Klasa okręgowa. Efektowne zwycięstwo Zenitu

Mirosław Rolak , Piotr Stanczak, dor
Artur Kuliński (z piłką) strzelił dla Granatu pierwszą bramkę.
Artur Kuliński (z piłką) strzelił dla Granatu pierwszą bramkę. Piotr Stańczak
Efektowne zwycięstwo odniósł Zenit Chmielnik, strzelając Rudkom 7 goli. Granat Skarżysko odniósł trzecią z rzędu wygraną i jest liderem. Nie stracił jak dotąd żadnej bramki. Pierwsze wygrane Nowin, Lechii i Orlicza

Grod Wiślica - GKS Nowiny 0:1 (0:0).

Bramki: 0:1 Łukasz Górla 47 z kernego.

Nowiny: Mech - Smuga (75. Markowski), Ślefarski, Bujak, Kasprzyk, Niebudek (65. Chrzanowski), Cichoń, Dziubek, Góral (87. Ołubek), Solnica (72. Krężołek), Szewczyk.

Goście przeważali przez całe spotkanie, ale razili nieskutecznością. Zdobyli tylko jedną bramkę, strzałem z rzutu karnego, podyktowanego za zagranie ręką przez jednego z obrońców Grodu.

-Rozegraliśmy dobry mecz i wreszcie zainkasowaliśmy komplet punktów. Gospodarze praktycznie ani razu nie zagrozili naszej bramce, a my mieliśmy sporo dogodnych sytuacji. Już w pierwszej połowie świetnych okazji nie wykorzystali Solnica i Szewczyk. Strzeliliśmy jeszcze drugiego gola, ale sędzia dopatrzył się spalonego. Najważniejsze jednak że mamy komplet punktów i nasza gra wygląda coraz lepiej - ocenił trener Nowin. Mariusz Ludwinek.

Kamienna Brody - Klimontowianka Klimontów 1:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Mirosław Kabata 25, 1:1 Łukasz Gruszczyński 58

Kamienna: Dymanowski - Kozera, Świątek, Kostrzewa, Praga, Niewczas (65. Dąbrowski), Sado (55. Wochniak), Gruszczyński, Jedlikowski, Dziewięcki (75. Skwarliński), Soboń (65. Czerpak).

Klimontowinaka Dudek - Mateusz Miłek, Cebula, Maciej Miłek, Krawczyk (65. Pyza), Kiliański (66. Papka), Franus, Kuranty, Rożek (88. Nowak)(, Kabata, Pyszczek.

-Mecz miał dwa oblicza. W pierwszej połowie my przeważaliśmy i powinniśmy zdobyć więcej bramek, ale po przerwie lepiej prezentowali się gospodarze. W sumie remis jest sprawiedliwym wynikiem - powiedział trener gości, Adam Mażysz.

Sparta Dwikozy - Star Starachowice 0:1 (0:0)

Bramka:0:1 Bartosz Sęga 80.

Star: Wróblewski - Sieroń, Ciepluch, Zięba, Chodniewicz (82. Kozieł), Rafalski (60. Gryz), Podzielny, Sęga, Drabik. Kosztowniak (65. Madejski), Jaros (60. Fabjański).

Jedyna branka, dajac agościom trzy punkty padła po strzale z rzutu wolnego Fabjańskiego, po którym bramkarz Sparty wybił piłkę pod nogi Sęgi, a ten nie zmarnował okazji. - To był typowy mecz walki, generalnie “na remis”. Obydwie drużyny miały swoje okazje, ale my byliśmy skuteczniejsi - powiedział trener Staru Artur Anduła.

Wicher Miedziana Góra - Orlicz Suchedniów1:2 (1:1)

Bramki: 1:0 Marcin Wojtasiński 15, 1:1 Karol Świtowski 31, 1:2 Tomasz Staszewski 57.

Wicher: Żak - Surowiec, Kuca, D. Piwowarczyk, Paluch, (46. Jarosiński), K. Piwowarczyk, M. Piwowarczyk, Sikora (65. Pałka), Foderowicz (75. Jas), Wojtasiński, Koza.

Orlicz: Drogosz - Marek Banaszkowski, Tacji, Sikora, Nutzel, Bator (68. Maciej Banaszkowski), Jarząb, Solnica, Świtowski (89. Zolba), Skarbek (80. Moskal), Staszewski.

Goście wygrali zasłużenie prezentując się zdecydowanie lepiej, szczególnie w drugiej połowie spotkania. Pierwsza połowa była wyrównana, a po bramce Marcina Wojtasińskiego zdobytej precyzyjnym strzałem z 16 metrów gospodarze objęli prowadzenie. W 31 minucie po strzale Staszewskiego piłka trafiła w słupek, ale dobitka Świtowskiego była celna.

W drugiej połowie już zdecydowanie przeważał Orlicz i wypracował wiele okazji, z których udało się jedną wykorzystać. Po indywidualnej akcji Świtowski dokładnie podał do Staszewskiego, a ten dopełnił formalności.

- Nie wytrzymujemy kondycyjnie całego meczu i to jest, niestety, nasz problem. Dziś wyraźnie było widać braki w przygotowaniach i wychodzi, fatalna frekwencja na treningach - powiedział nam kierownik drużyny Wichra, Janusz Ślewa.

Lechia Strawczyn - Piast Stopnica 3:2 (2:2)

Bramki: .1:0 Mirosław Gałęziowski 8, 1:1 Michał Krzemiński 12, 2:1 Tomasz Raczyński 29 z karnego, 2:2 Arkadiusz Charyga 37, 3:2 Tomasz Raczyński 59.

Lechia: Gorzelak - Zapała, K. Majka, Jas, Surma, Wawrzeńczyk (68. Hanzel), Baran (68. M. Majka), Kasprzyk, Kotwica (89. Pańczyk), Gałęziowski (90. Piotrowski), Raczyński.

Piast: Piotrowski - Domagała (60. Sady), Krzemiński, Kołek, Guła, A. Charyga, Pławski, Machniak (62. Adaś), Dzieciuch, Segda (46. Kumor), R. Charyga.

Dobry mecz, obfitujący w wiele sytuacji pod obydwiema bramkami obejrzeli kibice w Strawczynie. Gospodarze szybko objęli prowadzenie, ale chwile później goście wyrównali strzałem z rzutu wolnego. W 29 minucie po faulu na Kasprzyku sędzia podyktował rzut karny, wykorzystany przez Raczyńskiego. W 37 minucie, goście znowu skutecznie egzekwowali rzut wolny i było 2:2. W 40 minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Kołek i goście grali w osłabieniu. Wykorzystali to gracze Lechii i w drugiej połowie strzelili gola dającego im zwycięstwo.

Zenit Chmielnik - GKS Rudki 7:0 (4:0)

Bramki: 1:0 Arkadiusz Rogala 4, 2:0 Rogala 22, 3:0 Karol Maciński 30, 4:0 Marcin Piotrowski 43, 5:0 Piotrowski 55, 6:0 Piotrowski 60, 7:0 Kamil Kolanowski 78.

Zenit:Simkiewicz - Bandura, Olszewski, Kolanowski, Zawierucha (78. Szczukiewicz) - Maciński (60. Trojan), Bracisiewicz (70. Ślusarczyk), Zacharski, Rogala - Gulas (80. Kawiński), Piotrowski.

- Najbardziej efektowną bramkę zdobył Marcin Piotrowski. Napastnik Zenitu minął trzech zawodników GKS i mocnym strzałem umieścił futbolówkę w bramce. Piłka wpadła w okienko i była ozdobą wczorajszego meczu.

-Drużynę Marcina Kośmickiego należy pochwalić za walkę, ale nasza wyższość w tym spotkaniu nie podlegała dyskusji. Z zespołem z Rudek mieliśmy niekorzystny bilans, zawsze grało nam się ciężko, tym bardziej cieszy ta wysoka wygrana - mówił Wojciech Gołębiowski, kierownik drużyny Zenitu. I dodał, że nie przypomina sobie tak wysokiej wygranej jego zespołu w klasie okręgowej, a kierownikiem drużyny Zenitu jest już dziesięć lat.

Granat Skarżysko - Gród Ćmińsk 2:0 (1:0).

Bramki: 1:0 Artur Kuliński 21, 2:0 Damian Gardynik 68.

Granat: Michalski - Ozan, Chatys, Wojna, Spadło - Dulęba (85. Orlikowski), Płusa, Gardynik (81. Suligowski), Rzeszowski - Kuliński, Grzejszczyk (72. Lisowski).

Gród: Krumplewski - Brzdąk (65. Pietronik), Adach (46. Szkil), Pałgan, T. Frączyk - Łukasiewicz, Socha, Polakowski, Leśniewski - K. Frączyk, Kokosza (79. Szafarczyk).

Skarżyski zespół odniósł trzecie zwycięstwo w tym sezonie. Co ciekawe, pierwszy cios zadał gościom Artur Kuliński, który w poprzednim sezonie występował właśnie w drużynie z Ćmińska. Po przerwie gra się zaostrzyła, więcej sytuacji do zdobycia gola miał Granat, ale wykorzystał tylko jedną okazję. - Cieszy kolejne zwycięstwo, na pewno jest budujące. Mecz był jednak dla nas bardzo trudny. Przeciwnicy mieli lepsze warunki fizyczne od moich piłkarzy, spodziewaliśmy się ciężkiego pojedynku i tak on był - podsumował Jerzy Rot, trener skarżyszczan.- Granat pokazał lepszą kulturę, organizację gry i dzięki temu wygrał. Zaprezentowaliśmy się godnie, ale za to punktów nikt nie daje - powiedział trener Grodu Mariusz Arczewski.

Zdjęcia i film z meczu - wejdź

Adam Mażysz, trener Klimontowianki:

-Nie ma większych niespodzianek, zresztą, w tych pierwszych pięciu czy sześciu kolejkach, zespoły dopiero pokazują na co je stać. Kiklka drużyn już udowodniło że są dobrze przygotowana do sezonu, jak choćby Granat Skarżysko, który wygrał trzy mecze i nie stracił jeszcze bramki. Z dobrej strony pokazał się też Zenit Chmielnik, odnosząc efektowne zwycięstwo nad Rudkami. Liga zapowiada się ciekawie, bo są tu zespoły które będą i dominować w rozgrywkach.