Klasa okręgowa. Lider gra słabo, ale zwycięża

Mirosław Rolak
Mirosław Gałęziowski (z piłką) zdobył zwycięską bramkę dla Lechii w meczu ze Stalą w Kunowie. Z tyłu grający trener Stali, Marcin Dynarek Mirosław Rolak
Mało bramek, dużo czerwonych kartek. Star wygrał w Klimontowie, Sparta zatrzymana w Wiślicy

Faworyci w tej kolejce nie zawiedli, choć lider, Granat Skarżysko, z trudem wygrał z ostatnim w tabeli Wichrem.

GKS Nowiny - Piast Stopnica 2:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Adrian Jankoski 35,1:1 Karol Bujak 65, 2:1 Paweł Ślefarski 70.

GKS: Mech - Smuga, Ślefarski, Bujak, Kasprzyk - Cichoń, Dziubek, Szewczyk (85. Paździor), Chrzanowski (70. Gągorowski), Niebudek (80. Ołubek) - Solnica.

Piast: Piotrowski - Dzieciuch, Kołek, Adaś, Guła - Kumor (75. Sady), Gwóźdź (43. Machniak), Nowak, Jankoski - Rajca (70. Segda), R. Charyga.

- Gdyby futbol był sprawiedliwy, to dzisiejszy mecz wygralibyśmy różnicą 4-5 bramek. Mieliśmy dużo okazji do strzelenia goli. Już po pierwszym kwadransie powinniśmy prowadzić 3:0, ale dwie znakomite okazje zmarnował Adrian Solnica, jedną Wojtek Niebudek. Najważniejsze jednak, że po przerwie byliśmy bardziej skuteczni i znowu zdobyliśmy komplet punktów - mówił Mariusz Ludwinek, trener zespołu z Nowin.

- Do przerwy prowadziliśmy, ale ciężko było utrzymać wynik, jak praktycznie całą drugą połowę graliśmy w dziewięciu. Na początku drugiej połowy czerwone kartki dostali Charyga i Jankoski. Dwa razy pomyliliśmy się w obronie i gospodarze to wykorzystali - powiedział Grzegorz Tomecki, trener Piasta.

Gród Wiślica - Sparta Dwikozy 1:0 (0:0)

Bramka: 1:0 Marek Sobura 90+1 z karnego.

Gród W.: Ciemiera - Szostak (61. Lozia), Pisarski, Kowalski, D. Nowak - K. Olesiński, Sobura, Niedziela (88. Musiał), Maj - Ziętara (79. Dryja), Klepacz (85. B. Olesiński).

Sparta: Polit - Siudak, Z. Warzocha, Spyra, Borycki - Koczwara, Kubicki (80. P. Bidas), Mazur. A. Warzocha - Marzec (87. Ziętek), Drożdżal (72. N. Bidas).

Decydująca dla losów meczu akcja była w 90 minucie. Kamil Olesiński został sfaulowany w polu karnym i kilkadziesiąt sekund później Marek Sobura zamienił „jedenastkę” na bramkę. -Sparta to solidna drużyna, ale my jesteśmy już coraz bardziej doświadczonym zespołem. Nie przegrywamy już spotkań, w których jesteśmy lepsi, jak było to na początku sezonu. Frycowe już zapłaciliśmy, ale wyciągnęliśmy wnioski i radzimy sobie coraz lepiej - podsumował Przemysław Gruchała, trener Grodu.

- Od 42 minuty graliśmy w dziesiątkę. Karol Borycki dostał drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną. Gospodarze w doliczonym czasie gry zdobyli bramkę z karnego i wygrali - mówił Jerzy Mazur, trener Sparty.

Gród Ćmińsk - Zenit Chmielnik 0:0

Gród Ć.: Krumplewski - Pałgan (78. Wieczorek), Żołowicz, Zmysłowski (65. Trojan), Polakowski, Koza, Łukasiewicz, T. Frączyk, Socha, K. Frączyk, Leśniewski (88. Węgrzyn).

Zenit: Simkiewicz - Kawiński, Kolanowski, Olszewski, Zawierucha, Bandura, Bracisiewicz, Marcin Pawłowski (70. Stępień), Wołczyk (78. Szczygielski), Trojan, Piotrowski.

Polanie Muszkieter Pierzchnica - Orlicz Suchedniów 3:1 (2:1)

Bramki: 0:1 Piotr Solnica 7, 1:1 Jakub Majewski 35, 2:1 Hubert Lipa 45, 3:1 Jakub Majewski 86.

Polanie: Czechowski - Rajek (80. Kozak), Cielibała, M. Pietrzyk, Dziedzic, Lipa (75. Sołtys), P. Pietrzyk, Trela, Detka (85. Miszczyk), Salwa (65. Kraska), Majewski.

Orlicz: Drogosz - Bator, Sikora (85. Działak), Tacji, Nutzel (80. Zolba), Świtowski, Solnica, Jarząb (46, Marek Banaczkowski), Maciej Banaczkowski (56. Kita), Staszewski, Skarbek.

Mecz rozpoczął się bardzo pomyślnie dla gości, którzy już w siódmej minucie po strzale Piotra Solnicy objęli prowadzenie. Potem jednak do głosu doszli gospodarze i w 35 minucie wyrównał Jakub Majewski. W 40 minucie bramkarz Polan sfaulował w polu karnym Macieja Banaczkowskiego, ale chwile później w pełni się zrehabilitował broniąc strzał Grzegorza Skarbka z rzutu karnego. Tuż przed przerwą po bardzo ładnej dwójkowej akcji Salwy i Lipy, ten drugi pokonał bramkarza Orlicza. Po przerwie gospodarze uważnie „pilnowali” wyniku i stwarzali kolejne sytuację. Jedną z nich wykorzystał Jakub Majewski, ustalając w 86 minucie wynik meczu.

Klimontowianka Klimontów - Star Starachowice 0:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Bartosz Sęga 20, 0:2 Piotr Kiełek 75.

Klimontowianka: Dudek - Mateusz Miłek, Maciej Miłek, (68. Szymański), K. Pyszczek, Krawczyk, Kuranty, Kiliański, (79. Cebula), Franus, Papka, (66. Pyza), Rożek, Ł. Pyszczek.

Star: Wróblewski - Sieroń, Ciepluch, Podzielny, Gryz, Rafalski, Kiełek (81. Jaros), Sęga (70. Chodniewicz), Kosztowniak, Drabik (88. Kozieł), Fabjański.

Początek meczu należał do gospodarzy, którzy w ciągu kwadrans stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji. Żadnej jednak nie zdołali wykorzystać. W 20 minucie, po strzale Bartosza Sęgi Star objął prowadzenie i od tej chwili goście kontrolowali przebieg meczu.

W drugiej połowie starachowicki zespół miał jeszcze wiele dogodnych sytuacji, ale brakowało skutecznego wykończenia akcji.

Kamienna Brody - GKS Rudki 2:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Piotr Jedlikowski 80, 2:0 Mateusz Gajewski 90.

Kamienna: Dymanowski - Praga, Świątek, Jagieła, Kozera, Jedlikowski, Gruszczyński (89. Skwarliński), Sado (65. Dąbrowski), Dziewięcki (75. Gajewski), Wochniak, Czerpak (70. Soboń).

Rudki: Rafalski - Gawlik, Zakrzewski, Treszka, R. Dawidowicz, Borowiec, Salwerowicz (70. Kwiatek), B. Wiecha, Bednarski, Świstak, K. Wiecha.

Faworyzowani gospodarze dość długo męczyli się z ambitnie grającym zespołem z Rudek. - Takie mecze, kiedy nie udaje się wykorzystać dogodnych sytuacji też się zdarzają. Duży szacunek dla zespołu z Rudek, który postawił nam trudne warunki, dzielnie się bronił i próbował atakować. Byliśmy drużyna lepszą, ale GKS byl godnym rywalem - powiedział trener Kamiennej, Marcin Wróbel.

Stal Kunów - Lechia Strawczyn 0:1 (0:0)

Bramka: 0:1 Mirosław Gałęziowski 80.

Stal: Sobański - Ł. Ronduda, M. Witek, Cieślik (35. R. Haraźny), Szafirowski, Dynarek, Cholewiński (46. Kwapisz), Kowalski, Ostrowski (75. Pocheć), Kaczor (46. A. Witek), Jałocha.

Lechia: Picheta - M. Zapała, Surma, Mazur, Jas, Kotwica, Baran, K. Kasprzyk (46. Gałęziowski), Raczyński, Kurczyński, Pańczyk.

Stal prezentuje zadziwiającą huśtawkę formy. Przed tygodniem zaaplikowała Wichrowi w Miedzianej Górze, aż osiem bramek, a w niedziele po słabiutkim występie przegrała u siebie z Lechią Strawczyn. Jedyna bramka padła po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, po którym Mirosław Gałęziowski skierował piłkę do siatki strzałem z pięciu metrów.

- Cały mecz przeważaliśmy, mimo że graliśmy w mocno okrojonym składzie i odnieśliśmy w pełni zasłużone zwycięstwo - powiedział grający trener Lechii, Mirosław Gałęziowski.

-Straciliśmy bramkę po prostym błędzie defensywy. Znowu zawodziła skuteczność. Remis w tym meczu byłby bardziej sprawiedliwym wynikiem - powiedział grający trener Stali, Marcin Dynarek.

Granat Skarżysko-Kamienna - Wicher Miedziana Góra 1:0 (1:0)

Bramki: 1:1 Krzysztof Chatys 45 z karnego.

Granat: Michalski - Ozan, Wojna, Chatys, Zygmunt, Lisowski, Duleba, Rzeszowski, Gardynik, Grzejszczyk (70. Suligowski), Kuliński.

Wicher: Żak - Jarosiński, D. Piwowarczyk, Wojtasiński, K. Piwowarczyk, Budzowski, (80. Opara), Ryński, M. Piwowarczyk, Kuca, Koza, Foderowicz.

Granat wygrał zasłużenie, ale rozegrał najsłabszy mecz w tym sezonie. Jedyna bramka padła z rzutu karnego podyktowanego za faula na Gardyniku. Goście kończyli mecz w “dziewiątką” bo dwóch graczy Wichra, za niesportowe zachowanie ujrzało czerwone kartki.
Dorota Kułaga

Ocenia kolejkę

Sławomir Wojtasiński, trener Wichra Miedziana Góra: -Większych niespodzianek nie było, choć w paru meczach spodziewałem się innych wyników. W Klimontowie ze Starem, liczyłem na zwycięstwo gospodarzy, ale tu mógł paść każdy wynik. Nie liczyłem też że Lechia wygra w Kunowie, ale z drugiej strony Lechia ma solidna drużynę, gra szybko i skutecznie, a Stal w tym sezonie gra trochę “w kratkę”. Sparta przegrała w Wiślicy i widać że beniaminek odnalazł formę. Małą niespodziankę sprawił też Gród Ćmińmsk, remisując u siebie z Zenitem. W pozostałych meczach wygrywali faworyci, i tu tylko niewielkie rozmiary wygranych można rozpatrywać w kategorii niespodzianek.