Klasa okręgowa. Dziewięć goli Rudek

Mirosław ROLAK, [email protected]
Samson Samsonów pokonał byłego lidera. Sześć bramek Mariusza Jarosa. W Dwikozach narzekali na sędziego

Jedenastka kolejki

Rafał Kwiecień (Nowiny) - Łukasz Kowalski (Rudki), Arkadiusz Kasprzak (Nowiny), Mariusz Jaros (Rudki), Bartłomiej Drabik (Kamienna), Michał Cecuła (Sparta), Marcin Piotrkowski (Zenit), Wojciech Młynarczyk (Moravia), Kamil Blicharski (Nowiny), Albert Zajęcki (Astra), Marcin Pietrucha (Samborzec)

Rekordowe zwycięstwo odniósł GKS Rudki nad grającym w dziewięcioosobowym składzie Sokołem Rykoszyn. Sześć bramek zapisał na swoim koncie Mariusz Jaros. Sporą niespodziankę sprawił Samson Samsonów pokonując byłego lidera, Neptuna Końskie.

Gród Ćmińsk - GKS Nowiny 0:6 (0:1) , Dominik Szewczyk 11, Kamil Blicharski 48, 51, Arkadiusz Kasprzyk 58, Karol Stępnik 80, Jacek Kubicki 88.

Nowiny: Kwiecień - Niebudek, Ołtuszyk, Stawiak, Król, Kasprzyk, Góral (65. Stępnik), Stanek, Blicharski (72. Radomski), Paździor (75. Grudzień), Szewczyk (75. Kubicki).

W pierwszej połowie gospodarze toczyli wyrównany bój z zespołem z Nowin i stworzyli kilka groźnych sytuacji. Na szczęścia dla gości dobrze interweniował Rafał Kwiecień. Po przerwie dwaj gracze Grodu otrzymali czerwone kartki i grając w osłabieniu gospodarze nie byli w stanie nawiązać wyrównanej walki. GKS strzelił w tej części gry pięć goli, a przy lepszej skuteczności mógł ich strzelić znacznie więcej.

-W pierwszej połowie trochę oddaliśmy rywalom pole, Ale po przerwie wyszliśmy skoncentrowani i szybko przyszedł efekt - powiedział trener GKS Nowiny, Przemysław Cichoń.

Nidzianka Bieliny - Moravia Morawica 1:2 (0:1) , Jakub Buras 90+2 z karnego - Wojciech Młynarczyk 5, Damian Detka 80.

Nidzianka: Iwan - Satro, Wijas, Maciejski, Gałka, Sot, Sito, Kowalczyk, Sot, Skrzyniarz, Pindral.

Moravia: P. Kubicki - Chałan, Młynarczyk, Detka, M. Zawadzki, Gilewski, Osman, K. Kubicki, Kita, W. Młynarczyk, Smolarczyk.

Zenit Chmielnik - Piast Stopnica 3:1 (2:0) , Marcin Piotrowski 4, 51, Arkadiusz Rogala 20 - Piotr Rajca 67.

Zenit: Zając - Ozimirski, Klimczak, Radomski, Nędza (90. Bracisiewicz), Szczukiewicz, Frankiewicz (80. Sławeta), Ślusarczyk, Piotrowski (85. Szczygielski), Salwa (55. Kołdras), Rogala.

GKS Rudki - Sokół Rykoszyn 9:0 (5:0) , Mariusz Jaros 10, 15 z karnego, 21, 74, 76, 85 z karnego, Sławomir Kosmala 29, Albert Gąsior 37, Adrian Wójcik 56.

Rudki: Rafalski - Świstak, Ł. Kowalski, Łapot (46. Borowiec), Dawidowicz, Salwerowicz (72. Brzozowski), Gawlik, Wojciechowski, Kosmala (60. Maliszewski), Jaros, Gąsior (46. Wójcik).

Goście przyjechali do Rudek w dziewięcioosobowym składzie i od początku było to spotkanie "na jedna bramkę". Sokół nie przeprowadził praktycznie żadnej groźniejszej akcji, a gospodarze mieli znacznie więcej sytuacji i wynik mógł być dwucyfrowy.

-Ten mecz przypominał trochę grę treningową, ale trudno się dziwić skoro rywale od początku grali be dwóch zawodników. Szybko zdobyliśmy bramk, a potem w naszej grze było za dużo indywidualnych popisów. Cieszy takie wysoki8e zwycięstwo, choć szkoda, że wywalczone w meczu z tak osłabionym rywalem - powiedział trener GKS, Dariusz Świetlik.

Stal Kunów - Astra Piekoszów 1:1 (0:1) , Damian Kowalski 70 - Albert Zajęcki 45.

Stal: Kania - Molenda, Rutkowski, Haraźny, Kowalski, Ostrowski (60. Tomaszczuk), Piwowarek, Kaczor, Kostrzewa (65. Frańczak), Koterbski, Mazepa.

W pojedynku beniaminków lepiej prezentowali się gospodarze, ale nie zdołali udokumentować tego zwycięstwem. W pierwszej połowie więcej sytuacji podbramkowych stworzyła Stal, ale podobnie jak w poprzednich spotkaniach szwankowała skuteczność. W ostatniej minucie pierwszej polowy spotkania kapitalnym strzałem z ponad 25 metrów popisał się Albert Zajęcki i piłka wpadła do siatki gospodarzy. - To była iście telewizyjna bramka - przyznał trener Stali, Jarosław Jałocha.

Po przerwie gospodarze ambitnie dążyli do zmiany niekorzystnego wyniku i w 70 minucie zdobyli wyrównująca bramkę.

Samson Samsonów - Neptun Końskie 1:0 (1:0), Mateusz Kołodziejski 14.

Neptun: Rybiński - Majchrzak, Radwański, Wojna, Banachowicz, Jurek (46. Kwiecień), Kluska, Rudnik, Hajduk, Iwański (65. Pilarski), Nowacki (65. Kos).

Gospodarze zdobyli zwycięską bramkę już w 1 4minucie, a potem umiejętnie bronili wyniku. Goscie mieli mnóstwo okazji, między innymi Kluska trafił w słupek, Kwiecień dwukrotnie nie potrafił trafić do bramki z trzech metrów, a po strzale Wojny obrońcy Samsona wybili piłkę z lini bramkowej. - Nie jest to usprawiedliwieniem, ale sędzia nie podyktował dwóch ewidentnych rzutów karnych, po faulach na Nowackim i Hajduku - powiedzial trener Neptuna, Jarosław Groszek.

Sparta Dwikozy - Kamienna Brody 1:2 (0:1) , Michał Cecuła 51 - Adrian Niewczas 6 z karnego, Bartłomiej Drabik 71.

Sparta: Polit - Drożdżal, Boleń, Z. Warzocha, Orawiec (21. Strojewski), Siudak, Jarosz, A. Warzocha (75. Marzec), Lubański, Michalski, Cecuła.

Gospodarze mieli wiele pretensji do sędziów prowadzących to spotkanie.

-Sędziowie od początku faworyzowali gości. Rzut karny podyktowali niby z faul naszego bramkarza na napastniku Kamiennej, a to gracz Kamiennej faulował naszego bramkarza. W takich warunkach trudno mówić o sportowej rywalizacji. Można przegrać mecz, ale nie w takich warunkach - powiedział trener Sparty, Piotr Chorab.

W drugiej połowie gospodarze posiadali wyraźną przewagę i mieli dużo sytuacji. Jedna z nich wykorzystali, kiedy po dokładnym podaniu Siudaka, Cebula skutecznie strzelił. W 71 minucie goście zdobyli jednak drugą bramkę i wywieźli komplet punktów.

Star Starachowice - LZS Samborzec 0:1 (0:1) , Marcin Pietrucha 43.

Najlepsi strzelcy: 11 - Mariusz Jaros (Rudki), 9 - Bartosz Sot (Nidzianka), Michał Smolarczyk (Moravia), 8 - Piotr Rajca (Piast), 6 - Tomasz Paździor, Piotr Pierzak (Nowiny), Piotr Mazepa (Stal).

W następnej kolejce, 27 października: Nowiny - Nidzianka, Kamienna - Gród, Neptun - Sparta, Samborzec - Samson, Astra - Star, Sokół - Stal, Piast - Rudki, Moravia - Zenit.