Klasa okręgowa. Kamienna jest nowym liderem

red
Piotr Jedlikowski (z lewej) zagrał dobry mecz w barwach Kamiennej i miał udział w efektownej wygranej 6:0 z Grodem Wiślica. Zespół z Brodów jako jedyny jest niepokonany w tym sezonie. Rafał Roman
Efektowne zwycięstwa - 5:0 i 6:0 - odniosły Klimontowianka Klimontów i Kamienna Brody. Podopieczni Marcina Wróbla awansowali na fotel lidera.

Piast Stopnica – Klimontowianka Klimontów 0:5 (0:3)

Relacja z meczu

GKS Rudki - Star Starachowice 1:3 (1:2)

Bramki:1:0 Bartosz Wiecha 35, 1:1 Mariusz Jaros 40,1:2 Mariusz Jaros 44, 1:3 Mariusz Fabjański 70.

Rudki: Rafalski - Kowalski, Zakrzewski, Treska, Gawlik, R. Dawidowicz, B. Wiecha, D. Dawidowicz (75. Kamiński), Borowiec (70. Bednarski), K. Wiecha, Świstak (46. Salwerowicz).

Star: Wróblewski - Sieroń, Ciepluch, Podzielny, Gryz, Rafalski, Kiełek (80 Kozieł), Kosztowniak, Drabik (41. Chodniewicz) - Fabjański, Jaros (65. Sęga).

-Na boisku w Rudkach trudno się gra nawet w normalnych warunkach, a teraz po obfitych opadach deszczu było grząsko. Stąd wiele przypadkowości w grze. W pierwszej połowie dominowali gospodarze, straciliśmy bramkę, ale jeszcze przed przerwą wyszliśmy na prowadzenie i w drugiej połowie kontrolowaliśmy grę - powiedział trener Staru, Artur Anduła.

Orlicz Suchedniów - GKS Nowiny 1:5 (0:3)

Bramki: 0:1 Dominik Szewczyk 16, 0:2 Dominik Szewczyk 20, 0:3 Przemysław Cichoń 38, 0:4 Damian Chrzanowski 48, 0:5 Adrian Solnica 56, 1:5 Grzegorz Skarbek 86.

Orlicz: Drogosz - Bator, Jarząb, Tacji, Sikora (46. Skarbek), Nutzel, Solnica, Marek Banaczkowski, Świtowski (61. Mądzik), Kita (79. Działak), Staszewski.

Nowiny: Mech - Smuga (55. Gągorowski), Ślefarski, Bujak, Kasprzyk (70. Markowski), Dziubak, Cichoń, Chrzanowski (55. Ołubek), Niebudek - Solnica, Szewczyk (70. Krężołek)

- Wygrał zespół piłkarsko lepszy. Mecz dobrze nam się ułożył, strzeliliśmy trzy gole w pierwszej połowie i po przerwie kontrolowaliśmy wydarzenia na boisku. Zespół dedykuje zwycięstwo Dominikowi Szewczykowi, który obchodził 24-te urodziny - powiedział nam trener GKS Nowiny, Mariusz Ludwinek.

Zenit Chmielnik - Polanie Muszkieter Pierzchnica 0:2 (0:0)

Bramki: 0:1 Jakub Majewski 58, 0:2 Marcin Kozak 78.

Zenit: Detka - Bandura, Zawierucha, Kolanowski, Kawiński, Trojan, Bracisiewicz, Zacharski (10. Marcin Pawłowski, 75. Michał Pawłowski), Stępień (46. Szczygielski) - Gulas, Piotrowski.

Polanie: Czechowski - Rajek (17. Kraska), M. Pietrzyk, Cielibała, Kozak, Sołtys (62. Miszczyk), P. Pietrzyk, Lipa, Salwa (75. Idzik), Trela - Majewski.

Gospodarze zagrali bez paru podstawowych graczy, miedzy innymi bez bramkarza Grzegorza Simkiewicza, który na rozgrzewce nabawił się kontuzji. Druga bramka dla Polan padła w dość niecodziennych okolicznościach. Kozak strzelił z kilkudziesięciu metrów, piłka przelobowała bramkarza, odbiła się od poprzeczki, potem od bramkarza i wpadła do siatki.

- W pierwszej połowie nieznacznie przeważali gospodarze, ale po przerwie my dyktowaliśmy warunki gry i z wielu okazji wykorzystaliśmy dwie - powiedział trener Polan Krzysztof Trela.

- Mimo porażki chce podziękować swoim zawodnikom za ambitną postawę i walkę do końca - powiedział trener Zenitu Chmielnik, Łukasz Ubożak.

Wicher Miedziana Góra - Gród Ćmińsk 0:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Mateusz Łukasiewicz 32, 0:2 Cezary Trojan 75.

Gród Ć.: Krumplewski - Socha (72. Brzdąk), T. Frączyk, Polakowski, Żołowicz, Łukasiewicz, Pałgan (82. Adach), Koza, Leśniewski (60. Trojan), Szafarczyk (72. Wieczorek), K. Frączyk.

Goście odnieśli pierwsze w tym sezonie zwycięstwo.

Lechia Strawczyn - Granat Skarżysko - Kamienna 2:2 (1:0)

Bramki: 1:0 Rafał Kurczyński 6, 1:1 Artur Kuliński 67, 2:1 Tomasz Baran 70 z karnego, 2:2 Przemysław Gnat 72.

Lechia: Picheta - M. Zapała, K. Majka, Mazur, Jas - Piotrowski (78. Kotwica), Pańczyk, Baran (85. M. Majka), Raczyński - Zajęcki, Kurczyński.

Granat: Michalski - Lisowski (52. Ozan), Chatys, Wojna, Rogoziński - Spadło (83. Suligowski), Płusa (69. Dulęba), Kuliński, Rzeszowski - Gardynik (65. Gnat), Grzejszczyk.

- Po przerwie zagraliśmy ofensywie, stwarzaliśmy bramko-we okazje. Gdy strzela się dwa gole na wyjeździe, to powinno się wygrać, a my wracamy z punktem - podsumował Jerzy Rot, trener Granatu.

- Przeważaliśmy w pierwszej, w drugiej mecz się wyrównał. Jest niedosyt, bo były okazje do strzelenia zwycięskiego gola, ale dobrze spisywał się bramkarz Granatu - mówił Mirosław Gałęziowski, trener Lechii.

Sparta Dwikozy - Stal Kunów 3:3 (0:1)

Bramki: 0:1 Rafał Jałocha 20, 0:2 Marcin Dynarek 55, 0:3 Jakub Ostrowski 57, 1:3 Marcin Siudak 61 z karnego, 2:3 Dawid Kiliański 68, 3:3 Artur Warzocha 70.

Sparta: Polit - Siudak, Spyra, Z. Warzocha, Kubicki, Koczwara (85. B. Bidas), A. Warzocha, Mazur, Kiliański, Marzec, Górniak.

Stal: Sobański - Ł. Ronduda, K. Kowalski (80. Haraźny), M. Witek, K. Ronduda, Kaczor (87. Ćwiek), Pocheć, Jałocha, Ostrowski, Dynarek, A. Witek.

Goście prowadzili już 3:0, ale najwyraźniej zbyt wcześnie uwierzyli w zwycięstwo i oddali inicjatywę. W końcówce obydwie drużyny miały szanse by rozstrzygnąć wynik na swoją korzyść. Gości uratował słupek, a gospodarzy Zbigniew Warzocha, który wybił zmierzającą do siatki piłkę. -Remis jest sprawiedliwym wynikiem - powiedział trener Sparty, Jerzy Mazur.

Kamienna Brody - Gród Wiślica 6:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Hubert Czerpak 18, 2:0 Mateusz Gajewski 63, 3:0 Łukasz Gruszczyński 80, 4:0 Gajewski 85, 5:0 Gruszczyński 89, 6:0 Ka-rol Kostrzewa 90 z karnego.

Kamienna: Dymanowski - Praga, Świątek, Kostrzewa, Jagieła - Jedlikowski (80. Niewczas), Sado (69. Kozera), Gruszczyński, Wochniak - Czerpak (70. Dąbrowski), Dziewięcki (65. Gajewski).

Gród W.: Ciemiera - Szostak, Kowalski, Sobura, Lozia - D. Nowak, Musiał (70. Dryja), Ziętara, Maj (78. B. Olesiński) - Klepacz, K. Olesiński.

Kamienna nadal jest jedynym niepokonanym zespołem w okręgówce. -W pierwszej połowie dostosowaliśmy się do gry przeciwnika. Za dużo było dyskusji, za mało gry w piłkę. Męska rozmowa w szatni sprawiła, że po przerwie gra była diametralnie inna. Wykorzystaliśmy swoje atuty, wygraliśmy pewnie i jak najbardziej zasłużenie - mówił Marcin Wróbel, trener Kamiennej.

-Do przerwy dotrzymywaliśmy kroku gospodarzom. Przy stanie 0:3 zespół się „rozsypał” - powiedział Przemysław Gruchała, trener Grodu Wiślica.

Ocenia kolejkę

Marcin Wróbel, trener Kamiennej Brody: -Widać, że daje się już we znaki ilość spotkań. Te drużyny, które mają mniejsze kadry, mają już problemy ze składami. Niespodzianką jest wynik w Dwikozach. Z tego co słyszałem, Sparta przegrywała 0:3 i dopiero w drugiej połowie dogoniła rywala i uratowała punkt. Przypuszczałem, że Granat straci punk-ty w pojedynku z Lechią Strawczyn i tak też się stało. Zaskoczyło mnie zwycięstwo Staru w Rudkach, bo GKS ostatnio dobrze się już prezentował. Nowiny pewnie wygrały w Suchedniowie. Drużyny z czołówki nie zwalniają tempa. Robi się ciekawie. Cieszymy się z awansu na pozycję lidera i z tego, że wciąż jesteśmy niepokonani w klasie okręgowej.