Klasa okręgowa. Prezent dla trenera Rota

red
Piłkarz Kamiennej  Kamil Wochniak (z lewej) zagrał bardzo dobrze w meczu z Zenitem Chmielnik. Zdobył też trzecią bramkę w 60 minucie. Zespół z Brodów pewnie wygrał to spotkanie 4:0.
Piłkarz Kamiennej Kamil Wochniak (z lewej) zagrał bardzo dobrze w meczu z Zenitem Chmielnik. Zdobył też trzecią bramkę w 60 minucie. Zespół z Brodów pewnie wygrał to spotkanie 4:0. Rafał Roman
17-letni wychowanek zapewnił pierwszą wygraną Grodowi Wiślica. W Kamiennej coraz więcej jakości

Gracze Granatu sprawili swemu trenerowi Jerzemu Rotowi urodzinowy prezent. Pierwsze zwycięstwo odniósł beniaminek z Wiślicy.

Kamienna Brody - Zenit Chmielnik 4:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Paweł Sado 25, 2:0 Piotr Jedlikowski 45, 3:0 Kamil Wochniak 60, 4:0 Mateusz Gajewski 70.

Kamienna: Dymanowski (75. Dwojak) - Praga, Świątek, Jagieła, Sado (65. Garbala, 75. Skwarliński) - Kostrzewa, Gruszczyński, Jedlikowski, Gajewski - Wochniak, Czerpak (70. Dziewięcki).

Zenit: Simkiewicz (70. Dobrodziej) - Bandura, Olszewski, Kolanowski (60. Wołczyk), Kamiński - Zawierucha, Bracisiewicz, Zacharski, Pawłowski (46. Szczygielski), Maciński (55. Szczukiewicz) - Piotrowski.

Kamienna była wyraźnie lepsza i wygrała zasłużenie. -Przez pierwsze 15 minut była wymiana ciosów, potem mieliśmy już przewagę. W mojej drużynie jest już dużo jakości. Gra wygląda coraz lepiej, jesteśmy bardziej skuteczni w grze ofensywnej i w defensywie. Prezes jest zadowolony, kibice też, oby tak dalej - powiedział Marcin Wróbel, trener Kamiennej.

Gród Wiślica - Orlicz Suchedniów 1:0 (0:0)

Bramka: 1:0 Albert Dryja 84.

Gród: Ciemiera - Szostak (80. B. Olesiński), Kowalski, Pisarski, Mika - D. Nowak, Sobura, Odrobina, Maj - Niedziela (70. A. Dryja), K. Olesiński (86. Musiał).

Orlicz: Drogosz - Tacij, Sikora, Marek Banaczkowski, Nutzel - Bator, Solnica, Maciej Banaczkowski, Kita (85. Lasota) - Moskal (79. Kaczmarski), Zolba (65. Mądzik).

Zwycięską bramkę zdobył Albert Dryja, 17-letni wychowanek Grodu. Otrzymał podanie od Kamila Olesińskiego, uderzył po długim roku i zaskoczył Sebastiana Drogosza. Wcześniej bramkarz ten popisał sie kilkoma udanymi interwencjami, między innymi w 42 minucie obronił rzut karny wykonywany przez Pawła Niedzielę.

-Cieszy pierwsza nasza wygrana w klasie okręgowej, długo wyczekiwana. Cieszy też to, że wychowankowie decydują o obliczu drużyny - powiedział Przemysław Gruchała, trener Grodu. -W pierwszej połowie zmarnowaliśmy kilka okazji, mieliśmy dwie poprzeczki. W drugiej zagraliśmy słabo - powiedział Dariusz Górecki, trener Orlicza.

Lechia Strawczyn - GKS Rudki 2:2 (2:1)

Bramki: 1:0 Tomasz Baran 17 z karnego, 2:0 Tomasz Baran 35 z karnego, 1:2 Bartosz Wiecha 42, 2:2 Przemysław Świstak 72.

Lechia: Picheta - D. Kasprzyk, Zapała, Surma, Jas, Kotwica (69. M/ Piotrowski), Baran (80. Pańczyk), K. Kasprzyk, R. Piotrowski, Gałęziowski (87. K. Majka), Kurczyński.

Lechia prowadzila juz 2:0, ale goście zdołali doprowadzić do remisu.

Sparta Dwikozy - Wicher Miedziana Góra 3:1 (1:1)

Bramki: 1:0 Dawid Kiliański 5, 1:1 Kamil Piwowarczyk 39, 2:1 Patryk Marzec 54, 3:1 Artur Warzocha 77.

Sparta: Polit - Siudak (79. N. Bidas), Spyra, Z. Warzocha, Borycki (67. Koczwara), Latański, P. Bidas (75. Pięta), A. Warzocha, Kiliański, Kubicki, Marzec (76. Mazur).

Pierwsza połowa meczu była wyrównana, a nieco ospale grających gospodarzy wyraźnie zaskoczyła aktywna postawa napastników Wichra. W 5 minucie prowadzenie dla gospodarzy uzyskał Dawid Kiliański, a potem goście przeprowadzili kilka groźnych akcji, ale na szczęście dla Sparty żadnej nie zakończyli celnym strzałem. W 30 minucie bramkarz gospodarzy Adam Polit obronił rzut karny, ale był bezradny przy strzale z dystansu Kamila Piwowarczyka.

Po przerwie przeważali gospodarze i udokumentowali przewagę dwoma bramkami.

Stal Kunów - Piast Stopnica 0:1 (0:0)

Bramki: 0:1 Piotr Rajca 65 z karnego.

Stal: Sobański - Ł. Ronduda (65. Skrobarczyk), Witek, Cieślik, K. Ronduda, Dynareek, Cholewiński, Kowalski (55. Haraźny), Opałka (46. Sekuła), Jałocha (75. Szafirowski), Ostrowski.

Piast: Piotrowski - Adaś, Pławski, Kołek, Guła, Kumor, Machniak (46. Dwóźdź), Nowak, Dzieciuch, R. Charyga (82. Domagała), Piotr Rajca (80. Segda).

Jedyna bramka w tym słabym meczu padła z rzutu karnego podyktowanego za faul Marcina Dynarka na Piotrze Dzieciuchu. Na śliskiej murawie nieco lepiej radzili sobie gospodarze, którzy jednak prezentowali fatalną skuteczność.

W pierwszej połowie gracze Stali nie wykorzystali czterech dogodnych sytuacji i to się zemściło.

- To był mecz na remis - ocenił trener gospodarzy, Jarosław Jałocha.

Granat Skarżysko-Kamienna - Star Starachowice 3:1 (0:0)

Bramki: 1:0 Cyprian Suligowski 60, 2:0 Łukasz Wojna 76, 1:2 Mariusz FRabjański 86 bz karnego, 3:1 Dawid Dulęba 89.

Granat: Michalski - Ozan, Chatys, Wojna, Rogoziński, Spadło, Dulęba, Kuliński, Grzejszczyk, Rzeszowski, Suligowski.

Star: Poński - Sieroń, Ciepluch, Podzielny, Gryz (75. Delestowicz), Rafalski, Kiełek, Sęga, Drabik (46. Kozieł), Kosztowniak, Fabjański.

-Ciężko komentować taki mecz, kiedy błędy sędziów wpływają na wynik spotkania. Rozegraliśmy najlepszy w tym sezonie mecz, a w pierwszej połowie Granat praktycznie „nie istniał”. A mimo to Granat ma punktyy - powiedział trener Staru, Artur Anduła.

-Jak na derbowy mecz przystało, spotkanie stał na dobrym poziomie i na początku dominował Star. My zagraliśmy agresywniej w drugiej połowie utrzymywaliśmy się przy piłce i stwarzalismy sytuacje. Spodziewałem się trudnego meczu i cieszę się z trzech zdobytych punktów - powiedział trener Granatu Jerzy Rot.

Gród Ćmińsk - Klimontowianka Klimontów 1:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Michał Pałgan 20, 1:1 Łukasz Pyszczek 70.

Gród: Kaczmarczyk - Łukasiewicz, K. Frączyk, Arczewski, Żołowicz, Polakowski, Leśniewski, Koza (68. Zmysłowski), Szafarczyk (60. Wieczorek), T. Frączyk, Pałgan (65. Socha).

Klimontowianka: Majchrowski - Mateusz. Miłek, K. Pyszczek (70. Maciej Miłek), Szymański, Cebula, Kiliański (84. Pyza), Franus, Kuranty, Kabata, Ł. Pyszczek, Rożek.

Piłkarze Grodu sprawili miłą niespodziankę, remisując z faworyzowaną Klimontowianką. Przed meczem uroczyście otwarto nową trybunę na stadionie w Ćmińsku. Niewiele brakowało by gospodarze zainkasowali komplet punktów, bo od 60 minuty grali w przewadze (Łukasz Szymański otrzymał czerwona kartkę).

-Przed meczem „wziąłbym remis w ciemno”, ale teraz pozostaje niedosyt, bo mogliśmy wygrać. Doceniam klasę rywala i stwierdzam ze piłkarsko Klimontowianka prezentowała się lepiej. My mogliśmy przeciwstawić waleczność i ambicje. Szkoda że nie udało się utrzymać korzystnego wyniku do końca meczu. To my przeważaliśmy kiedy siły były wyrównane, a goście przejęli inicjatywę dopiero wtedy kiedy grali w osłabieniu - powiedział trener Grodu, Mariusz Arczewski.

Trener gości Adam Mażysz miał sporo pretensji do sędziów. - Generalnie poziom sędziowania bardzo się w naszym województwie obniżył - mówi.

Polanie Muszkieter Pierzchnica - GKS Noiwny 1:5 (0:2)

Bramki: 0:1 Dominik Szewczyk 13, 0:2 Łukasz Gągorowski 25, 0:3 Dominik Szewczyk 69, 0:4 Adrian Solnica 87, 1:4 Krzysztof Trela 88, 1:5 Adrian Solnica 90+3.

Polanie: Wysocki - Kozak (80. Miszczyk), M. Pietrzyk, Ślusarczyk (36. Kwaśniewski), Dziedzic, Lipa, Majewski, P. Pietrzyk, Sołtys., Trela, Rajek (65. Salwa).

GKS: Mech - Smuga, Ślefarski, Bujak (85. Ołubek), Kasprzyk, Cichoń, Góral (70. Dziubek), Gągorowski (69. Solnica), Szewczyk, Niebudek (60. Krężołek), Drej.

Goście odnieśli zasłużone zwycięstwo, choć zdaniem gospodarzy nieco za wysokie. -Pierwsze 10 minut meczu to my przeważaliśmy, ale potem szybko straciliśmy dwie bramki. W drugiej połowie wyszliśmy bardziej skoncentrowani, zagraliśmy odważniej, ale u nas brakuje jakości, bo goście byli piłkarsko lepsi. Nas stać było jedynie na honorową bramkę. Goście wygrali zasłużenie, choć wynik jest zdecydowani za wysoki. W sumie to był mecz, w którym było wiele ładnych akcji z obu stron - powiedział trener Polan, Krzysztof Trela.

-Zaliczyliśmy efektowne zwycięstwo, po fajnych akcjach wynikających z naszego stylu gry. Tych sytuacji mieliśmy więcej i mogliśmy uzyskać lepszy wynik. Ważne jednak jest to, że mamy kolejne trzy punkty - powiedział trener Nowin, Mariusz Ludwinek.

Jerzy Rot, trener Granatu Skarżysko:-Kamienna odnosząc pewne zwycięstwo nad silnym Zenitem Chmielnik potwierdziła swoje aspiracje. To zespół grający konsekwentnie, złożony z zawodników którzy potrafią grać w piłkę i będą walczyć o najwyższe cele. Podobnie jak GKS Nowiny, który wysoko wygrał w Pierzchnicy. To jest bardzo dobra drużyna i z pewnością będzie się liczyła w walce o awans. Klimontowianka miała ciężki mecz w Ćmińsku, bo tam bardzo trudno się gra, ale zdołała ugrać jeden punkt. Zaskoczeniem jest przegrana mojego byłego klubu, Orlicza Suchedniów w Wiślicy. Już teraz widać które druzyny będą walczyć o awans, a które o utrzymanie się.

Najlepsi strzelcy: 9 - Jakub Majewski (Polanie), 6 - Marcin Piotrowski (Zenit), 4 - Jacek Rożek (Klimon.),Adam Witek (Stal), Tomasz Raczyński (Lechia),

W następnej kolejce, 24-25.09: Lechia - Sparta, Star - Gród Ć., Piast - Granat, Rudki - Nowiny, Klimontowianka - Polanie, Orlicz - Stal, Zenit - Gród W., Wicher - Kamienna.