu, Wojciech Gołębiowski.

Granat Skarżysko-Kamienna - Zieleń Żelisławice 4:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Karol Rogoziński 18, 2:0 Wojciech Jagodziński 30, 3:0 Bartosz Styczyński 54, 4:0 Damian Gardynik 71,

Granat: Michalski (84. Guzikowski) - Piątak, Chatys, Styczyński, Rogoziński, Orlikowski, Lisowski (68.Szwed), Paweł Markowicz, Zygmunt, Jagodziński (55. Grzejszczyk), Gnat (60. Gardynik).

Zieleń: Kowalski - Skupin, Damian Józefowski, Mariusz Fira, Paweł Nidzińśki (52. Plebanek), Wojciech Nidziński (79. Znojek), Piekacz, Krzemiński, Tomasz Fira, Walasek (68. Karol Józefowski), Pasoń.

Granat udanie zrewanżował się Zieleni za porażkę w rundzie jesiennej w Żelisławicach. Gospodarze w całym meczu byli zespołem zdecydowanie lepszym, czego efektem były cztery bramki, a przy lepszej skuteczności wynik mógłby być wyższy (w 20 minucie Wojciech Jagodziński nie wykorzystał rzutu karnego). W końcówce meczu goście dwukrotnie byli blisko zdobycia bramki po strzałach Wojciecha Nidzińskiego i Karola Józe-fowskiego. W 86 minucie Karol Józefowski otrzymał czerwoną kartkę.

Stal Kunów - Orlęta Kielce 1:0 (1:0)

Bramka: 1:0 Marcin Dynarek 33.

Stal: Szczurek - Kwapisz, Haraźny (67. Molęda), Ostrowski (90. Sekuła), Cieślik, Szafirowski (70. Kaczor’), K. Ronduda, Kowalski, Dynarek, Kostrzewa, Jałocha (65. Cholewiński).

Orlęta: Cieśliński - Pałgan, Bieniek, Szczepański, Wilczyński, Ołubek (63. Supierz), Czerwiński, Bandura, Gładysz, Kołodziejczyk, Tutaj.

Stal zainkasowała komplet punktów, ale mecz był wyrównany i Orlęta też mogły pokusić się o zwycięstwo, ale goście nie potrafili pokonać bardzo dobrze interweniującego Filipa Szczurka. Jedyna bramka padła po składnej akcji, po której Marcin Dynarek otrzymał prostopadłe podanie i trafił do siatki.

- To był dla nas bardzo trudny mecz. Orlęta zaprezentowały się znacznie lepiej, niż wskazywałoby na to ich miejsce w tabeli. Cieszę się że w tak trudnym meczu zdobyliśmy komplet punktów -powiedzial trener Stali, JarosławJałocha.

Sparta Dwikozy - Piast Stopnica 1:0 (0:0).

Bramki: 1:0Michał Kubicki 73.

Sparta: Ziętek - Siudak, Spyra, Warzocha, Drożdżal - Mazur, P. Bidas (77. Rogoziński), Warzocha, Kubicki - Koczwara (89. B. Bidas), Górniak (46. Kilijański).

Piast: Piotrowski - Mius (75. Sady), Pławski (80. Majka), Kołek, Kumor, A. Haryga, Sztuk (65. Domagała), Cichoń, Gwóźdź, R. Haryga, Segda (69. Jabłoński).

Do sporej niespodzianki doszło w Dwikozach, gdzie walcząca o utrzymanie Sparta pokonała 1:0 czwartego przed tą kolejką Piasta Stopnica. - Tak jest, gdy jedna z drużyn walczy o życie. Był to dobry, szybki mecz. Dwukrotnie po naszych strzałach piłka trafiała w poprzeczkę, zdobyliśmy też gola, jednak sędzia go nie uznał. Sparta wyszła natomiast z kontrą i choć reklamowaliśmy spalonego, straciliśmy gola w sytuacji sam na sam - mówił trener Piasta, Grzegorz Tomecki.

- W pierwszej połowie był to mecz walki. W drugiej stworzyliśmy kilka stuprocentowych sytuacji i mogliśmy strzelić więcej goli - skomentował trener Sparty, Jerzy Mazur.

ocenia kolejkę

Krzysztof Trela, trener Polan Pierz-chnica: -Zgodnie z oczekiwaniami faworyci nie zawiedli. Zarówno Moravia Morawica, jak i Nowiny, pewnie wygrały swe mecze. Ta dwójka będzie zapewne walczyć o awans. Moravia ma tylko siedem punktów przewagi, a do końca sezonu jest jeszcze osiem kolejek. Pewne zwycięstwo odniósł też Granat, który może jeszcze myśli o awansie, ale raczej prowadzącej dwójki nie dogoni. Zaskoczyła mnie porażka Grodu z broniącą się przed spadkiem Wisłą. Pozostałe wyniki wskazują, że nikt nie odpuszcza i walka w dole, jak i w górze tabeli, będzie trwała do końca.